| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Częstochowa: Inwestorzy będą zwolnieni z podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 03.04.2012

Przedsiębiorcy, którzy zainwestują w Częstochowie tworząc co najmniej jedno nowe miejsce pracy, będą zwolnieni z podatku od nieruchomości - zdecydowali miejscy radni. Nowe rozwiązanie wejdzie w życie w najbliższych tygodniach i będzie obowiązywać do końca 2013 r. »

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia w kwietniu

Aktualizacja: 03.04.2012

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu m.in.: aktualnej wersji programu Płatnik, zasad udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek, świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich, opłacania składek osób prowadzących działalność gospodarczą. »

59 proc. firm planuje ubiegać się o zewnętrzne finansowanie

Aktualizacja: 02.04.2012

59 proc. firm zamierza ubiegać się w tym roku o zewnętrzne finansowanie, z czego 82 proc. wskazuje na bank, 60 proc. na leasing, a 21 proc. fundusze UE - wynika z badania Agencji Rozwoju Innowacji. »

Pośrednicy nieruchomości: po deregulacji klienci będą wybierać sprawdzone marki

Aktualizacja: 02.04.2012

Pośrednicy nieruchomości uważają, że planowana przez rząd deregulacja tego zawodu obniży jakość usług. Mają jednak nadzieję, że po jej wprowadzeniu w życie klienci będą wybierać pośredników, którzy wcześniej zdobyli licencję, czyli lepiej wykształconych. »

Opolskie: Ponad 660 hektarów w SSE czeka na inwestorów

Aktualizacja: 02.04.2012

Z 900 hektarów terenów objętych statusem Specjalnych Stref Ekonomicznych (SSE) na Opolszczyźnie nieco ponad 660 hektarów ciągle jest wolne i czeka na inwestorów. W fabrykach, które powstaną na 240 zagospodarowanych hektarach, pracę znajdzie ponad 4 tys. osób. »

Przedsiębiorcy zapłacą lokalny podatek na komunikację miejską

Aktualizacja: 03.04.2012

Nowy lokalny podatek dla firm przygotowuje rząd. Dołożą się one do finansowania transportu miejskiego - dowiedziała się "Rzeczpospolita". »

Sejm uchwalił ustawę dotyczącą okazjonalnego przewozu osób

Aktualizacja: 02.04.2012

Przedsiębiorcy świadczący okazjonalny przewóz osób będą mieli swobodę prowadzenia działalności, o ile nie będą upodabniali swoich samochodów do taksówek - zdecydowali posłowie. Sejm znowelizował ustawę o transporcie drogowym. »

Koniec lokat zwolnionych z 19-proc. podatku Belki

Aktualizacja: 02.04.2012

W sobotę weszła w życie nowelizacja Ordynacji podatkowej, likwidująca zwolnienie z 19-proc. podatku Belki niektórych lokat bankowych. Eksperci nie spodziewają się ani gwałtownego odpływu klientów z banków, ani wojny między bankami na oprocentowanie depozytów. »

Po 2020 roku Polsce grozi zapaść na rynku pracy

Aktualizacja: 30.03.2012

Polsce po 2020 roku grozi dotkliwy brak rąk do pracy - uważa ekspert Banku Światowego Marcin Piątkowski. Dlatego należy zwiększać wydatki na badania naukowe i rozwój, zatrudniać więcej pracowników w wieku powyżej 50 lat oraz otworzyć kraj dla wykształconych imigrantów. »

Małe firmy potrzebują wsparcia dla innowacyjności

Aktualizacja: 30.03.2012

Firmy z sektora MŚP nie mają odpowiedniego dostępu do źródeł finansowania innowacyjności uważa Związek Rzemiosła Polskiego. W piśmie do resortu gospodarki ZRP przedstawia propozycje zmiany tej sytuacji. »

Przedsiębiorcy unikną podwójnego opodatkowania dzięki nowej umowie między Polską a Czechami

Aktualizacja: 28.03.2012

Od 1 stycznia 2013 r. zaczną obowiązywać nowe regulacje pomiędzy Polską a Czechami w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku. Z umowy zniknie klauzula dopuszczająca tzw. tax sparing. »

Nowe wartości stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe

Aktualizacja: 29.03.2012

Od 1 kwietnia 2012 r. będą  obowiązywały nowe wartości stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe. »

Budżet zapłaci ZUS za przedsiębiorcze matki

Aktualizacja: 29.03.2012

Skończy się dyskryminacja kobiet prowadzących działalność gospodarczą, które urodziły dziecko i zdecydowały się zająć jego wychowywaniem. ZUS ze środków budżetu państwa zapłaci im w tym czasie składki emerytalno-rentowe - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". »

UOKiK: przedsiębiorca będzie mógł dobrowolnie poddać się sankcji

Aktualizacja: 28.03.2012

Rozszerzenie programu łagodzenia kar, możliwość dobrowolnego poddania się sankcji przez przedsiębiorcę oraz efektywniejsze rozpatrywanie spraw z zakresu kontroli koncentracji - to niektóre propozycje UOKiK zmian w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów. »

Wstrzymano prace dotyczące ulg w PIT dla oszczędzających na emeryturę

Aktualizacja: 28.03.2012

Specjalna podkomisja, która zajmuje się obywatelskim projektem ustawy o ulgach w PIT dla osób oszczędzających na emeryturę, powróci do pracy nad dokumentem nie szybciej niż za około pół roku - poinformował w środę PAP szef podkomisji Janusz Cichoń (PO). »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mamiński & Wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK