| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PIT. Certyfikat rezydencji dopiero od 1 lipca 2005 r.

PIT. Certyfikat rezydencji dopiero od 1 lipca 2005 r.

Rozporządzenie w sprawie wzorów zaświadczeń o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych wydawanych przez organy podatkowe wejdzie w życie o pół roku później niż miało to pierwotnie nastąpić.

W wyniku zmian dokonanych przez ministra finansów rozporządzenie ministra finansów z dnia 30 kwietnia 2004 r. w sprawie wzorów zaświadczeń o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych wydawanych przez organy podatkowe (Dz.U. nr 106, poz. 1134) wejdzie w życie 1 lipca 2005 r., a nie jak wcześniej przewidywano 1 stycznia 2005 r.
Rozporządzenie zmieniające stanowi, że załączniki 1 i 2 do rozporządzenia z 30 kwietnia 2004 r. otrzymują brzmienie określone odpowiednio w załącznikach nr 1 i 2 do rozporządzenia zmieniającego. Chodzi tu o zaświadczenie o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych (tzw. certyfikat rezydencji) oraz zaświadczenie o miejscu zamieszkania dla celów podatkowych w Rzeczypospolitej Polskiej osoby fizycznej osiągającej przychody (dochody) z oszczędności (faktycznego odbiorcy).
Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Komunikacji Społecznej Ministerstwa Finansów, przesunięcie wejścia w życie rozporządzenia w sprawie wzorów zaświadczeń (...) spowodowane zostało zmianą terminu stosowania przepisów Dyrektywy 2003/48/WE, której implementację stanowi m.in. rozporządzenie ministra finansów z dnia 30 kwietnia 2004 r.
Rozporządzenie opublikowano w Dzienniku Ustaw nr 283, poz. 2827.
 


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

LAUREN PESO POLSKA Sp. z o.o.

Specjaliści w zakresie doradztwa personalnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK