| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zakładanie nowej firmy - czy potrzebna jest pieczątka i gdzie ją kupić - reklama

Aktualizacja: 06.06.2013

Rejestracja działalności gospodarczej jeszcze nigdy nie była tak prosta, jak po zmianach prawnych wprowadzonych w połowie 2011 roku. Pierwszym krokiem jest rejestracja w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Ministra Gospodarki. W przypadku wyboru działalności w formie spółki, konieczna jest rejestracja w KRS. »

Polska gospodarka zwalnia

Aktualizacja: 29.05.2013

Polska gospodarka nadal zwalnia. Choć nieco lepsze od szacunków, dane o stanie gospodarki w pierwszych miesiącach tego roku są wciąż słabe.  »

Polska atrakcyjna inwestycyjnie

Aktualizacja: 29.05.2013

Polska znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej wśród 16 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Po siedmiu latach nieprzerwanej hegemonii wyprzedziliśmy Czechy. Jeszcze niedawno, w 2007 roku, byliśmy na dziewiątej pozycji.  »

Zakaz niedzielnego handlu w supermarketach?

Aktualizacja: 29.05.2013

Zakaz handlu w niedzielę. Spore emocje budzi pomysł wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Projekt ustawy w tej sprawie złożyła grupa posłów należących do katolickich zespołów sejmowych. Zakaz objąłby hipermarkety, ale nie dotyczyłby małych, prywatnych sklepów oraz stacji benzynowych.  »

Elektroniczny system zaświadczeń lekarskich

Aktualizacja: 29.05.2013

Wprowadzony zostanie elektroniczny system zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy. Obejmie on zarówno wystawianie, jak i przesyłanie e-zwolnień. »

Daklaracje śmieciowe naruszają dane osobowe

Aktualizacja: 28.05.2013

Deklaracje śmieciowe. Część danych osobowych, których gminy wymagają w deklaracjach dotyczących opłat na wywóz śmieci, jest pozyskiwana niezgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Jeżeli właściciel nieruchomości ma wątpliwości, czy zakres zbieranych danych jest zgodny z przepisami, może zwrócić na to uwagę urzędowi gminy lub zwrócić się do Generalnego Inspektora Danych Osobowych o skontrolowanie gminy. »

Arbitraż zamiast drogi sądowej

Aktualizacja: 28.05.2013

Firmy coraz chętniej korzystają z arbitrażu, czyli polubownego rozwiązywania sporów. Jest to dla wielu firm szybszy sposób załatwienia sporu niż kierowanie go do sądu powszechnego. Do Sądu Arbitrażowego Krajowej Izby Gospodarczej rocznie trafia od 300 do 500 spraw. Dwadzieścia procent z nich kończy się ugodą. »

Monitor Sądowy i Gospodarczy - zmiany dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 27.05.2013

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wydawaniu Monitora Sądowego i Gospodarczego, przedłożony przez ministra sprawiedliwości. »

Szansa na zniesienie akcyzy na samochody hybrydowe

Aktualizacja: 27.05.2013

Zniesienie akcyzy od zakupu samochodów hybrydowych i elektrycznych to według byłego wicepremiera Waldemara Pawlaka, jedyna realna możliwość wsparcia tego typu aut przez państwo. Według byłego ministra gospodarki, rozwiązanie to jest stosunkowo bezbolesne dla budżetu i dlatego do pomysłu tego przekonywał ministra finansów. »

Trudna sytuacja polskich przedsiębiorców

Aktualizacja: 24.05.2013

Przychody przedsiębiorstw średnich i dużych spadły w pierwszym kwartale br. o 4 proc., a koszty o 2,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS. »

Już 1700 firm skorzystało z gwarancji kredytowych z BGK

Aktualizacja: 24.05.2013

Ponad 1700 mikro, małych i średnich firm skorzystało z możliwości uzyskania kredytu bankowego gwarantowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Banki chwalą program, porównując jego popularność wśród firm do sukcesu „Rodziny na swoim” wśród klientów indywidualnych. »

Business Intelligence Trends - zaproszenie na konferencję

Aktualizacja: 23.05.2013

  Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w konferencji „ Business Intelligence Trends" ! która odbędzie się 20.06.2013, w Warszawie. Zachęcamy do rejestracji! »

Wzrosła produkcja przemysłowa

Aktualizacja: 23.05.2013

Produkcja przemysłowa w kwietniu br. wzrosła o 2,7 proc., po 2,9 proc. spadku w marcu, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS. »

Podatki nie powinny hamować firm

Aktualizacja: 23.05.2013

Podatki powinny być w takiej wysokości, by nie hamowały rozwoju firm – uważa Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź, spółki Skarbu Państwa, która – zgodnie z rankingiem Pulsu Biznesu – płaci najwyższe podatki w kraju. Zdaniem prezesa Wirtha, fakt, że firmy rozliczają się z fiskusem w swoim kraju to jeden z przejawów ich patriotyzmu gospodarczego. Ale nie najważniejszy.  »

Ochrona miejsc pracy - trwają prace nad ustawą

Aktualizacja: 22.05.2013

Rząd zajmuje się projektem ustawy o ochronie miejsc pracy. Dzięki niej pracę może zachować nawet 60 tys. pracowników. Celem ustawy jest uratowanie jak największej ilości etatów. Przedsiębiorstwa, które popadły w tarapaty będą mogły liczyć na pomoc państwa. Dostaną dopłaty do tzw. postojowego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC S.A.

Obsługa wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK