| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kontrola paliwa - nowe rozporządzenie ministra finansów

Kontrola paliwa - nowe rozporządzenie ministra finansów

Minister finansów określił szczegółowy sposób oraz tryb przeprowadzania przez organ celny kontroli rodzaju paliwa znajdującego się w zbiorniku pojazdu lub innego środka przewozowego.

Z nowego rozporządzenia ministra finansów wynika, że kontrolę rodzaju paliwa znajdującego się w zbiorniku pojazdu lub innego środka przewozowego przeprowadza się poprzez: próbę kwasową dokonywaną przez funkcjonariusza celnego oraz analizę dokonywaną przez wyspecjalizowane laboratorium celne.Próbę kwasową przeprowadza się przez dodanie odpowiedniej ilości paliwa do jednorazowego testera, w którym znajduje się 18-proc. roztwór wodny kwasu solnego, wymieszanie cieczy, a następnie pozostawienie tej mieszaniny przez okres 10 minut. Natomiast decyzję o przeprowadzeniu analizy przez wyspecjalizowane laboratorium podejmuje funkcjonariusz celny w przypadku uzasadnionego zastrzeżenia co do wyników próby kwasowej albo na żądanie kierującego pojazdem.

Z przeprowadzonej kontroli rodzaju paliwa znajdującego się w zbiorniku pojazdu sporządza się protokół. Jeżeli w wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości co do rodzaju paliwa znajdującego się w zbiorniku pojazdu, protokół sporządza się wyłącznie na żądanie kierującego kontrolowanym pojazdem, o czym należy go pouczyć.

Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 258, poz. 2583. Wejdzie w życie z dniem 21 grudnia br.


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK