| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Związkowcy przeciwni propozycjom podatkowym PO

Związkowcy przeciwni propozycjom podatkowym PO

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wystosowało oświadczenie, w którym sprzeciwia się propozycjom podatkowym Platformy Obywatelskiej.

OPZZ uważa pomysł „3x15”, czyli ujednolicenia stawek PIT, CIT i VAT na poziomie 15-proc., za utopię ekonomiczną i demagogię wyborczą.
Wczoraj kierownictwo Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych opublikowało oświadczenie w sprawie zapowiedzi programu podatkowego Platformy Obywatelskiej. W komunikacie OPZZ zaprotestowało przeciwko wprowadzeniu po przejęciu władzy przez PO 15-proc. PIT, CIT i VAT, gdyż byłaby to naprawa finansów publicznych przeprowadzona kosztem najuboższych. Zdaniem związkowców proponowana przez PO reforma podatków doprowadzi do tego, że znów „wzrosną ceny żywności, a stanieją lokomotywy”, jednocześnie zahamuje popyt i doprowadzi do upadku wielu przedsiębiorstw.
Przypomnijmy, że we wrześniu ub.r. Jan Maria Rokita w podkreślił, że PO nie zgadza się na taką koncepcję naprawy finansów publicznych, która obejmowałaby wyłącznie cięcia wydatków kosztem najuboższych. Jednocześnie stwierdził, że reforma finansów publicznych będzie całościowa, to znaczy, że będzie obejmować naprawę wydatków socjalnych, likwidację marnotrawstwa funduszy publicznych i zasadniczą zmianę systemu podatkowego. W ramach tej ostatniej zapowiedziano m.in. ujednolicenie stawki PIT, CIT i VAT.
 


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »