| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Podatek dochodowy. Program Home State Taxation

Podatek dochodowy. Program Home State Taxation

Każdy polski mały lub średni przedsiębiorca może przesłać swą opinię na temat pilotażowego programu Home State Taxation.

W ramach programu spółki posiadające swe oddziały w kilku państwach członkowskich UE będą mogły naliczać podatek dochodowy według przepisów kraju siedziby spółki-matki.

Z badań Komisji Europejskiej wynika, iż zróżnicowanie przepisów podatkowych w krajach UE jest jedną z głównych trudności w ekspansji w obrębie więcej niż jednego państwa członkowskiego. Przedsiębiorcy uczestniczący w programie mogliby obliczać podstawę opodatkowania w stosunku do dochodów uzyskiwanych z działalności prowadzonej na terenie całej UE według przepisów kraju siedziby spółki-matki. Obliczony dochód dzielony byłby proporcjonalnie pomiędzy spółki-córki, które następnie od przynależnej im kwoty płaciłyby podatek w krajach członkowskich, w których prowadzą działalność.

Takie rozwiązanie dotyczyłoby tylko CIT. Komisja chce, aby program pilotażowy trwał 5 lat. Uczestnictwo w nim byłoby dobrowolne. Anonimowe kwestionariusze są zbiorem pytań do małych i średnich przedsiębiorców, dzięki którym Komisja chce oszacować zainteresowanie tą formą opodatkowania wśród małych i średnich przedsiębiorców. Kwestionariusze dostępne są (również w polskiej wersji językowej) na stronie http://europa.eu.int. Można je przesłać do Komisji Europejskiej na adres TAXUD-COMPANY-TAXATION@cec.eu.int. Termin ich składania został przesunięty na 31 grudnia br.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Perfecta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK