| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Akademia dla doradców finansowych

Akademia dla doradców finansowych

15 marca 2005 r. ruszy pierwszy semestr nowej i jedynej jak dotąd w Polsce uczelni kształcącej profesjonalnych doradców finansowych. Do 2007 r. Europejska Akademia Planowania Finansowego (EAPF) zamierza przeszkolić 1,1 tys. osób.

Program akademii adresowany jest do osób związanych z rynkiem finansowym, ubezpieczeniowym, emerytalnym i inwestycyjnym (od kandydatów wymagane jest minimum roczne, udokumentowane doświadczenie zawodowe w jednej z tych branż). Szkoła będzie kształcić doradców w trzystopniowym programie nauczania: asystent, konsultant i planer finansowy. Na koniec absolwenci uzyskają certyfikaty honorowane również w krajach Unii Europejskiej.

Do powstania szkoły przyczyniła się m.in. jedna z dyrektyw unijnych. Mówi ona, że kraje członkowskie zapewnią, aby odpowiednia część członków zarządu firmy odpowiedzialna za pośrednictwo finansowe oraz inne osoby zaangażowane w ten rodzaj pracy, posiadały wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania ich obowiązków. – Radcy prawni mają aplikację, lekarze specjalizację, a pośrednicy będą mieli akademię – podkreśla Adam Sankowski, prezes Polski Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych. Opłata za jeden semestr wynosi 1,2 tys. euro. Uczelnia wystąpiła z wnioskiem o uzyskanie funduszy unijnych dla studentów akademii. W przyszłości będą mogli oni uzyskać dofinansowanie nawet do 80 proc. czesnego.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK