| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Akcyza od importowanych aut. Decyzja komisji

Akcyza od importowanych aut. Decyzja komisji

Wczoraj w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyło się posiedzenie Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego, gdzie rozpatrywano petycję polskiego podatnika w sprawie akcyzy. Stanowisko Komisji Petycji miało być rozpatrywane na podstawie odpowiedzi z Komisji Europejskiej, która miała zająć stanowisko w tej sprawie. Niestety na wczorajszym posiedzeniu przedstawicielka KE udzieliła jedynie odpowiedzi ustnej. Odpowiedź ustna nie jest tak precyzyjna jak odpowiedź pisemna, której przesłanie Komisja Europejska zapowiedziała w ciągu kilku tygodni. Przedstawicielka Komisji Europejskiej przyznała, że dopuszczalne jest pobieranie opłat od rejestrowanych samochodów. Jednocześnie podkreśliła, że są pewne wątpliwości i będą przeprowadzone dodatkowe badania, czy opłaty mogą być zróżnicowane w odniesieniu do aut zakupionych w Polsce oraz importowanych, i to zarówno pod względem rodzaju opłat, jak również ich wysokości.

Przedstawicielka KE powiedziała również, że rząd Polski powiadomił Komisję Europejską o tym, że przygotowuje zmiany w ustawie o podatku akcyzowym. W nowelizowanej ustawie stawki podatku akcyzowego mają być oparte na innych standardach (chodzi o projekt ustawy o podatku od samochodów osobowych oraz zmianie niektórych ustaw).
Sprawa polskiej akcyzy będzie po raz kolejny przedmiotem obrad Komisji Petycji PE podczas najbliższego posiedzenia w marcu br., chyba, że wcześniej nadejdzie odpowiedź pisemna z Komisji Europejskiej.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK