| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rząd aktualizował strategię poręczeń i gwarancji

Rząd aktualizował strategię poręczeń i gwarancji

Rząd przyjął aktualizację strategii udzielania gwarancji i poręczeń. Oznacza to zwiększenie wysokości gwarancji i poręczeń udzielanych przez Skarb Państwa.

Dokument "Aktualizacja do średniookresowej strategii udzielania gwarancji i poręczeń Skarbu Państwa do 2010 roku" wiążą się m.in. z projektem budżetu na 2005 roku, wsparciem reformy zdrowia i z potrzebą współfinansowania programów UE.W latach 2004-2010 udzielenie gwarancji rządowych związane jest głównie z inwestycjami realizowanymi z wykorzystaniem środków unijnych.


Kwotę gwarancji będzie musiała osiągnąć ok. 4,5 mld zł rocznie, co oznacza zwiększenie poziomu gwarancji o blisko 2,5 mld zł rocznie.Gwarancje i poręczenia zostaną udzielone na autostrady i drogi krajowe (ok. 45 mld zł), na restrukturyzację zadłużenia PKP SA (1,5 mld zł), dla sektora stoczniowego przewiduje się udzielenie poręczeń i gwarancji w wysokości (około 1,4 mld zł). na spłatę kredytu zaciągniętego przez KUKE SA (w wysokości około 2 mld zł) oraz na regwarancję dla Banku Gospodarstwa Krajowego,

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK