| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Pracodawcy chcą dalszych deregulacji

Aktualizacja: 25.09.2011

Ułatwienia podatkowe, zmniejszenie biurokracji, możliwość załatwiania spraw związanych z prowadzeniem biznesu drogą elektroniczną - m.in. takie postulaty zgłaszają przedstawiciele organizacji pracodawców, którzy w piątek spotkali się z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem. »

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 11,6 proc.

Aktualizacja: 25.09.2011

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 11,6 proc wobec 11,7 proc. w lipcu - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. Najwyższe bezrobocie utrzymywało się nadal w województwach: warmińsko-mazurskim, zachodnio-pomorskim i kujawsko-pomorskim »

W budownictwie duża konkurencja i niska rentowność

Aktualizacja: 22.09.2011

 Przedsiębiorcy budowlani potwierdzają sygnalizowane przez GUS pogorszenie koniunktury i nastrojów w budownictwie. Firmy narzekają na konkurencję na rynku oraz koszty zatrudnienia i materiałów. »

Polskie kabanosy z certyfikatem tradycyjnego produktu UE

Aktualizacja: 22.09.2011

Polskie kabanosy uzyskają za kilka tygodni unijny certyfikat Gwarantowanej Tradycyjnej Specjalności - powiedział PAP rzecznik unijnego komisarza ds. rolnictwa Roger Waite. W środę decyzję w tej sprawie podjęli eksperci państw członkowskich UE. »

We wrześniu pogorszenie koniunktury w budownictwie

Aktualizacja: 22.09.2011

We wrześniu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 4 wobec minus 1 w sierpniu. Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 19 proc. wobec odpowiednio 16 proc. i 17 proc. w sierpniu - podał GUS. »

GUS: koniunktura w przemyśle we wrześniu słabsza niż w sierpniu

Aktualizacja: 22.09.2011

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym we wrześniu oceniany jest gorzej niż przed miesiącem i przed rokiem, choć nadal pozytywnie - podał GUS w komunikacie. »

GUS: koniunktura we wrześniu w usługach oceniana pesymistycznie

Aktualizacja: 22.09.2011

W większości grup przedsiębiorstw usługowych koniunktura we wrześniu jest oceniana nieznacznie pesymistycznie - wynika z badania GUS. »

Nieprawidłowości w małych i dużych sklepach

Aktualizacja: 22.09.2011

Sprzedawcy oszukują nas na co szóstym produkcie. To gorzej niż rok temu - informuje "Życie Warszawy", powołując się na dane inspekcji handlowej. »

Polska dopiero na 53 miejscu w Raporcie Wolności Gospodarczej Świata

Aktualizacja: 20.09.2011

W tegorocznym Raporcie Wolności Gospodarczej Świata Polska zajęła 53. miejsce wśród 141 klasyfikowanych krajów, uzyskała 7,0 punktów na 10 możliwych. Wyższe miejsca od nas zajęły m.in. takie kraje jak: Gwatemala, Jamajka, Honduras i Uganda. »

Prognozowane PKB w wysokości 4,0 proc. w 2011 r.

Aktualizacja: 20.09.2011

Bank Credit Suisse (CS) podtrzymał prognozę PKB dla Polski w wysokości 4,0 proc. zarówno w 2011 r., jak i w 2012 r.  Jest to reakcja na poniedziałkowe dane GUS-u o produkcji przemysłowej sprzedanej. »

W 2011 r. więcej inwestycji zagranicznych

Aktualizacja: 20.09.2011

Tegoroczny napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ), dających miejsca pracy, może być o 10-20 proc. wyższy niż w 2010 r., co byłoby sukcesem - ocenił w rozmowie z PAP Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. »

Samorządy średnio dbają o biznes

Aktualizacja: 20.09.2011

Trójka z plusem - taką ocenę wystawili przedsiębiorcy władzom gminnym w zakresie realizacji swobody gospodarczej - informuje "Rzeczpospolita" na podstawie badań IBnDiPP. »

Lewiatan apeluje o korzystanie z elektronicznych faktur

Aktualizacja: 19.09.2011

PKPP Lewiatan apeluje do wszystkich przedsiębiorców, by zachęcali swoich klientów i partnerów biznesowych do korzystania z elektronicznych faktur. »

Produkcja przemysłowa w sierpniu wzrosła o 8,1 proc.

Aktualizacja: 19.09.2011

Produkcja przemysłowa w sierpniu wzrosła o 8,1 proc. rok do roku, a ceny produkcji przemysłowej w sierpniu wzrosły o 6,6 proc. rdr. GUS podał dane dotyczące produkcji przemysłowej i cen produkcji przemysłowej w sierpniu. »

Duże firmy bez unijnych dotacji, wsparcie tylko dla MŚP?

Aktualizacja: 19.09.2011

Komisja Europejska chce ograniczyć pomoc na inwestycje realizowane przez duże przedsiębiorstwa. W październiku zaproponuje wyłącznie ich z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita". »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK