| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

CIT w 2010 r. rozliczało ponad 343 tys. przedsiębiorstw

Aktualizacja: 03.08.2011

Co szósta złotówka z 28,9 mld zł należnych fiskusowi z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) pochodziła od firm z sektora finansowego, a efektywna stawka CIT w ub. r., to 17,59 proc., wobec 19 proc. nominalnej - wynika z danych resortu finansów. »

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o czasie pracy kierowców

Aktualizacja: 03.08.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o czasie pracy kierowców i o transporcie drogowym. Kierowca będzie uzupełniał listę danych, zapisywanych automatycznie na tachografach, o czas jazdy. »

Bezrobocie w lipcu z tendencją spadkową

Aktualizacja: 03.08.2011

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia, kontynuuje tendencję spadkową - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. »

Firmy biją się w sądzie o dotacje

Aktualizacja: 03.08.2011

 Odpadłeś w konkursie o unijne dotacje, walcz dalej. Masz duże szanse, bo urzędnicy często się mylą - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna". »

Rząd: handel emisjami dwutlenku siarki i tlenków azotu

Aktualizacja: 03.08.2011

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy, który pozwala na handel emisjami dwutlenku siarki i tlenków azotu. Do tej pory na rynku handlowano jedynie emisjami dwutlenku węgla. Handel prawami do emisji SO2 i NOx będzie prowadzony tylko w Polsce. »

Nieprawidłowości w firmach usługowych

Aktualizacja: 02.08.2011

Brak cennika i nieprawidłowe oznakowanie wyrobów - to najczęstsze nieprawidłowości w firmach usługowych. Inspekcja Handlowa skontrolowała 338 zakładów, inspektorzy mieli zastrzeżenia do 37 proc. z nich. »

ZUS przypomina: nowe zasady przedawnienia składek

Aktualizacja: 02.08.2011

Od 20 lipca poszerzony został katalog przypadków wydłużających bieg terminu przedawnienia w odniesieniu do należności składkowych. Dodatkowo zaczęły obowiązywać nowe zasady dotyczące zwrotu i przedawnienia składek nienależnie opłaconych. »

Wkrótce publikacja ujednoliconej ustawy o VAT

Aktualizacja: 02.08.2011

Ujednolicony tekst ustawy o VAT został już opracowany i przesłany do Rządowego Centrum Legislacji, który zajmuje się redagowaniem Dziennika Ustaw - poinformowało w poniedziałek PAP biuro prasowe Sejmu. »

Związkowcy chronieni przed zwolnieniem

Aktualizacja: 02.08.2011

Weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy, według której związkowcy zatrudnieni w swoich zakładach na czas określony, w przypadku niezgodnego z prawem zwolnienia, będą mogli ubiegać się o przywrócenie do pracy. »

Komisja Europejska odpowiada na pytania o handel z Koreą

Aktualizacja: 29.07.2011

 W związku z rozpoczęciem tymczasowego stosowania Umowy o wolnym handlu z Koreą Komisja Europejska uruchomiła skrzynkę kontaktową dotyczącą implementacji Umowy FTA UE –Koreą. »

Mija termin składania wniosków o umorzenie składek na Fundusz Pracy

Aktualizacja: 02.08.2011

Do 1 sierpnia 2011 r. włącznie w jakim do ZUS można skladać wnioski o umorzenie nieopłaconych składek na Fundusz Pracy oraz odsetek za zwłokę należnych od tych składek. »

NIP tylko dla prowadzących działalność gospodarczą

Aktualizacja: 29.07.2011

Sejm przyjął w piątek wszystkie poprawki Senatu doprecyzowujące nowelizację ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników. Nowelizacja ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników, do której Senat zgłosił 17 poprawek, likwiduje od 1 stycznia 2012 r. obowiązek posiadania NIP dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. »

Sejm: wnioski do ZUS o umorzenie zaległości można składać bez ograniczeń czasowych

Aktualizacja: 29.07.2011

Sejm jednogłośnie uchwalił w czwartek nowelizację m.in. ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych eliminującą termin składania wniosków o umorzenie zaległości wobec ZUS przez kobiety prowadzące działalność gospodarczą, które były np. na zasiłku macierzyńskim. »

Sejm znowelizował ustawę o ochronie roszczeń pracowników

Aktualizacja: 29.07.2011

Sejm znowelizował w czwartek ustawę o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Zgodnie z nią świadczenia otrzymają pracownicy działających w Polsce firm także wtedy, gdy ich upadłość ogłosi sąd w innym kraju UE. »

PFE będą mogły przyjmować składki od zagranicznych pracodawców

Aktualizacja: 29.07.2011

Sejm jednogłośnie znowelizował ustawę o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych. Przewiduje ona, że Pracownicze Fundusze Emerytalne będą mogły przyjmować składki od zagranicznych pracodawców. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Mikos

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »