| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Znaki towarowe. Tryb załatwiania odwołań

Znaki towarowe. Tryb załatwiania odwołań

Już obowiązuje rozporządzenie Komisji Europejskiej wprowadzające zmiany w regulaminie wewnętrznym izb odwoławczych Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) w Alicante. Dotyczy wspólnotowego znaku towarowego i wspólnotowego wzoru przemysłowego.

Regulamin wewnętrzny izb odwoławczych OHIM, które rozstrzygają spory z zakresu wspólnotowego znaku towarowego i wzoru przemysłowego, został określony w rozporządzeniu (WE) nr 219/96. Konieczność zmiany związana była z wprowadzeniem rozporządzeniem 422/2004 nowego stanowiska przewodniczącego izb odwoławczych, powołaniem poszerzonej izby odwoławczej i zezwoleniem, by pod pewnymi warunkami decyzje izb podejmowane były przez jednego członka.

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2082/2004 z 6 grudnia, opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej L 360/8, określa, że w skład prezydium wchodzą: przewodniczący izb odwoławczych, przewodniczący poszczególnych izb i ich członkowie, wybierani na każdy rok kalendarzowy przez wszystkich członków izb. Do właściwości prezydium należy: ustanawianie ogólnych zasad proceduralnych prowadzenia spraw; rozstrzyganie konfliktów związanych z podziałem spraw między izby; ustalanie wewnętrznego regulaminu; wydawanie instrukcji dla stron postępowania; wykonywanie czynności wynikających z rozporządzenia.

Poszerzona izba to wielka izba, która rozpatruje sprawy przekazane przez izby odwoławcze, w których te mają kłopoty związane ze stopniem trudności, wagą sprawy albo gdy nie ma zgodności w orzecznictwie. Do wielkiej izby może też być przekazana sprawa zakończona wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości unieważniającego w całości lub części decyzje izby odwoławczej lub wielkiej izby. Wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem spraw odwoławczych gromadzone są przez kancelarie izb.

Ich pracami kierują sekretarze, którzy mogą wysyłać do przewodniczących opinie w kwestii dopuszczalności odwołania. Wtedy przewodniczący danej izby może zawiesić postępowanie do czasu podjęcia przez izbę decyzji w tej kwestii albo odłożyć wydanie orzeczenia w sprawie dopuszczalności odwołania do chwili podjęcia decyzji kończącej postępowanie przed daną izbą.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Regulski

analityk DM TMS Brokers

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK