| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dużo wniosków z błędami

Dużo wniosków z błędami

Tylko 12 proc. złożonych przez przedsiębiorców wniosków o dotacje inwestycyjne w ramach SPO Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstwa (SPO-WKP) zostało pozytywnie ocenionych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz regionalne instytucje finansowe.

Z przyczyn formalnych oraz na wskutek negatywnej oceny wniosków aż 88 proc. przedsiębiorców nie otrzyma dotacji. Oczywiście przedsiębiorcy ci mogą starać się o dofinansowanie jeszcze co najmniej do końca 2006 r. w następnych terminach przyjmowania wniosków.
Mirosław Marek, prezes PARP-u poinformował, że tylko 700 przedsiębiorców, którzy złożyli w ub.r. wnioski o dotacje, otrzyma dofinansowanie. Dotacje inwestycyjne otrzymało już 20 funduszy pożyczkowych i poręczeniowych, których zadaniem jest wspieranie niewielkiej przedsiębiorczości.
Problemom związanym ze zdobywaniem unijnej pomocy finansowej przez firmy było poświecone V Mazowieckie Spotkanie Przedsiębiorców zorganizowane m.in. przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Przedstawiciele PARP-u, Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego omawiali zasady i warunki otrzymania pomocy z funduszy strukturalnych.
Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego informowali także o sposobach skorzystania z unijnej pomocy przy zakładaniu mikroprzedsiębiorstw. Osoba, która założy firmę, może liczyć na bezzwrotne dotacje w wysokości 700 zł miesięcznie przez pół roku. Oprócz tego mikroprzedsiębiorca może liczyć na jednorazową dotację inwestycyjną w wysokości 5 tys. euro przy wkładzie własnym 25 proc. wartości przedsięwzięcia.
V Mazowieckie Spotkanie Przedsiębiorców odbyło się 21 kwietnia w Mazowieckiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości pod patronatem „Gazety Prawnej”.
Andrzej Okrasiński


Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK