| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zatrudnianie niepełnosprawnych: błąd w rozporządzeniu

Zatrudnianie niepełnosprawnych: błąd w rozporządzeniu

Błąd, jaki wkradł się do systemu wyliczania wysokości dofinansowania wynagrodzeń dla osób zatrudnionych na chronionym rynku pracy, zostanie naprawiony, a przygotowane na jego podstawie mylne wyliczenia skorygowane po nowelizacji odpowiednich przepisów.

Pracodawcy osób niepełnosprawnych znaleźli błąd rachunkowy w objaśnieniu nr 8 załączniku nr 1 formularza INF -D-P rozporządzeniu ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych (Dz.U. nr 123, poz. 776 z późn. zm.).
Podano w nim niewłaściwą podstawę obliczania dopłat do wynagrodzeń osób ze schorzeniami szczególnymi: zamiast minimalnego wynagrodzenia za pracę przyjęto wysokość podstawowego dofinansowanie na pracownika niepełnosprawnego.
Jak informuje PFRON, błąd ten zostanie naprawiony w drodze nowelizacji rozporządzenia, a powstała pomyłka nie wpływa na uprawnienia i obowiązki pracodawców związane z dofinansowaniem. Pracodawcy powinni terminowo wywiązywać się z nałożonych obowiązków i składać wymagane informacje i wnioski na obowiązujących formularzach. Wejście w życie nowelizacji rozporządzenia umożliwi im składanie stosownych korekt dokonanych wyliczeń.
Projekt nowelizacji powołanego rozporządzenia jest już przygotowywany w Biurze Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych. Zgodnie z nim wyliczenie kwoty bazowej ma wyglądać jak w tabeli.
Jednak, póki nowelizacja nie stanie się obowiązującym prawem, nie należy powyższych wyliczeń traktować jako ostateczne.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.
Marzena Jurczewska


Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK