| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > GUS. Większa sprzedaż przemysłu

GUS. Większa sprzedaż przemysłu

W paździeniku sprzedaż przemysłu była o 3,3 proc. większa niż przed rokiem, podczas gdy ekonomiści spodziewali się na ogół jej wzrostu o 4,3 proc.

Natomiast produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 4,1 proc. – ustalił Główny Urząd Statystyczny.Wyniki przemysłu zanotowane w październiku są słabsze niż prognozy ekonomistów. Jeśli jednak uwględni się czynniki sezonowe (w tym roku w październiku mieliśmy dwa dni robocze mniej niż przed rokiem), to się okazuje, że sprzedaż przemysłu była o 8,6 proc. większa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrost sprzedaży, w porównaniu z październikiem ub.r., odnotowano tylko w 17 spośród 29 działów przemysłu, w tym produkcja sprzedana przedsiębiorstw wytwarzających sprzęt i urządzenia radiowe, telewizyjne i telekomunikacyjne była o 27,4 proc. większa niż przed rokiem. Natomiast sprzedaż przemysłu motoryzacyjnego zwiększyła się o 21,7 proc. Spadła natomiast na przykład produkcja maszyn biurowych i komputerów (o 28 proc).Według GUS produkcja sprzedana przemysłu była w październiku o 0,5 proc. mniejsza niż we wrześniu, a po dziesięciu miesiącach tego roku o 13,1 proc. większa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Ponadto ceny produkcji przemysłowej przez miesiąc wzrosły o 0,5 proc. i były o 7,7 proc. wyższe niż w październiku ubiegłego roku.Październik był trzecim z kolei miesiącem, w którym produkcja budowlano-montażowa wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, tym razem o 4,1 proc. Ale po uwględnieniu czynników sezonowych była tylko o 0,8 proc. większa niż przed rokiem. W październiku ceny produkcji budowlano-montażowej były o 0,1 wyższe niż we wrześniu oraz o 4,4 proc. wyższe niż przed rokiem.


Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK