| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Polacy o sytuacji w kraju: jest coraz gorzej

Polacy o sytuacji w kraju: jest coraz gorzej

Aż 62 proc. Polaków uważa, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku, tylko 26 proc. jest przeciwnego zdania.

Bardzo krytycznie oceniamy przede wszystkim sytuację polityczną. Aż 63 proc. osób, które 5-8 listopada uczestniczyły w sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej, ocenia ją negatywnie i tylko co dwudziesty Polak jest zupełnie przeciwnego zdania. 24 proc. ocenia tę sytuację jako „ani dobrą, ani złą”, a 8 proc. nie potrafiło wyrazić opinii na ten temat.

Odczuwamy, że gorzej dzieje się w gospodarce. O 5 punktów procentowych, do 53 proc., wzrosła liczba badanych negatywnie oceniających stan polskiej ekonomii, tylko co dziesiąty respondent zdecydował się na ocenę pozytywną. A jednak spadła o 3 punkty procentowe, do 26 proc., liczba pracujących, którzy źle oceniają kondycję swych zakładów; o 3 pkt proc., do 30 proc., wzrosła liczba określających ją jako średnią. 43 proc. uważa, że sytuacja w ich zakładach pracy jest dobra.

Nie zmieniły się w ostatnim czasie opinie Polaków o tym, jak żyje się im i ich rodzinom. Respondenci zadowoleni z poziomu swego życia (24 proc.) są niemal tak samo liczni jak niezadowoleni (23 proc.). Niemal ponad połowa badanych (53 proc.) uważa, że żyje im się przeciętnie – „ani dobrze, ani źle”.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK