| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dużo wniosków z błędami

Dużo wniosków z błędami

Tylko 12 proc. złożonych przez przedsiębiorców wniosków o dotacje inwestycyjne w ramach SPO Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstwa (SPO-WKP) zostało pozytywnie ocenionych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz regionalne instytucje finansowe.

Z przyczyn formalnych oraz na wskutek negatywnej oceny wniosków aż 88 proc. przedsiębiorców nie otrzyma dotacji. Oczywiście przedsiębiorcy ci mogą starać się o dofinansowanie jeszcze co najmniej do końca 2006 r. w następnych terminach przyjmowania wniosków.
Mirosław Marek, prezes PARP-u poinformował, że tylko 700 przedsiębiorców, którzy złożyli w ub.r. wnioski o dotacje, otrzyma dofinansowanie. Dotacje inwestycyjne otrzymało już 20 funduszy pożyczkowych i poręczeniowych, których zadaniem jest wspieranie niewielkiej przedsiębiorczości.
Problemom związanym ze zdobywaniem unijnej pomocy finansowej przez firmy było poświecone V Mazowieckie Spotkanie Przedsiębiorców zorganizowane m.in. przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Przedstawiciele PARP-u, Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego omawiali zasady i warunki otrzymania pomocy z funduszy strukturalnych.
Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego informowali także o sposobach skorzystania z unijnej pomocy przy zakładaniu mikroprzedsiębiorstw. Osoba, która założy firmę, może liczyć na bezzwrotne dotacje w wysokości 700 zł miesięcznie przez pół roku. Oprócz tego mikroprzedsiębiorca może liczyć na jednorazową dotację inwestycyjną w wysokości 5 tys. euro przy wkładzie własnym 25 proc. wartości przedsięwzięcia.
V Mazowieckie Spotkanie Przedsiębiorców odbyło się 21 kwietnia w Mazowieckiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości pod patronatem „Gazety Prawnej”.
Andrzej Okrasiński


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

Polska Kancelaria świadcząca kompleksową obsługę prawną.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK