| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wchodzi w życie: bezpieczeństwo imprez masowych

Wchodzi w życie: bezpieczeństwo imprez masowych

W kartotece policyjnej znajdą się dane o kibicach, przeciwko którym skierowano wniosek o ukaranie, oraz ukaranych, a także o klubach sportowych organizujących imprezy o podwyższonym stopniu ryzyka nadsyłane m.in. przez prokuraturę, sądy, a także straże gminne (miejskie) oraz straż kolejową i graniczną.

Z dniem 11 stycznia br. wchodzi w życie rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 10 grudnia 2004 r. w sprawie sposobów i warunków przekazywania informacji dotyczących bezpieczeństwa masowych imprez sportowych (Dz.U. nr 273, poz. 2717). Przepisy te umożliwią wdrożenie zaostrzonych rygorów, jakie wprowadziła nowelizacja ustawy z dnia 22 lipca 2004 r. o bezpieczeństwie imprez masowych. Komendant Główny Policji został zobowiązany do gromadzenia i przetwarzania informacji dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych. W bazie będą gromadzone dane o niesubordynowanych kibicach sportowych, ich karalności, przynależności do klubów, charakterystyce zachowań podczas imprez.

W centralnym rejestrze policyjnym zostaną także odnotowane wszystkie naruszenia porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz chuligańskich zachowań, kalendarze rozgrywek sportowych z podaniem orientacyjnej liczby uczestników oraz dane o trasach przejazdów, środkach transportu i miejscach zbiórek kibiców.
Baza będzie zasilana z wielu źródeł. Podmiotami zobowiązanymi do przekazywania informacji Komendantowi Głównemu Policji są m.in. Krajowy Rejestr Karny, sądy, związki i kluby sportowe, organizatorzy imprez masowych, właściciele obiektów, organizatorzy turystyki i przewoźnicy zbiorowi. Podmiotami zobowiązanymi do przesyłania informacji, a jednocześnie uprawnionymi do czerpania danych z policyjnej bazy są m.in. jednostki policyjne, prokuratura, sądy, straże (gminne, miejskie, pożarna, graniczna, ochrony kolei), Biuro Ochrony Rządu i Żandarmeria Wojskowa.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Pysz

Doradca podatkowy nr 11335

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK