| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Pogorszyły się nastroje przedsiębiorców

Aktualizacja: 27.01.2011

W ostatnich trzech miesiącach zmalało bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - poinformował prezes BIG InfoMonitor Mariusz Hildebrand. Nieterminowość w płatnościach na koniec ub. r. była głównym powodem pogorszenia nastrojów przedsiębiorców. »

Większa ochrona działaczy związkowych

Aktualizacja: 27.01.2011

Związkowcy będą mogli żądać przywrócenia do pracy na poprzednich warunkach także w przypadku wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony. »

Wyższe odsetki za zwłokę w zapłacie podatku

Aktualizacja: 26.01.2011

Minister finansów podniósł stawki odsetek naliczanych za zwłokę np. w zapłacie podatku. Decyzja obowiązuje od 20 stycznia 2011 r. - poinformował resort finansów. »

Podatek ryczałtowy można rozliczyć tylko do końca stycznia

Aktualizacja: 31.01.2011

Do końca stycznia z urzędem skarbowym powinni rozliczyć się m.in. podatnicy płacący zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów z działalności gospodarczej - przypomina Ministerstwo Finansów w komunikacie. Zaznacza, że można to zrobić drogą elektroniczną. »

Zamiast jednego okienka - firma od zaraz

Aktualizacja: 27.01.2011

Klub PiS zapowiada złożenie projektu zmian w przepisach, który ma ułatwić zakładanie firm, rejestrację kas fiskalnych oraz uprościć przedsiębiorcom rozliczanie się z podatków. »

Zmiana przepisów o działaniu na szkodę spółki - do dalszych prac

Aktualizacja: 25.01.2011

Do dalszych prac skierowali posłowie z komisji "Przyjazne Państwo" projekt nowelizacji Kodeksu spółek handlowych, dotyczący odpowiedzialności karnej za działanie na szkodę spółki. Propozycję poparł też resort sprawiedliwości. »

NBP: firmy w lepszych nastrojach mimo problemów ze zmianą VAT

Aktualizacja: 25.01.2011

Zanotowano wyraźną poprawę nastrojów wśród ankietowanych przedsiębiorstw, mimo problemów wynikających ze zmiany stawek VAT pod koniec 2010 r. - poinformował NBP w opublikowanym styczniowym raporcie o kondycji sektora przedsiębiorstw. »

Przedsiębiorcy potrzebują przejrzystego prawa i ograniczenia biurokracji

Aktualizacja: 24.01.2011

Przedsiębiorcy wciąż narzekają na bariery administracyjne przy podejmowaniu działalności gospodarczej oraz w trakcie prowadzenia firmy. »

Śląskie: wzrosła liczba bezrobotnych, zakładających własne firmy

Aktualizacja: 24.01.2011

O blisko 20 proc. wzrosła w ubiegłym roku w woj. śląskim liczba bezrobotnych, którzy korzystając z budżetowego wsparcia założyli własne firmy. Na dotację dla nich wydano w regionie rekordową kwotę 146,7 mln zł - podał Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach. »

Mejl i esemes zastąpią papierowy dokument

Aktualizacja: 27.01.2011

Mejle, esemesy będą miały moc dokumentów papierowych, byle można było odczytać ich treść oraz adresata. Takie zmiany w przepisach zawiera projekt Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego - ustaliła "Rzeczpospolita". »

NSA: część wydatków związanych z wejściem na giełdę to koszty

Aktualizacja: 24.01.2011

Część wydatków, jakie spółka ponosi wchodząc na giełdę jest kosztami uzyskania przychodu - uznał w wydanej w uchwale Naczelny Sąd Administracyjny. »

Zmiany w ustawie o cenach i ustawie o kontroli skarbowej

Aktualizacja: 17.01.2011

Od 26 stycznia 2011 r. obowiązują ważne dla przedsiębiorców zmiany w ustawie o cenach. »

PKPP Lewiatan o projekcie zmian w systemie emerytalnym

Aktualizacja: 24.01.2011

PKPP Lewiatan o przedstawionym przez szefa doradców premiera Michała Boniego rządowym projekcie zmian w systemie emerytalnym: »

Do końca stycznia firma musi poinformować o rezygnacji z tworzenia ZFŚS

Aktualizacja: 19.01.2011

Pracodawca zatrudniający mniej niż 20 pracowników, który podejmuje decyzję o rezygnacji z tworzenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, musi o tym poinformować swoich pracowników do 31 stycznia 2011 r. »

Jest możliwość umorzenia kobietom składek na Fundusz Pracy

Aktualizacja: 19.01.2011

Kobiety, które prowadziły działalność gospodarczą czy współpracowały przy jej prowadzeniu, a jednocześnie przebywały na urlopie wychowawczym mogą starać się o umorzenie składek na Fundusz Pracy - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. »

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »