| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Najwięcej zebrały fundusze zagraniczne

Najwięcej zebrały fundusze zagraniczne

Marzec był dla funduszy Millennium kolejnym miesiącem wzrostu aktywów. Ponad 50 proc. całkowitego przyrostu aktywów przypadło na nowy Millennium SFIO Funduszy Zagranicznych.

Sprzedaż jednostek uczestnictwa Funduszu Funduszy Zagranicznych rozpoczęła się 28 lutego 2005 r. Jest to pierwszy na polskim rynku fundusz typu fund of fund dający dostęp do rynku światowego, będący alternatywą do wprowadzanych na polski rynek funduszy zagranicznych. Fundusz inwestuje 100 proc. swoich aktywów w zagraniczne fundusze inwestycyjne, w oparciu o analizy i rekomendacje Wealth Management Central Unit of London, wyspecjalizowanej jednostki Millennium BCP. Aktywa tego funduszu przyrosły o 26,3 mln złotych. W skład Millennium SFIO Funduszy Zagranicznych wchodzi 5 subfunduszy: Konserwatywny, Stabilny, Wzrostowy, Dynamiczny, Agresywny. Do końca 2005 r. Towarzystwo zamierza pozyskać do tego funduszu aktywa w wysokości 100 mln zł.
Łącznie w marcu aktywa siedmiu funduszy zarządzanych przez Millennium TFI zwiększyły się o ponad 46 mln zł (w sumie jest to już 528,5 mln zł aktywów netto). Oznacza to 21-proc. przyrost aktywów w porównaniu ze stanem na koniec grudnia minionego roku.
Anna Witkowska


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Beata Tarnowska - Kupny

Coach biznesu, mentor, doradca, z ponad 20-letnim doświadczeniem w biznesie, ekspert w zarządzaniu łańcuchem dostaw, logistyką, zakupami w branżach: FMCG, dobra luksusowe, produkcja, wysoko zaawansowane technologie, telekomunikacja. Realizowała duże projekty w firmach krajowych oraz globalnych, tworzyła i wdrażała strategie biznesowe oraz wielofunkcyjne procesy, prowadziła negocjacje z firmami globalnymi. Posiada praktyczną wiedzę budowania i rozwoju biznesu, realizacji projektów biznesowych, budowania i zarządzania zespołami. Jest partnerem w firmie konsultingowej Lynton Polska oraz Coaching Partnerzy. Współpracuje z Polish Women Network organizacją wspierającą kobiety w rozwoju zawodowym i osobistym. Od ponad 20 lat jest praktykiem coachingu menedżerskiego budującego zaangażowanie pracowników. Od kilku lat pracuje z biznesem jako coach i mentor. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK