| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wchodzi w życie: legalizacja urządzeń rejestrujących czas pracy kierowców

Wchodzi w życie: legalizacja urządzeń rejestrujących czas pracy kierowców

Urządzenia rejestrujące czas pracy kierowców, tzw. tachografy, będące w użytkowaniu przed 4 marca br., powinny być zgłoszone do sprawdzenia przed upływem ważności ostatniej okresowej legalizacji.

Od dziś, 4 marca, obowiązuje nowe rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z dnia 11 lutego 2005 r. w sprawie zezwoleń na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie instalacji lub napraw oraz sprawdzenia urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym – tachografów samochodowych (Dz.U. nr 33, poz. 295).

Dla przykładu, tachograf powinien być zgłoszony do sprawdzenia po raz pierwszy wraz z dowodem legalizacji pierwotnej. Wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie instalacji lub napraw oraz sprawdzania pod względem zgodności z wymaganiami okresowo, przed i po zainstalowaniu oraz po naprawie określonych rodzajów przyrządów pomiarowych, w tym tachografów, wymaga uzyskania zezwolenia na wykonywanie tej działalności.

Ponadto przy tego rodzaju działalności trzeba zatrudnić pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje potwierdzone zaświadczeniami o odbyciu odpowiednich szkoleń. Zezwolenie na działalność, o której mowa, wydaje się na czas określony, nie krótszy niż 12 miesięcy oraz nie dłuższy niż 48 miesięcy.
Marek Kobylański


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

AKSJOM Doradztwo Aktuarialne

Specjalizujemy się zarówno w wycenie rezerw na świadczenie pracownicze (zgodnie z MSR 19 i KSR 6) jak i w usługach konsultingowych na rzecz instytucji finansowych (usługi aktuarialne, Wypłacalność II, zarządzanie ryzykiem, rachunkowość zakładów ubezpieczeń).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »