| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PIT. Certyfikat rezydencji dopiero od 1 lipca 2005 r.

PIT. Certyfikat rezydencji dopiero od 1 lipca 2005 r.

Rozporządzenie w sprawie wzorów zaświadczeń o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych wydawanych przez organy podatkowe wejdzie w życie o pół roku później niż miało to pierwotnie nastąpić.

W wyniku zmian dokonanych przez ministra finansów rozporządzenie ministra finansów z dnia 30 kwietnia 2004 r. w sprawie wzorów zaświadczeń o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych wydawanych przez organy podatkowe (Dz.U. nr 106, poz. 1134) wejdzie w życie 1 lipca 2005 r., a nie jak wcześniej przewidywano 1 stycznia 2005 r.
Rozporządzenie zmieniające stanowi, że załączniki 1 i 2 do rozporządzenia z 30 kwietnia 2004 r. otrzymują brzmienie określone odpowiednio w załącznikach nr 1 i 2 do rozporządzenia zmieniającego. Chodzi tu o zaświadczenie o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych (tzw. certyfikat rezydencji) oraz zaświadczenie o miejscu zamieszkania dla celów podatkowych w Rzeczypospolitej Polskiej osoby fizycznej osiągającej przychody (dochody) z oszczędności (faktycznego odbiorcy).
Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Komunikacji Społecznej Ministerstwa Finansów, przesunięcie wejścia w życie rozporządzenia w sprawie wzorów zaświadczeń (...) spowodowane zostało zmianą terminu stosowania przepisów Dyrektywy 2003/48/WE, której implementację stanowi m.in. rozporządzenie ministra finansów z dnia 30 kwietnia 2004 r.
Rozporządzenie opublikowano w Dzienniku Ustaw nr 283, poz. 2827.
 


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacko Radcowska Kacprzak Kowalak sp. p. w Poznaniu

Kancelaria kieruje swoje usługi zarówno do małych i średnich przedsiębiorców, jak i do osób fizycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK