| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Komisja sejmowa o ustawach ubezpieczeniowych

Komisja sejmowa o ustawach ubezpieczeniowych

Agentem ubezpieczeniowym nie będzie mógł być przedsiębiorca prawomocnie pozbawiony prawa prowadzenia działalności gospodarczej.


Sejmowa Komisjia Finansów Publicznych zajęła się projektami zmian kilku ustaw ubezpieczeniowych. Chodzi m.in. o: ustawę o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz ustawę – Prawo o ruchu drogowym, ustawę o zmianie ustawy o działalności ubezpieczeniowej oraz ustawę o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych.

Celem zmian w ustawie o działalności ubezpieczeniowej jest poszerzenie katalogu czynności ubezpieczeniowych, które mogą być zlecane przez zakład ubezpieczeń podmiotom zewnętrznym, oraz objęcie tym katalogiem postępowań windykacyjnych związanych z wykonywaniem umów ubezpieczenia, czyli np. windykacją roszczeń z tytułu niezapłaconej składki.

Planuje się także doprecyzowanie obowiązków informacyjnych zakładów ubezpieczeń na życie wobec ich klientów. Informacje takie mają być zawarte w treści umowy ubezpieczenia. Ubezpieczający, płacąc składkę, powinien być informowany, w jaki sposób te środki finansowe zostaną wykorzystane i jakie świadczenia mu się należą.

Z kolei nowelizacja ustaw o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych przewiduje m.in. wykreślenie z zakresu odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń szkód wyrządzonych umyślnie przy ubezpieczeniach OC. Zgodnie z nowymi przepisami ustawy o pośrednictwie ubezpieczeniowym oraz niektórych innych ustaw, agentem ubezpieczeniowym nie będzie mógł być przedsiębiorca prawomocnie pozbawiony prawa prowadzenia działalności gospodarczej.reklama

Źródło:

GP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K.

Kancelaria Prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »