| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Narodowy Planu Rozwoju. Konkurencyjność przedsiębiorstw

Narodowy Planu Rozwoju. Konkurencyjność przedsiębiorstw

Misją Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013 jest podjęcie działań, które zapewnią wysoki wzrost gospodarczy, umocnienie konkurencyjności regionów i przedsiębiorstw oraz wzrost zatrudnienia i redukcję bezrobocia – twierdzą przedstawiciele Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. To zbiór pobożnych życzeń – replikują przedstawiciele niektórych organizacji pozarządowych.
Zbigniew Ptasiewicz, dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, oceniając na wczorajszym posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego Narodowy Plan Rozwoju 2007-2013, wskazywał, że jego przyjęcie pozwoli m.in. na utrzymanie tempa rozwoju gospodarczego na poziomie 5 proc., wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw i regionów oraz wzrost zatrudnienia. Jak przekonywał, obecność Polski w Unii Europejskiej stwarza szansę zmniejszenia dystansu do najwyżej rozwiniętych społeczeństw. NPR spaja wszystkie przedsięwzięcia w zakresie modernizacji polskiej gospodarki i zmian instytucjonalnych. Wiąże się to m.in. ze wzmocnieniem kompetencji marszałków województw i ograniczeniem liczby powiatów, bowiem wiele z nich nie ma wystarczającego potencjału ekonomicznego i administracyjnego, by efektywnie wypełniać swe zadania.
Do założeń NPR z rezerwą podchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych (m.in. Fundacji „Idealna gmina”, Polskiego Klubu Ekologicznego), którzy wskazywali, że za tymi planami nie idą w parze konkretne rozwiązania prawne. Zarzucano, że w NPR zbyt mało miejsca poświęcono edukacji, ochronie zdrowia i rozwojowi rolnictwa.

Aneta Mościcka


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Grymel

Prawnik, specjalista prawa rodzinnego i gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK