| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > UE zbada przestrzegane reguł antymonopolowych

UE zbada przestrzegane reguł antymonopolowych

Unia Europejska zapowiedziała dochodzenia, które mają ustalić, jak w sektorze usług finansowych i w branży energetycznej są przestrzegane reguły antymonopolowe.

Na pierwszy ogień mają pójść firmy ubezpieczeniowe i bankowość detaliczna.
Unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes wyraziła nadzieję, że kontrola w sektorze usług finansowych rozpocznie się już w czerwcu. Także dochodzenia w branży energetycznej zalicza ona do swoich priorytetów. Jej zdaniem oba rynki mają kluczowe znacznie dla konkurencyjności w całej Wspólnocie, co zdecydowało przy wyborze tych segmentów gospodarki. Równocześnie właśnie tam „konkurencyjność nie funkcjonuje tak, jak powinna funkcjonować”.
Chociaż Kroes nie wskazała, jaki dział usług finansowych trafi w pierwszej kolejności pod lupę urzędników Brukseli, brytyjski „Financial Times” pisze, że przedstawiciele Komisji Europejskiej wymieniali biznes ubezpieczeniowy i bankowość detaliczną. Bankom Bruksela zarzuca opieszałość we wprowadzaniu w UE jednolitego obszaru płatniczego, który zgodnie z obietnicami banków ma powstać do 2010 r., ułatwiając klientom tanie i proste przekazywanie środków z jednego kraju członkowskiego do drugiego.
 


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search PartnersPosiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK