| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Branża utylizacyjna. Wnioski o dotacje tylko do 11 marca

Branża utylizacyjna. Wnioski o dotacje tylko do 11 marca

Tylko do 11 marca br. zakłady branży utylizacyjnej mogą składać wnioski o pomoc finansową w centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Pomoc będzie udzielana na częściowe pokrycie kosztów działalności poniesionych przez zakłady od 1 stycznia do 31 grudnia 2005 r.
Zgodnie z decyzją ministra finansów z 11 lutego 2005 r., agencja będzie mogła przeznaczyć w 2005 r. na realizację programu 23,8 mln zł. Umowy z zakładami z branży utylizacyjnej zostaną podpisane w ciągu około 4 tygodni po złożeniu wniosków. Pomoc finansowa agencji będzie udzielana na częściowe pokrycie kosztów działalności poniesionych przez zakłady od 1 stycznia do 31 grudnia 2005 r. i nie może przekroczyć 98 proc. kwoty kosztów związanych z jej wykonywaniem.

Agencja określiła również terminy przyjmowania wniosków od zakładów na kolejne lata – będzie przyjmowała je do 15 grudnia roku poprzedzającego rok, na który będzie udzielana pomoc finansowa. Umowy z firmami utylizacyjnymi będą zawierane corocznie, po zatwierdzeniu planu finansowego ARiMR. Dzięki temu firmy zajmujące się utylizacją będą znały warunki, na jakich agencja będzie udzielała pomocy finansowej, jeszcze przed rozpoczęciem następnego roku. W 2004 r. agencja dopłaciła do zbioru 80 594 padłych przeżuwaczy i 174 712 świń, ich przetworzenia na mączkę i jej spalenia, łączną kwotę 20,1 mln zł.


 

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK