Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu zakładanie działalności. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące zakładanie działalności.
Aktualizacja: 15.12.2011
REGON jest zbiorem informacji o podmiotach gospodarki narodowej prowadzonym w systemie informatycznym w postaci centralnej bazy danych oraz terenowych baz danych. Każdy podmiot gospodarki narodowej ma obowiązek rejestracji prowadzonej działalności w REGON. »
Aktualizacja: 15.12.2011
EREGON to elektroniczny dostęp do Krajowego Rejestru Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej. Według jakich zasad funkcjonuje? »
Czy zaświadczenie z EDG podlega opłacie?
Aktualizacja: 16.12.2011
Czy zaświadczenie z ewidencji działalności gospodarczej po 31 marca br. podlega opłacie? »
Na jakich zasadach można finansować firmę w programie Progress?
Aktualizacja: 15.11.2011
Europejski instrument mikrofinansowy Progress ułatwia dostęp do kredytów na rozwijanie małych firm i zakładanie nowych. Decydując się na założenie firmy za granicą można sięgnąć po środki udostępniane w poszczególnych państwach członkowskich. Dokąd zwrócić się w celu uzyskania dofinansowania? »
Jak amortyzować samochód osobowy nabyty wcześniej do celów prywatnych?
Aktualizacja: 28.10.2011
Od 1.01.2007 roku została ujednolicona definicja samochodu osobowego. Dla celów podatków dochodowych została ona zbliżona do tej, która obowiązuje dla celów podatku od towarów i usług. Samochód osobowy to pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony, konstrukcyjnie przeznaczony do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą. »
Jakie są zasady kwalifikowania wydatków do kosztów uzyskania przychodów?
Aktualizacja: 28.04.2011
Zgodnie art. 22 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz.307) kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23. A więc główną zasadą kwalifikowania wydatków do kosztów uzyskania przychodów jest fakt aby były one współmierne do osiąganych przychodów. »
Aktualizacja: 15.12.2011
Prowadzenie firmy, której usługi są ściśle związane z Internetem i ogólnie pojętym IT może przybrać zróżnicowane formy od domen internetowych, przez hosting, strony www i sklepy internetowe, aż po marketing internetowy, backup online czy e-fax. Jak prowadzenie takiej działalności wygląda od kuchni? Przeczytaj. »
Jak założyć firmę za granicą? - program Progress
Aktualizacja: 12.05.2011
Progress to utworzony przez Komisję Europejską instrument mikrofinansowy, który ma ułatwić dostęp do kapitału osobom zakładającym firmę lub planującym rozwój działalności. Jak można z niego skorzystać? »
Kiedy Inspekcja Handlowa może kontrolować przedsiębiorcę?
Aktualizacja: 27.04.2011
Państwowa Inspekcja Handlowa, nazywana także Inspekcją Handlową, jest państwowym organem kontroli powołanym do ochrony i praw konsumentów oraz interesów gospodarczych państwa uregulowanym w ustawie z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (Dz.U. 2009 r., Nr 151, poz. 1219 z późn. zm.). Pozostając w ramach struktury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest jednym z najważniejszych organów kontroli występujących w polskim systemie prawnym posiadającym szeroki zakres zadań. »
Jak wysokie są podatki dla firm w Polsce?
Aktualizacja: 27.04.2011
Jak opodatkowanie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce plasuje się na tle europejskiej konkurencji? Jak się okazuje nie jest aż tak wysokie jak w innych państwach członkowskich. »
Ulgi podatkowe dla przedsiębiorcy - porada
Aktualizacja: 02.05.2011
Przedsiębiorca może wykorzystywać ulgi podatkowe jedynie w ograniczonym zakresie. Wiele zależy od formy opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej oraz innych uzyskiwanych dochodów. »
Ile można zarobić na świętach wielkanocnych, czyli jajcarski biznes
Aktualizacja: 04.04.2012
Przedświąteczny okres to żniwa dla właścicieli przemysłowych i przydomowych kurników. Rośnie popyt, a razem z nim ceny. Jeśli myślisz, że sprzedaż to rzecz prosta – mylisz się. Handel jajkami to bardzo delikatny biznes. »
Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - biznesplan
Aktualizacja: 28.02.2018
Jeśli jesteś w trakcie zakładania swojej firmy remontowo – budowlanej lub zamierzasz ją założyć, z pewnością słyszałeś o potrzebie sporządzenia biznesplanu. Słowo to odmieniane jest przez wszystkie przypadki, m.in. w kontekście dotacji z Urzędu Pracy oraz w instytucjach finansowych, które udzielają pożyczek i kredytów przedsiębiorcom, nie tylko początkującym. »
Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - zatrudnianie pracowników
Aktualizacja: 09.05.2011
Każdy kto wykonuje pracę zarobkową, również w firmie remontowo – budowlanej, chciałby pracować na podstawie umowy o pracę. Jednak ta forma zatrudnienia nie jest pożądana z punktu widzenia przedsiębiorcy. Ekspert radzi jakie umowy warto zawierać z pracownikami prowadząc firmę remontowo-budowlaną. »
Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - pomysł
Aktualizacja: 12.09.2014
W dzisiejszych czasach większość osób wchodzących na rynek pracy, bądź też powracających po dłuższym okresie braku aktywności zawodowej, nie ma szans na etat. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem dla wielu osób jest samodzielne zorganizowanie sobie miejsca pracy, poprzez założenie działalności gospodarczej. »
Pierwszy w Polsce podatkowy serwis informacyjny dla rolników indywidualnych.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »