| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zatrudnianie niepełnosprawnych: błąd w rozporządzeniu

Zatrudnianie niepełnosprawnych: błąd w rozporządzeniu

Błąd, jaki wkradł się do systemu wyliczania wysokości dofinansowania wynagrodzeń dla osób zatrudnionych na chronionym rynku pracy, zostanie naprawiony, a przygotowane na jego podstawie mylne wyliczenia skorygowane po nowelizacji odpowiednich przepisów.

Pracodawcy osób niepełnosprawnych znaleźli błąd rachunkowy w objaśnieniu nr 8 załączniku nr 1 formularza INF -D-P rozporządzeniu ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych (Dz.U. nr 123, poz. 776 z późn. zm.).
Podano w nim niewłaściwą podstawę obliczania dopłat do wynagrodzeń osób ze schorzeniami szczególnymi: zamiast minimalnego wynagrodzenia za pracę przyjęto wysokość podstawowego dofinansowanie na pracownika niepełnosprawnego.
Jak informuje PFRON, błąd ten zostanie naprawiony w drodze nowelizacji rozporządzenia, a powstała pomyłka nie wpływa na uprawnienia i obowiązki pracodawców związane z dofinansowaniem. Pracodawcy powinni terminowo wywiązywać się z nałożonych obowiązków i składać wymagane informacje i wnioski na obowiązujących formularzach. Wejście w życie nowelizacji rozporządzenia umożliwi im składanie stosownych korekt dokonanych wyliczeń.
Projekt nowelizacji powołanego rozporządzenia jest już przygotowywany w Biurze Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych. Zgodnie z nim wyliczenie kwoty bazowej ma wyglądać jak w tabeli.
Jednak, póki nowelizacja nie stanie się obowiązującym prawem, nie należy powyższych wyliczeń traktować jako ostateczne.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.
Marzena Jurczewska


reklama

Źródło:

GP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marzena Jaworska

Radca prawny   

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »