| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wchodzi w życie: legalizacja urządzeń rejestrujących czas pracy kierowców

Wchodzi w życie: legalizacja urządzeń rejestrujących czas pracy kierowców

Urządzenia rejestrujące czas pracy kierowców, tzw. tachografy, będące w użytkowaniu przed 4 marca br., powinny być zgłoszone do sprawdzenia przed upływem ważności ostatniej okresowej legalizacji.

Od dziś, 4 marca, obowiązuje nowe rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z dnia 11 lutego 2005 r. w sprawie zezwoleń na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie instalacji lub napraw oraz sprawdzenia urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym – tachografów samochodowych (Dz.U. nr 33, poz. 295).

Dla przykładu, tachograf powinien być zgłoszony do sprawdzenia po raz pierwszy wraz z dowodem legalizacji pierwotnej. Wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie instalacji lub napraw oraz sprawdzania pod względem zgodności z wymaganiami okresowo, przed i po zainstalowaniu oraz po naprawie określonych rodzajów przyrządów pomiarowych, w tym tachografów, wymaga uzyskania zezwolenia na wykonywanie tej działalności.

Ponadto przy tego rodzaju działalności trzeba zatrudnić pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje potwierdzone zaświadczeniami o odbyciu odpowiednich szkoleń. Zezwolenie na działalność, o której mowa, wydaje się na czas określony, nie krótszy niż 12 miesięcy oraz nie dłuższy niż 48 miesięcy.
Marek Kobylański


reklama

Źródło:

GP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Studia I, II stopnia, studia podyplomowe, dyplom University of London, biznes, zarządzanie, finanse, filologie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »