| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Szwedzkie okulary dla śląskiej gminy

Szwedzkie okulary dla śląskiej gminy

Gmina Chybie zwolniła z podatku od nieruchomości przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy dla kobiet. Za tę inicjatywę śląscy radni zostali wyróżnieni przez pełnomocnika rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, który przyznał im „Okulary Równości”.

Dlatego oprócz zapisu, że 5-letnie zwolnienie z podatku od nieruchomości obejmuje budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, której uruchomienie w 2005 r. spowodowało powstanie i utrzymanie przez okres zwolnienia co najmniej 20 nowych miejsc pracy lub 15 nowych miejsc pracy dla kobiet, uchwała wprowadza także roczną ulgę dla osób bezrobotnych, które założyły własne firmy. Z rocznego zwolnienia mogą korzystać również nowo zakupione budynki i budowle, które wymagają przystosowania do nowej działalności gospodarczej lub obiekty nowo w tym celu wybudowane. W tym drugim przypadku ulga przysługuje bezterminowo – jeśli przedsięwzięcie ma charakter usługowy lub produkcyjny.
– Ze zwolnień wyłączyliśmy natomiast sklepy wielkopowierzchniowe, traktując je jako najprostszą inwestycję i wiedząc, że zatrudniają przede wszystkim kobiety. Rynek tych usług jest już nasycony i nie uważamy, że należą mu się kolejne ulgi. Dajemy szansę przede wszystkim firmom wytwórczym oraz dostawcom usług. Mamy nadzieję, że pełnomocnik ds. równego statusu kobiet i mężczyzn nie będzie jedyną osobą, która dostrzegła korzyści z tej uchwały – twierdzą radni Chybia.
Magdalena Wojtuch


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ratalnie.com

Ratalnie.com to marka należąca do Lloyd Financial. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na łatwo dostępne pożyczki gotówkowe opierające się na polskim kapitale.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK