| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Akcyza od importowanych aut. Decyzja komisji

Akcyza od importowanych aut. Decyzja komisji

Wczoraj w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyło się posiedzenie Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego, gdzie rozpatrywano petycję polskiego podatnika w sprawie akcyzy. Stanowisko Komisji Petycji miało być rozpatrywane na podstawie odpowiedzi z Komisji Europejskiej, która miała zająć stanowisko w tej sprawie. Niestety na wczorajszym posiedzeniu przedstawicielka KE udzieliła jedynie odpowiedzi ustnej. Odpowiedź ustna nie jest tak precyzyjna jak odpowiedź pisemna, której przesłanie Komisja Europejska zapowiedziała w ciągu kilku tygodni. Przedstawicielka Komisji Europejskiej przyznała, że dopuszczalne jest pobieranie opłat od rejestrowanych samochodów. Jednocześnie podkreśliła, że są pewne wątpliwości i będą przeprowadzone dodatkowe badania, czy opłaty mogą być zróżnicowane w odniesieniu do aut zakupionych w Polsce oraz importowanych, i to zarówno pod względem rodzaju opłat, jak również ich wysokości.

Przedstawicielka KE powiedziała również, że rząd Polski powiadomił Komisję Europejską o tym, że przygotowuje zmiany w ustawie o podatku akcyzowym. W nowelizowanej ustawie stawki podatku akcyzowego mają być oparte na innych standardach (chodzi o projekt ustawy o podatku od samochodów osobowych oraz zmianie niektórych ustaw).
Sprawa polskiej akcyzy będzie po raz kolejny przedmiotem obrad Komisji Petycji PE podczas najbliższego posiedzenia w marcu br., chyba, że wcześniej nadejdzie odpowiedź pisemna z Komisji Europejskiej.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja ITAKA

Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK