| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Szwedzkie okulary dla śląskiej gminy

Szwedzkie okulary dla śląskiej gminy

Gmina Chybie zwolniła z podatku od nieruchomości przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy dla kobiet. Za tę inicjatywę śląscy radni zostali wyróżnieni przez pełnomocnika rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, który przyznał im „Okulary Równości”.

Dlatego oprócz zapisu, że 5-letnie zwolnienie z podatku od nieruchomości obejmuje budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, której uruchomienie w 2005 r. spowodowało powstanie i utrzymanie przez okres zwolnienia co najmniej 20 nowych miejsc pracy lub 15 nowych miejsc pracy dla kobiet, uchwała wprowadza także roczną ulgę dla osób bezrobotnych, które założyły własne firmy. Z rocznego zwolnienia mogą korzystać również nowo zakupione budynki i budowle, które wymagają przystosowania do nowej działalności gospodarczej lub obiekty nowo w tym celu wybudowane. W tym drugim przypadku ulga przysługuje bezterminowo – jeśli przedsięwzięcie ma charakter usługowy lub produkcyjny.
– Ze zwolnień wyłączyliśmy natomiast sklepy wielkopowierzchniowe, traktując je jako najprostszą inwestycję i wiedząc, że zatrudniają przede wszystkim kobiety. Rynek tych usług jest już nasycony i nie uważamy, że należą mu się kolejne ulgi. Dajemy szansę przede wszystkim firmom wytwórczym oraz dostawcom usług. Mamy nadzieję, że pełnomocnik ds. równego statusu kobiet i mężczyzn nie będzie jedyną osobą, która dostrzegła korzyści z tej uchwały – twierdzą radni Chybia.
Magdalena Wojtuch


Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK