| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > We wtorek kolejne spotkanie zarządu TP SA ze związkowcami

We wtorek kolejne spotkanie zarządu TP SA ze związkowcami

Kolejne spotkanie przedstawicieli związków zawodowych i zarządu Telekomunikacji Polskiej SA zaplanowano na wtorek 19 kwietnia - poinformowała po poniedziałkowym spotkaniu szefowa krajowej sekcji pracowników telekomunikacji NSZZ "S" Elżbieta Pacuła.

Dodała, że związkowcy przygotowują tekst porozumienia, które zostanie przedstawione zarządowi spółki. Według niej, w porozumieniu mają się znaleźć m.in. zapisy o dobrowolności odejść z TP SA oraz o audycie, który wykazałby, czy w spółce są konieczne zwolnienia. W piątek zakończył się, po 17 dniach, protest głodowy pracowników TP SA prowadzony w centrali spółki w Warszawie.Pracownicy protestowali przeciwko planowanym zwolnieniom grupowym, w których wyniku ze spółki miało odejść 2.845 pracowników. Protest polskich związkowców poparła francuska Zjednoczona Federacja Związkowa Pracowników Poczty i Telekomunikacji CFDT. Zgodnie z przedstawionym w ubiegłym tygodniu stanowiskiem Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", jeśli przedstawiciele France Telecom (głównego akcjonariusza TP SA - PAP) nie podejmą rozmów ze związkowcami, może dojść do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.Według TP SA, średnia wysokość odpraw i odszkodowań, na które mogą liczyć zwalniani pracownicy, ma wynieść ok. 50 tys. zł. Zgodnie z regulaminem zwolnień, pracownicy będą mieli możliwość dobrowolnego odejścia, jeśli do 21 kwietnia złożą stosowny wniosek. Umowy z nimi będą rozwiązane z dniem 31 maja.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adam Głos

Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Prezesa Tax Care. Wcześniej, przez blisko trzy lata, pracował na stanowiskach: Dyrektora Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »