| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wchodzi w życie: corocznie sprawozdania o ilości wyprodukowanych opakowań

Wchodzi w życie: corocznie sprawozdania o ilości wyprodukowanych opakowań

Dziś, 25 stycznia,  wchodzi w życie rozporządzenie z dnia 31 grudnia 2004 r. w sprawie wzorów formularzy służących do składania rocznych sprawozdań o masie wytworzonych, przywiezionych z zagranicy oraz wywiezionych za granicę opakowań (Dz.U. z 2005 r. nr 4, poz. 30).

Przepisy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych wymagają, aby firmy produkujące, eksportujące lub importujące opakowania corocznie składały sprawozdania o ilości wyprodukowanych, wysłanych za granicę lub sprowadzonych stamtąd opakowań. Sprawozdania za 2004 r. trzeba złożyć do marszałka województwa do końca marca br.

W rozporządzeniu wchodzącym dziś w zycie opublikowano nowe wzory oficjalnych formularzy, które trzeba będzie złożyć w tym roku. Także od dziś obowiązuje rozporządzenie z dnia 31 grudnia 2004 r. w sprawie raportów wojewódzkich dotyczących gospodarki opakowaniami (Dz.U. z 2005 r. nr 4, poz. 29). Raporty wojewódzkie za 2004 r. muszą sporządzić (w terminie do 15 maja br.) marszałkowie poszczególnych województw na podstawie danych dostarczonych przez producentów, importerów i eksporterów opakowań.
 


Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »