| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Wydłużenie przerw w pracy korzystne dla młodych pracowników

Aktualizacja: 28.03.2013

Długie przerwy w pracy mogą być korzystne dla ludzi uczących się, kiedy w ciągu dnia mogą uczestniczyć w zajęciach na uczelni i potem wrócić do pracy, bez konieczności wnioskowania o cały dzień urlopu- uważa PKPP Lewiatan. »

Konkurs na pomysł - weź udział w IV edycji konkursu dla studentów

Aktualizacja: 27.03.2013

"Konkurs na pomysł” to propozycja Kancelarii Prawno-Patentowej Jarzynka i Wspólnicy dla studentów, łącząca w sobie możliwość rozwinięcia talentów z okazją do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej. »

VAT 2014 - Premier nie planuje obniżki

Aktualizacja: 10.04.2013

Premier uznał za mało prawdopodobne obniżenie podatku VAT. Na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu Donald Tusk powiedział, że byłoby to możliwe, gdyby w drugiej połowie roku zdecydowanie poprawiła się sytuacja gospodarcza. »

Polska krajem przedsiębiorczych kobiet

Aktualizacja: 26.03.2013

Polacy żyją w społeczeństwie przedsiębiorczych kobiet. Mniej więcej jedna trzecia osób pracujących na własny rachunek to kobiety, jeszcze wyższy jest odsetek pań wśród osób zakładających firmy - wynika z raportu „Przedsiębiorcy w Polsce", przygotowanego przez PKPP Lewiatan. »

Strajki związkowców nie zniechęcają rządu do rozmowy

Aktualizacja: 26.03.2013

Strajk na Śląsku i w Zagłębiu nie zniechęca rządu do rozmów ze związkowcami - deklaruje minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak - Kamysz. Minister podkreslał w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że rząd spełnił wiele postulatów związkowców. »

2 miliardy złotych dla przedsiębiorców z terenów wiejskich

Aktualizacja: 25.03.2013

W kwietniu mikroprzedsiębiorcy z małych miejscowości i wsi mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne dofinansowanie nawet do 300 tys. złotych. Kwota dotacji zależy m.in. od liczby zatrudnionych pracowników, ale o finansowe wsparcie mogą starać się także jednoosobowe firmy. Do rozdysponowania są prawie 2 mld złotych. »

W lutym spadła sprzedaż detaliczna

Aktualizacja: 25.03.2013

Zgodnie z danymi, które podał Główny Urząd Statystyczny sprzedaż detaliczna w lutym spadła 0,8 proc. Sprzedaż spadła również w dyskontach. »

Rozsądne wsparcie dla pracowników 50+

Aktualizacja: 25.03.2013

Pomysł związków zawodowych dotyczący dodatkowych dni wolnych dla pracowników powyżej 50 roku życia budzi sprzeciw pracodawców. Dni wolne mogłyby bardziej zaszkodzić, niż pomóc danym pracownikom. »

MŚP kluczowe dla rozwoju gospodarki

Aktualizacja: 22.03.2013

Przedsiębiorczość powinniśmy budować na sprawdzonych wzorcach europejskich. Potrzebujemy przede wszystkim przyjaznego dla biznesu systemu podatkowego, sprawnych instytucji oraz efektywnego dialogu społecznego, aby tworzyć lepsze prawo dla firm - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji „Konkurencyjność mikro, małych i średnich przedsiębiorstw”. »

Trudna sytuacja na rynku pracy również w 2014 roku

Aktualizacja: 22.03.2013

Trudna sytuacja na rynku pracy może utrzymywać się jeszcze w 2014 roku - wynika z opublikowanego dziś raportu Narodowego Banku Polskiego. Dokument dotyczy sytuacji na tym rynku w IV kwartale 2012 roku. »

Zus wypełni za przedsiębiorcę wniosek abolicyjny

Aktualizacja: 21.03.2013

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nieodpłatnie wypełnia wnioski abolicyjne za przedsiębiorców. »

Od 1 kwietnia nowe wzory VAT-10 i VAT-11

Aktualizacja: 20.03.2013

Od 1 kwietnia 2013 r. będą obowiązywały nowe wzory deklaracji dla podatku od towarów i usług przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu nowych środków transportu (VAT-10) oraz deklaracji dla podatku od towarów i usług od wewnątrzwspólnotowej dostawy nowego środka transportu (VAT-11). »

Ministerstwo Pracy daje 3 mld złotych na walkę z bezrobociem

Aktualizacja: 20.03.2013

Resort Pracy przeznaczy w tym roku blisko 3,3 mld złotych dla powiatowych urzędów pracy na aktywizację bezrobotnych. Ze wsparcia będą mogli skorzystać w dużej mierze młodzi ludzie, którym resort pracy pomaga rozpocząć karierę zawodową poprzez program „Młodzi na rynku pracy”. »

Biura podróży będą płacić dodatkowe zabezpieczenie przez upadłością

Aktualizacja: 19.03.2013

Resort sportu wraz z resortem finansów planują wprowadzić przepisy, mające na celu zabezpieczenie turystów przed upadkiem biur podróży. Zmiany mogą wejść w życie jeszcze przed wakacjami. »

Mniejsze koszty publikacji sprawozdań finansowych za 2012 rok

Aktualizacja: 19.03.2013

Zbliża się okres sporządzenia rocznego sprawozdania finansowego za 2012 rok przez podmioty, dla których rok bilansowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym. MG przypomina, że przedsiębiorcy nie muszą składać sprawozdania finansowego do publikacji w Dzienniku Urzędowym RP Monitor Polski B. Tym samym nie trzeba ponosić kosztów publikacji sprawozdania za 2012 r. Do tej pory cena publikacji jednej strony wynosiła 792,28 zł. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Sokołowska – Strug

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK