| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Od 9 maja PARP przyjmuje wnioski na wsparcie e-biznesu

Aktualizacja: 19.04.2011

Od 9 maja do 3 czerwca 2011 r. przedsiębiorcy będą mogli złożyć wniosek na dofinansowanie e-biznesu - poinformowała na swojej stronie internetowej Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Do rozdysponowania jest około 307,5 mln zł. »

VAT na książki: koniec okresu przejściowego

Aktualizacja: 19.04.2011

30 kwietnia zakończy się okres przejściowy przy wprowadzaniu podatku VAT na książki. Jedną z konsekwencji tego faktu jest już teraz zaostrzenie się konfliktu interesów pomiędzy wydawcami a hurtownikami książek. »

Polskiemu pracownikowi zostaje 74 proc. pensji

Aktualizacja: 19.04.2011

Polski pracownik przeciętnie otrzymuje na rękę 74 proc. swojego wynagrodzenia brutto - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu PricewaterhouseCoopers. Średnia europejska to 70 proc. »

Pierwszy w Polsce proces ws. niedozwolonej reklamy firmy bukmacherskiej

Aktualizacja: 18.04.2011

Dzisiaj przed zakopiańskim sądem rejonowym rozpocznie się pierwszy w Polsce proces w sprawie niedozwolonej reklamy firmy bukmacherskiej. Reklama taka widniała podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w styczniu 2010 roku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. »

Polskie firmy mogą rozliczać się z chińskimi w juanach

Aktualizacja: 18.04.2011

Polscy przedsiębiorcy współpracujący z firmami chińskimi od poniedziałku mogą rozliczać się w walucie Państwa Środka, a nie jak do tej pory - głównie w dolarach amerykańskich. Wprowadzający takie rozwiązanie bank HSBC chce ograniczyć w ten sposób ryzyko kursowe. »

12 mln euro z UE dla firm na innowacje

Aktualizacja: 18.04.2011

12 mln euro na przedsięwzięcia innowacyjne mogą zdobyć podlaskie firmy z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. »

Ponad milion Polek pracuje na własny rachunek

Aktualizacja: 18.04.2011

Ponad milion Polek pracuje na własny rachunek - wynika z danych GUS. Zdaniem ekspertów z rządowego Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, kobiety decydują się na to ze względu na nierówne szanse na rynku pracy, dla części to jedyna szansa na ucieczkę przed bezrobociem. »

Świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego

Aktualizacja: 18.04.2011

Każda firma, która wykonuje zadania związane z dostępem do informacji niejawnych ma obowiązek posiadania świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego. »

Toksyczne zabawki: importerzy wciąż sprowadzają, celnicy wciąż zatrzymują

Aktualizacja: 15.04.2011

W 2010 r. Służba Celna w całym kraju udaremniła 38 przypadków przywozu toksycznych lub niebezpiecznych zabawek. Najczęściej zatrzymywane były: klocki, puzzle, hulajnogi, układanki, zabawki pluszowe i zabawki magnetyczne. Ostatnio celnicy w Mielcu (Podkarpackie) zatrzymali 1,5 tys. dzwonków do rowerów dziecięcych wykonanych z materiałów zawierających toksyczne substancje. »

Sejm: ustawa o efektywności energetycznej przyjęta

Aktualizacja: 15.04.2011

Sejm przyjął w piątek większość poprawek Senatu do ustawy o efektywności energetycznej, która nakłada na firmy obowiązek pozyskiwania świadectw efektywności energetycznej, tzw. białych certyfikatów. »

5 lat na wznowienie postępowania w sprawach gospodarczych

Aktualizacja: 15.04.2011

Nowelizacja  Kodeksu postępowania cywilnego zakłada ona dłuższy termin na wznowienie postępowania w sprawach gospodarczych, jeśli przyczyną tego jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o KPC. »

PARP wyda 4 mln zł na zwiększenie innowacyjności klastrów

Aktualizacja: 14.04.2011

Na inwestycje, m.in. szkolenia i doradztwo, klaster może otrzymać z UE prawie 20 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości chce przeznaczyć 4 mln zł na poprawę konkurencyjności i innowacyjności polskich klastrów. Realizacja tego zamierzenia potrwa 20 miesięcy.  »

Nie będzie ujednolicenia podstawy CIT?

Aktualizacja: 14.04.2011

Rząd jest przeciw propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej rozliczania kosztów podatkowych w CIT w ramach grup przedsiębiorców - poinformował wiceminister finansów Jacek Dominik. »

Ministerstwo Gospodarki zweryfikuje działalność BIG-ów

Aktualizacja: 14.04.2011

Ministerstwo Gospodarki przygotuje analizę funkcjonowania Biur Informacji Gospodarczej - zapowiedział w Sejmie wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak. »

GIODO: przetwarzanie danych o pracownikach nadal problematyczne

Aktualizacja: 14.04.2011

Zdaniem GIODO, Wojciecha Wiewiórowskiego kwestia przetwarzania danych pracowników i kandydatów do pracy przez pracodawców jest jednym z częstszych zastrzeżeń zgłaszanych do przepisów o ochronie danych osobowych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Lech

prawnik, aplikant rzecznikowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK