| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Znaki towarowe. Tryb załatwiania odwołań

Znaki towarowe. Tryb załatwiania odwołań

Już obowiązuje rozporządzenie Komisji Europejskiej wprowadzające zmiany w regulaminie wewnętrznym izb odwoławczych Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) w Alicante. Dotyczy wspólnotowego znaku towarowego i wspólnotowego wzoru przemysłowego.

Regulamin wewnętrzny izb odwoławczych OHIM, które rozstrzygają spory z zakresu wspólnotowego znaku towarowego i wzoru przemysłowego, został określony w rozporządzeniu (WE) nr 219/96. Konieczność zmiany związana była z wprowadzeniem rozporządzeniem 422/2004 nowego stanowiska przewodniczącego izb odwoławczych, powołaniem poszerzonej izby odwoławczej i zezwoleniem, by pod pewnymi warunkami decyzje izb podejmowane były przez jednego członka.

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2082/2004 z 6 grudnia, opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej L 360/8, określa, że w skład prezydium wchodzą: przewodniczący izb odwoławczych, przewodniczący poszczególnych izb i ich członkowie, wybierani na każdy rok kalendarzowy przez wszystkich członków izb. Do właściwości prezydium należy: ustanawianie ogólnych zasad proceduralnych prowadzenia spraw; rozstrzyganie konfliktów związanych z podziałem spraw między izby; ustalanie wewnętrznego regulaminu; wydawanie instrukcji dla stron postępowania; wykonywanie czynności wynikających z rozporządzenia.

Poszerzona izba to wielka izba, która rozpatruje sprawy przekazane przez izby odwoławcze, w których te mają kłopoty związane ze stopniem trudności, wagą sprawy albo gdy nie ma zgodności w orzecznictwie. Do wielkiej izby może też być przekazana sprawa zakończona wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości unieważniającego w całości lub części decyzje izby odwoławczej lub wielkiej izby. Wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem spraw odwoławczych gromadzone są przez kancelarie izb.

Ich pracami kierują sekretarze, którzy mogą wysyłać do przewodniczących opinie w kwestii dopuszczalności odwołania. Wtedy przewodniczący danej izby może zawiesić postępowanie do czasu podjęcia przez izbę decyzji w tej kwestii albo odłożyć wydanie orzeczenia w sprawie dopuszczalności odwołania do chwili podjęcia decyzji kończącej postępowanie przed daną izbą.

reklama

Źródło:

GP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agencja Rozwodowa DIVORCED

Portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »