| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kontrola paliwa - nowe rozporządzenie ministra finansów

Kontrola paliwa - nowe rozporządzenie ministra finansów

Minister finansów określił szczegółowy sposób oraz tryb przeprowadzania przez organ celny kontroli rodzaju paliwa znajdującego się w zbiorniku pojazdu lub innego środka przewozowego.

Z nowego rozporządzenia ministra finansów wynika, że kontrolę rodzaju paliwa znajdującego się w zbiorniku pojazdu lub innego środka przewozowego przeprowadza się poprzez: próbę kwasową dokonywaną przez funkcjonariusza celnego oraz analizę dokonywaną przez wyspecjalizowane laboratorium celne.Próbę kwasową przeprowadza się przez dodanie odpowiedniej ilości paliwa do jednorazowego testera, w którym znajduje się 18-proc. roztwór wodny kwasu solnego, wymieszanie cieczy, a następnie pozostawienie tej mieszaniny przez okres 10 minut. Natomiast decyzję o przeprowadzeniu analizy przez wyspecjalizowane laboratorium podejmuje funkcjonariusz celny w przypadku uzasadnionego zastrzeżenia co do wyników próby kwasowej albo na żądanie kierującego pojazdem.

Z przeprowadzonej kontroli rodzaju paliwa znajdującego się w zbiorniku pojazdu sporządza się protokół. Jeżeli w wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości co do rodzaju paliwa znajdującego się w zbiorniku pojazdu, protokół sporządza się wyłącznie na żądanie kierującego kontrolowanym pojazdem, o czym należy go pouczyć.

Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 258, poz. 2583. Wejdzie w życie z dniem 21 grudnia br.


Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe BMGM Spółka z o.o.

Usługi księgowe i doradztwo biznesowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK