| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wydłużenie czasu pracy pracowników niepełnosprawnych

Aktualizacja: 28.01.2011

Pracodawcy zapominają, że 8-godzinny dzień pracy dla osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności będzie obowiązywał dopiero od stycznia 2012 roku. »

Ponowne zatrudnienie pracownika bez obowiązkowych badań lekarskich

Aktualizacja: 28.01.2011

Pracownik, który jest ponownie zatrudniany u tego samego pracodawcy, na tym samym stanowisku w krótkim odstępie czasu od ustania poprzedniej umowy, nie będzie poddawany obowiązkowym badaniom lekarskim. »

Pogorszyły się nastroje przedsiębiorców

Aktualizacja: 27.01.2011

W ostatnich trzech miesiącach zmalało bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - poinformował prezes BIG InfoMonitor Mariusz Hildebrand. Nieterminowość w płatnościach na koniec ub. r. była głównym powodem pogorszenia nastrojów przedsiębiorców. »

Większa ochrona działaczy związkowych

Aktualizacja: 27.01.2011

Związkowcy będą mogli żądać przywrócenia do pracy na poprzednich warunkach także w przypadku wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony. »

Wyższe odsetki za zwłokę w zapłacie podatku

Aktualizacja: 26.01.2011

Minister finansów podniósł stawki odsetek naliczanych za zwłokę np. w zapłacie podatku. Decyzja obowiązuje od 20 stycznia 2011 r. - poinformował resort finansów. »

Podatek ryczałtowy można rozliczyć tylko do końca stycznia

Aktualizacja: 31.01.2011

Do końca stycznia z urzędem skarbowym powinni rozliczyć się m.in. podatnicy płacący zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów z działalności gospodarczej - przypomina Ministerstwo Finansów w komunikacie. Zaznacza, że można to zrobić drogą elektroniczną. »

Zamiast jednego okienka - firma od zaraz

Aktualizacja: 27.01.2011

Klub PiS zapowiada złożenie projektu zmian w przepisach, który ma ułatwić zakładanie firm, rejestrację kas fiskalnych oraz uprościć przedsiębiorcom rozliczanie się z podatków. »

Zmiana przepisów o działaniu na szkodę spółki - do dalszych prac

Aktualizacja: 25.01.2011

Do dalszych prac skierowali posłowie z komisji "Przyjazne Państwo" projekt nowelizacji Kodeksu spółek handlowych, dotyczący odpowiedzialności karnej za działanie na szkodę spółki. Propozycję poparł też resort sprawiedliwości. »

NBP: firmy w lepszych nastrojach mimo problemów ze zmianą VAT

Aktualizacja: 25.01.2011

Zanotowano wyraźną poprawę nastrojów wśród ankietowanych przedsiębiorstw, mimo problemów wynikających ze zmiany stawek VAT pod koniec 2010 r. - poinformował NBP w opublikowanym styczniowym raporcie o kondycji sektora przedsiębiorstw. »

Przedsiębiorcy potrzebują przejrzystego prawa i ograniczenia biurokracji

Aktualizacja: 24.01.2011

Przedsiębiorcy wciąż narzekają na bariery administracyjne przy podejmowaniu działalności gospodarczej oraz w trakcie prowadzenia firmy. »

Śląskie: wzrosła liczba bezrobotnych, zakładających własne firmy

Aktualizacja: 24.01.2011

O blisko 20 proc. wzrosła w ubiegłym roku w woj. śląskim liczba bezrobotnych, którzy korzystając z budżetowego wsparcia założyli własne firmy. Na dotację dla nich wydano w regionie rekordową kwotę 146,7 mln zł - podał Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach. »

Mejl i esemes zastąpią papierowy dokument

Aktualizacja: 27.01.2011

Mejle, esemesy będą miały moc dokumentów papierowych, byle można było odczytać ich treść oraz adresata. Takie zmiany w przepisach zawiera projekt Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego - ustaliła "Rzeczpospolita". »

NSA: część wydatków związanych z wejściem na giełdę to koszty

Aktualizacja: 24.01.2011

Część wydatków, jakie spółka ponosi wchodząc na giełdę jest kosztami uzyskania przychodu - uznał w wydanej w uchwale Naczelny Sąd Administracyjny. »

Zmiany w ustawie o cenach i ustawie o kontroli skarbowej

Aktualizacja: 17.01.2011

Od 26 stycznia 2011 r. obowiązują ważne dla przedsiębiorców zmiany w ustawie o cenach. »

PKPP Lewiatan o projekcie zmian w systemie emerytalnym

Aktualizacja: 24.01.2011

PKPP Lewiatan o przedstawionym przez szefa doradców premiera Michała Boniego rządowym projekcie zmian w systemie emerytalnym: »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue

Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »