| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ekologia: pozwolenie na emisję zanieczyszczeń

Ekologia: pozwolenie na emisję zanieczyszczeń

Spośród 2,5 tys. przedsiębiorstw, które muszą uzyskać pozwolenia zintegrowane na emisję zanieczyszczeń do środowiska, posiada je zaledwie 93. Do 2010 roku przedsiębiorstwa będą musiały wydać ok. 100 mld zł na inwestycje w modernizację produkcji i rozwój technologii, uprawniające do pozyskania pozwolenia.

Na rozpatrzenie czeka 200 wniosków o wydanie pozwolenia zintegrowanego. To niewiele, biorąc pod uwagę czas, jakiego potrzebują urzędy na rozpatrzenie wniosku i wydanie pozwolenia – procedura wydania wniosku trwa od 1,5 miesiąca do 9 miesięcy.Uzyskanie pozwolenia zintegrowanego wiąże się z niemałymi kosztami. Sama opłata rejestracyjna wynosi od 200 euro do 3 tys. euro. Uzyskanie pozwolenia dla wielu firm oznacza też bardzo wysokie wydatki na przygotowanie obszernej dokumentacji. Elektrownia Bełchatów, która jako pierwsza uzyskała takie pozwolenie, tylko na przygotowanie 200-stronicowego wniosku i 700 stron załączonej dokumentacji wydała (nie licząc kosztów osobowych i inwestycji) ok. 100 tys. zł

Wszystkie firmy muszą uzyskać pozwolenie zintegrowane najpóźniej do końca października 2007 r. Będą musiały się ubiegać o nie przedsiębiorstwa z różnych branż: hutnictwa i przemysłu metalurgicznego, przemysłu chemicznego, mineralnego, przedsiębiorstwa energetyczne, działające w zakresie gospodarki odpadami, ale także zajmujące się produkcją dla rolnictwa i hodowlą.


Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Fedorowska

psycholog, mediator. Kancelaria Mediacyjna „Primum Consensus”.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK