| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Przedsiębiorcy poszkodowani przez powódź mogą starać się o pomoc

Aktualizacja: 30.11.2010

Przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku tegorocznej powodzi mogą starać się o pożyczkę do wysokości 50 tys. zł - poinformowało ministerstwo gospodarki. »

Pracodawcy niechętnie zatrudniają cudzoziemców

Aktualizacja: 30.11.2010

Pracodawcy preferują kandydatów z polskim obywatelstwem, niechętnie zatrudniają cudzoziemców - wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych. »

Składka rentowa pójdzie w górę

Aktualizacja: 03.12.2010

W przyszłym roku pracodawcy płacić będą wyższą składkę rentową - informuje "Parkiet". »

Dłuższy czas pracy pracowników niepełnosprawnych

Aktualizacja: 29.11.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, która zmniejsza dofinansowanie do zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu lekkim, a zwiększa - dla niepełnosprawnych w stopniu znacznym. »

11,7 mln euro do zdobycia przez firmy w 2011 roku

Aktualizacja: 30.11.2010

11,7 mln euro z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego będzie do zdobycia przez mikro-, małe i średnie firmy w 2011 roku - poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski. »

Unia uderza w polskie firmy

Aktualizacja: 02.12.2010

Propozycje unijnych przepisów, dotyczących emisji dwutlenku węgla, zagrażają największym firmom w Polsce, bo spowodują wzrost wydatków w zakładach papierniczych, chemicznych, cementowniach i utratę konkurencyjności już za 3 lata, alarmuje "Rzeczpospolita". »

W Warszawie założysz firmę przez internet

Aktualizacja: 30.11.2010

Młodzi warszawiacy mogą już w prosty i szybki sposób zakładać firmy przez internet. Bez wychodzenia z domu wypełnią i złożą wniosek w tym celu. »

Apel do przedsiębiorców o skrócenie czasu pracy w handlu w Wigilię

Aktualizacja: 29.11.2010

Apel o to, by osoby zatrudnione w handlu pracowały w Wigilię tylko do godz. 14 przedstawił senator PO Jan Rulewski. Pod apelem podpisały się: Kongregacja Przemysłowo-Handlowa, Polska Izba Handlu oraz Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług. »

Podwójna zaliczka na podatek dużym obciążeniem dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 25.11.2010

Do 20 grudnia przedsiębiorcy mają obowiązek uiścić na konto urzędu skarbowego podwójną zaliczkę na podatek dochodowy. »

Spada liczba wypadków przy pracy

Aktualizacja: 25.11.2010

Spada liczba wypadków przy pracy. Od stycznia do października 2010 r. doszło do 424 śmiertelnych wypadków a ponad 600 osób doznało ciężkich obrażeń ciała. W tym samym okresie rok wcześniej zginęło 488 osób, a ponad 850 doznało ciężkich obrażeń - wynika z najnowszych danych PIP. »

Wysokość premii technologicznej dla firmy nie będzie zależeć od wielkości sprzedaży

Aktualizacja: 24.11.2010

Przedsiębiorca nie będzie musiał dostarczać BGK faktur sprzedaży, co oznacza, że wielkość premii technologicznej nie będzie zależeć od wielkości sprzedaży, lecz od obowiązujących zasad udzielania pomocy publicznej. »

PFRON wstrzymuje dofinansowania do zatrudnienia niepełnosprawnych

Aktualizacja: 24.11.2010

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) wstrzymuje dofinansowania do zatrudnienia osób niepełnosprawnych, tym firmom, które postawiły na rozwój i inwestycje. Powodem jest tzw. Metoda Altmana. »

Przygotowano projekt kodeksu dobrych praktyk handlowych

Aktualizacja: 25.11.2010

Międzyresortowy zespół, który zajmuje się monitorowaniem cen i marż handlowych, przygotował projekt kodeksu dobrych praktyk. Dokument ten został przekazany do konsultacji sieciom handlowym - poinformował w sejmie wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke. »

Więcej przedsiębiorców skorzysta z liniowego PIT

Aktualizacja: 23.11.2010

Dzięki nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przyszłym roku liniowa stawka będzie dostępna dla szerszej grupy przedsiębiorców. »

Polscy eksporterzy potrzebują wsparcia finansowego

Aktualizacja: 22.11.2010

Polscy eksporterzy borykają się z licznymi problemami, brakuje im m.in. wsparcia finansowego czy też informacji niezbędnych do zawierania transakcji na zagranicznych rynkach - powiedział sekretarz generalny Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »