| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dni otwarte w urzędach skarbowych

Dni otwarte w urzędach skarbowych

Ministerstwo Finansów zainicjowało po raz pierwszy akcję „Dnia otwartego” w urzędach skarbowych. W tym roku takim dniem będzie 12 marca.

Podatnicy będą mogli skorzystać z możliwości poznania instytucji, jaką jest urząd skarbowy – poinformował generalny inspektor kontroli skarbowej Ministerstwa Finansów Stanisław Stec.
W sobotę, 12 marca br. w całej Polsce wszystkie urzędy i izby skarbowe będą otwarte dla podatników w godzinach od 9.00 do 13.00. W trakcie akcji podatnicy będą mogli poznać strukturę i specyfikę pracy urzędu, a także uzyskać informacje w zakresie problemów podatkowych. Jednocześnie urzędnicy będą wyjaśniać formalne zasady załatwiania spraw podatkowych w urzędzie. W trakcie spotkań z podatnikami przewidziane są również prezentacje multimedialne, w których pracownicy organów skarbowych przedstawią m.in. instrukcje dotyczące zeznań podatkowych PIT i formularzy NIP. Jak powiedział Stanisław Stec, w zależności od zaiteresowania akcją podatników planowane jest cykliczne powtarzanie tego przedsięwzięcia. – Myślę, że akcja będzie cieszyć się dużym powodzeniem, chociażby ze względu na fakt, że na co dzień podatnicy nie mają czasu, aby zapoznać się z pracą urzędu – dodał generalny inspektor kontroli skarbowej.

Akcja ma na celu propagowanie pozytywnego wizerunku organów podatkowych, w tym budowę prestiżu pracowników służb skarbowych oraz udowodnienie, że urzędy skarbowe są przygotowane do pełnienia odpowiedzialnych funkcji, choć często przy braku odpowiednich środków technicznych. W konsekwencji „Dzień otwarty” ma w przyszłości przyczynić się do powstania pozytywnych relacji administracji skarbowej z podatnikami.
Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów można znaleźć adresy i numery telefonów wszystkich urzędów skarbowych w Polsce, co ma ułatwić kontakt podatników z pracownikami administracji skarbowej.

Ewa Matyszewska


Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Piotrowski

Prawnik, aplikant radcowski.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK