| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Najwyższe czynsze za biura - w centrum stolicy

Aktualizacja: 19.01.2012

W najdroższych biurach w Polsce położonych w centrum Warszawy stawki wyjściowe wynoszą 24-27 euro za m kw. miesięcznie, ale po negocjacjach udaje się podpisać umowy za 20-25 euro z m kw. miesięcznie - podaje firma doradcza Cushman & Wakefield. »

Przedsiębiorcy drżą na myśl o atakach hakerów

Aktualizacja: 24.01.2012

Przed atakami hakerów można się bronić. To jednak nie tylko kwestia nowinek technicznych - informuje "Puls Biznesu" »

Cudzoziemcy "na czarno" w co dziesiątej firmie

Aktualizacja: 24.01.2012

Cudzoziemcy otrzymują niższe wynagrodzenia niż podane we wnioskach o zezwolenie na pracę - alarmuje "Puls Biznesu" na podstawie raportu inspekcji pracy. »

Ważne dla przedsiębiorców zmiany w 2012 r.

Aktualizacja: 18.01.2012

Przełom roku zawsze obfituje w różnego rodzaju zmiany w przepisach, podatkach, wzorach dokumentów i obowiązkach ciążących na przedsiębiorcach. Poniżej przedstawiamy ważne dla firm zmiany wchodzącę w życie w 2012 r. »

Mikro i małe przedsiębiorstwa z umiarkowanym optymizmem o 2012 r.

Aktualizacja: 19.01.2012

Ogólny Wskaźnik Koniunktury Mikro i Małych Firm za rok 2011 wynosi 92 pkt. wobec 93 pkt. rok wcześniej - wynika z drugiej edycji "Raportu o Sytuacji Mikro i Małych Firm" przygotowanego przez Bank Pekao SA. »

Newsletter serwisu Moja Firma w nowej odsłonie

Aktualizacja: 26.01.2012

Przedstawiamy Państwu Newsletter serwisu Moja Firma, który jest nową wersją otrzymywanego przez Państwa dotychczas Expressu Przedsiębiorcy. W nowym wydaniu – nie tylko bardziej atrakcyjna szata graficzna, ale także więcej praktycznych informacji przydatnych dla każdego przedsiębiorcy oraz osób planujących założenie własnej firmy. »

Przedsiębiorcy zapłacą wyższe składki ZUS i na ubezpieczenie zdrowotne

Aktualizacja: 19.01.2012

Przedsiębiorcy będą płacić w br. składki ZUS od kwoty nie niższej niż 2115,60 zł, a korzystający z ulgi - od kwoty 450 zł. Rośnie też podstawa, od której jest wyliczana składka zdrowotna. Od lutego wzrośnie jeszcze składka rentowa. »

Nowe zasady naliczania składek za osoby przebywające na urlopach wychowawczych

Aktualizacja: 16.01.2012

Od 1 stycznia 2012 r. pracodawcy rozliczający osoby przebywające na urlopach wychowawczych muszą ustalać wysokość składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe od nowej podstawy wymiaru składek. Pierwszego rozliczenia na nowych zasadach pracodawcy dokonają w lutym 2012 r. przy okazji obliczenia składek należnych za styczeń 2012 r. »

Auta z kratką? Zapomnijcie

Aktualizacja: 20.01.2012

Resort finansów chce wyciągnąć z firmowych kas dodatkowe dwa miliardy złotych rocznie - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". »

Oczekiwania firm cechuje rosnący pesymizm

Aktualizacja: 19.01.2012

Mimo rosnącej niepewności przedsiębiorstwa w dalszym ciągu dobrze oceniają swoją bieżącą sytuację, jednak oczekiwania firm cechuje rosnący pesymizm - wynika z badań koniunktury przeprowadzonych przez NBP. »

Ostatni moment na zmianę formy opodatkowania działalności

Aktualizacja: 16.01.2012

Podatek liniowy czy skala podatkowa? Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych czy karta podatkowa? Przedsiębiorca co roku, do 20 stycznia, może zmienić formę opodatkowania. Powinien dokładnie obliczyć, która jest dla niego najbardziej opłacalna, bo następna okazja trafi się … za rok. »

Sąd Najwyższy wyjaśnił zasady umów okresowych z ustawy antykryzysowej

Aktualizacja: 18.01.2012

Przewidziany w ustawie antykryzysowej maksymalny okres zatrudnienia na podstawie umów o pracę na czas określony, wynoszący 24 miesiące, należy liczyć od dnia wejścia w życie ustawy antykryzysowej, czyli od 22 sierpnia 2009 r. - orzekł Sąd Najwyższy. »

Przedsiębiorców czeka seria bankructw

Aktualizacja: 19.01.2012

W ciągu roku wartość nieuregulowanych przez firmy na czas rachunków wzrosła o jedną trzecią i niebawem przekroczy miliard złotych. Zanosi sie na falę bankructw - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Przedsiębiorcy zużywający zapasy węgla muszą płacić akcyzę

Aktualizacja: 25.01.2012

Przedsiębiorcy, którzy zużywają w swoich firmach zapasy węgla zgromadzone przed 2 stycznia br. muszą płacić akcyzę - poinformował wiceminister finansów. Zwolnienie z tego obowiązku byłoby niezgodne z prawem unijnym - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską. »

Nowe zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli podatkowej

Aktualizacja: 16.01.2012

Nowy wzór zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli podatkowej obowiązujący od 27 grudnia 2011 r. został określony w załączniku do rozporządzenia Ministra Finansów z 25 listopada 2011 r. w sprawie wzoru zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli podatkowej (Dz.U. Nr 267, poz. 1580). »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK