| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wskaźnik Dobrobytu w lutym wzrósł o ok. 3 pkt

Aktualizacja: 17.02.2011

Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję społeczeństwa w lutym wzrósł o ok. 3 pkt - poinformowało w komunikacie Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). »

Coraz więcej reklamy w internecie

Aktualizacja: 17.02.2011

W ciągu minionego roku ilość czasu jaką Polacy spędzają w internecie, wzrosła o 40 proc. Telewizję oglądaliśmy tylko o 3,3 proc. dłużej niż rok wcześniej. Do internetu powoli przenosi się też reklama. »

Konkurs na najbardziej innowacyjną śląską firmę

Aktualizacja: 17.02.2011

Do końca lutego przedsiębiorcy, wykorzystujący w swoich firmach nowatorskie rozwiązania, mogą zgłaszać się do konkursu na najbardziej innowacyjną śląską firmę oraz instytucję badawczo-rozwojową. Konkurs pod nazwą "Innowator Śląska 2010" zorganizowano po raz trzeci. »

GUS: Wynagrodzenie w styczniu wzrosło o 5,0 proc.

Aktualizacja: 16.02.2011

Przeciętne wynagrodzenie brutto w styczniu wyniosło 3.391,59 zł, co oznacza, że wzrosło o 5,0 proc. rok do roku, a miesiąc do miesiąca spadło o 11,9 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Rząd: działalność gospodarczą będzie można zawiesić na kilka dni

Aktualizacja: 16.02.2011

Przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowelizujący ustawę o swobodzie działalności gospodarczej daje przedsiębiorcom możliwość zawieszenia działalności nawet na kilka dni - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

CBOS: 52 proc. krytycznie o ZUS, 34 proc. negatywnie o OFE

Aktualizacja: 15.02.2011

52 proc. badanych krytycznie ocenia funkcjonowanie ZUS, a 27 proc. ma o nim dobre zdanie; 34 proc. negatywnie wypowiada się o OFE, a pozytywnie - 21 proc. respondentów. 45 proc. Polaków nie ma opinii o OFE - wynika z ostatniego sondażu CBOS. »

NIP tylko dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 15.02.2011

Rząd postanowił, że 1 stycznia 2012 r. zostanie zniesiony obowiązek posiadania NIP przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej i niepłacące podatku VAT. »

Pieniądze na badania naukowe dla firm

Aktualizacja: 14.02.2011

Firmy, które prowadzą badania naukowe mogą ubiegać się o dotacje z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Weszły w życie dwa rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego, które określają nowe zasady ubiegania się o pieniądze z budżetu na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą. »

Przedłużoną umowę OC będzie można wypowiedzieć

Aktualizacja: 14.02.2011

Przedłużoną automatycznie umowę OC będzie można wypowiedzieć. Tym samym kierowcy unikną sytuacji, w której muszą płacić podwójne ubezpieczenie. Wzrosną jednak kary za brak OC - przewiduje projekt przygotowany przez resort finansów »

Możliwy spadek bezrobocia do 9,9 proc.

Aktualizacja: 14.02.2011

Na koniec roku stopa bezrobocia może spaść do 9,9 proc. tak jak zakłada to ustawa budżetowa, ale zależeć to będzie od tempa wzrostu gospodarczego - powiedziała dziennikarzom minister pracy, Jolanta Fedak. »

Polskie firmy eksportują coraz więcej

Aktualizacja: 14.02.2011

O wysokim tempie polskiego eksportu w 2010 r. zadecydowały wyniki wymiany handlowej z krajami rozwiniętymi - ocenił resort gospodarki. Polski eksport w 2010 roku był o 19,5 proc. wyższy niż rok wcześniej. »

Duże firmy zapłacą więcej za interpretacje podatkowe

Aktualizacja: 14.02.2011

Resort finansów chce, by największe firmy więcej płaciły za wydanie interpretacji podatkowych. Na przykład banki, czy zakłady ubezpieczeń płaciłyby 1000 zł, zamiast 40 zł, jak obecnie. Taką zmianę przewidują założenia do nowelizacji ordynacji podatkowej. »

Legalizacja świadectw pochodzenia towaru

Aktualizacja: 11.02.2011

Świadectwo pochodzenia towarów eksportowych jest dokumentem urzędowym. Mimo to w niektórych przypadkach należy dodatkowo je potwierdzić. »

Paszport do eksportu - dofinansowanie dla MSP

Aktualizacja: 11.02.2011

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs na nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 6.1 Paszport do eksportu Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. »

Deklaracja na podatek od środków transportowych

Aktualizacja: 11.02.2011

Do 15 lutego właściciele niektórych środków transportu mają obowiązek złożenia deklaracji DT-1. Obowiązek ten dotyczy właścicieli samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych i balastowych, przyczep, naczep i autobusów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Włodzimierz Głowacki i Wspólnicy

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK