| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

E-myto. Ruszyła rejestracja w elektronicznym systemie opłat

Aktualizacja: 04.05.2011

Od 2 maja można rejestrować się i otrzymać urządzenie (viaBOX) pozwalające na elektroniczną opłatę za drogi płatne. System ten będzie obowiązkowy od 1 lipca br. dla ciężarówek i autobusów - poinformowała Dorota Prochowicz z biura prasowego viaTOLL. »

Od 9 maja PARP przyjmuje wnioski na wsparcie e-biznesu

Aktualizacja: 06.05.2011

Od 9 maja do 3 czerwca 2011 r. przedsiębiorcy będą mogli złożyć wniosek na dofinansowanie e-biznesu - informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. »

Od 1 maja stawka VAT na książki wynosi 5%

Aktualizacja: 30.04.2011

Od  1 maja 2011 r. wszystkie książki drukowane są opodatkowane stawką 5% VAT.  »

Od 1 maja koniec zwolnień na korzystanie z kas fiskalnych

Aktualizacja: 30.04.2011

1 maja wchodzą w życie przepisy nakazujące rejestrację obrotów za pomocą kas fiskalnych m.in. w gabinetach lekarskich i kancelariach prawnych. Resort finansów szacuje, że w związku z tym ok. 150 tys. podatników powinno uruchomić kasy fiskalne. »

Zawieszenie działalności bez prowadzenia ksiąg rachunkowych

Aktualizacja: 30.04.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o rachunkowości, zwalniającą przedsiębiorcę zawieszającego działalność m.in. z obowiązku prowadzenia ksiąg - poinformowała kancelaria prezydenta. »

Prezydent podpisał ustawę o efektywności energetycznej

Aktualizacja: 30.04.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o efektywności energetycznej. Ustawa ma poprawić wykorzystanie energii oraz promować innowacyjne technologie, które zmniejszają szkodliwe oddziaływanie sektora energetycznego na środowisko. Określa też zasady sporządzania audytów efektywności energetycznej. »

Będzie grzywna za brak ewidencji odpadów

Aktualizacja: 29.04.2011

Wprowadzenie grzywny za brak ewidencji odpadów oraz kar pieniężnych do 10 tys. zł za naruszenie obowiązków związanych z prowadzeniem zbiorczego zestawienia danych o odpadach - przewiduje uchwalona w czwartek nowelizacja ustawy o odpadach. »

Sejm znowelizował ustawę o Państwowej Inspekcji Pracy

Aktualizacja: 29.04.2011

Mniej formalności przy kontrolach i możliwość odstąpienia od kary w przypadku drobnych uchybień u pracodawców, którzy dopiero rozpoczynają działalność - przewiduje nowelizacja ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy, którą uchwalił Sejm. »

Do 30 kwietnia korekta danych w imiennych raportach miesięcznych

Aktualizacja: 04.04.2011

Do 30 kwietnia 2011 r. płatnik składek zobowiązany jest dokonać sprawdzenia prawidłowości danych zawartych w przekazanych do ZUS imiennych raportach miesięcznych za rok 2010. »

Szkoły wyższe nie przygotowują absolwentów do pracy

Aktualizacja: 04.05.2011

Z badania Uczelnia Przyjazna Pracodawcom 2010 r  (PKPP Lewiatan) wynika, że szkoły wyższe nie przygotowują absolwentów do życia zawodowego. Pracodawcy narzekają, że młodzi ludzie nie potrafią łączyć teorii z praktyką. Co dziesiąty polski bezrobotny jest absolwentem wyższej uczelni, a od lat tytuł magistra nie daje gwarancji zatrudnienia. »

Sejm uchwalił ustawę o handlu emisjami

Aktualizacja: 04.05.2011

Sejm uchwalił ustawę o handlu emisjami, z której wynika, że handel uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych obejmie emisję z instalacji przemysłowych, a także z operacji lotniczych. Zmiany mają ułatwić polskim przedsiębiorcom obrót uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych w ramach wspólnotowego systemu obrotu. »

GUS: Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 13,1 proc.

Aktualizacja: 04.05.2011

Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 13,1 proc. wobec 13,2 proc. w lutym - poinformował Główny Urząd Statystyczny. »

Opłata targowa - nowe regulacje

Aktualizacja: 28.04.2011

Od 19 czerwca 2011 r. opłatę targową będą płacić właściciele stanowisk na targowiskach innych niż budynki lub ich części. Oznacza to np., że jeśli nawet kiosk na targowisku, z którego prowadzona była sprzedaż, jest uznawany za budowlę i jego właściciel płaci podatek od nieruchomości, to po nowelizacji będzie dodatkowo płacić opłatę targową. »

Będzie zmiana prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

Aktualizacja: 27.04.2011

Rząd - zgłaszając pewne zastrzeżenia - opowiadział się za skierowaniem do dalszych prac legislacyjnych poselskiego projektu nowelizacji ustawy o przekształceniu prawa wieczystego użytkowania w prawo własności nieruchomości. »

30 kwietnia br. mija termin stosowania stawki 0% na książki

Aktualizacja: 19.04.2011

Już tylko do 30 kwietnia 2011 r. podatnicy mogą stosować stawkę 0% na książki. Od  1 maja 2011 r. wszystkie książki drukowane będą opodatkowane stawką 5%. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Pasieczna

Biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »