REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Stopa zwrotu z inwestycji

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Co oznacza gwarancja w lokatach strukturyzowanych

Gwarancja kapitału w produktach strukturyzowanych nie zawsze znaczy, że klient otrzyma całość kapitału, który zainwestował.

Spada opłacalność najmu mieszkań

Na serwisach internetowych pojawia się coraz więcej ofert nowych mieszkań do wynajęcia. Rentowność najmu spadła w maju do 4,33% z 4,54% w kwietniu.

Turbulencje na rynkach giełdowych źle wróżą debiutowi PZU

Duże spadki cen akcji na wszystkich parkietach giełdowych na kilka dni przed debiutem PZU nie tylko ograniczają szansę na duże zyski, ale podnoszą też ryzyko straty. Być może na zysk będzie trzeba trochę poczekać. Przykłady Lotosu i Enei pokazują, że taka strategia też może być opłacalna.

W kwietniu zyskali właściciele jednostek funduszy otwartych

Przeciętna stopa zwrotu funduszy otwartych w kwietniu była dodatnia. W rankingu funduszy przygotowanym przez firmę Expander nie brakuje niespodzianek.

REKLAMA

Fundusze przyniosły zyski w kwietniu

Kwiecień okazał się udanym miesiącem dla właścicieli większości funduszy inwestycyjnych. Notowania funduszy rosły mimo kłopotów Grecji.

Dobry miesiąc dla funduszy nieruchomości

Kwiecień okazał się udany dla właścicieli jednostek funduszy z rynku nieruchomości, zyskali oni w tym miesiącu od 1,3 do 5,5%

Akcje PZU dadzą zarobić przynajmniej 8%

Porównując akcje PZU do poprzednio debiutujących na giełdzie spółek Skarbu Państwa można szacować, że akcje PZU przyniosą wyraźne zyski mimo, że cena emisyjna została ustalona na maksymalnym poziomie.

Kupuj na spadkach

Inwestorzy podejmujący większe ryzyko osiągają zwykle ponadprzeciętne zyski. Czy, i ile można było zarobić na papierach wartościowych emitowanych w krajach stojących na krawędzi bankructwa, oraz czy warto obecnie myśleć o kupnie przecenionych aktywów finansowych Grecji?

REKLAMA

Dodatkowe darmowe konta oszczędnościowe do rachunku

Banki coraz dołączają do rachunków osobistych darmowe konta oszczędnościowe. Sprawdziliśmy, czy jest to opłacalne dla klienta.

Ranking lokat terminowych - kwiecień 2010 r

Wśród reklam produktów bankowych wciąż widać dużo promocji kont oszczędnościowych. W dalszym ciągu interesująca jest oferta lokat terminowych.

Długo oczekiwana oferta PZU

Ile będą kosztowały akcje PZU na giełdzie? - to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez inwestorów giełdowych. O wejściu akcji PZU na warszawską giełdę mówi się już od wielu lat. Jest to jedna z najdłużej i najgłośniej prywatyzowanych spółek. Rynkową cenę akcji poznamy w maju podczas debiutu giełdowego.

Ranking lokat bankowych - kwiecień 2010

Oprocentowanie lokat znów zaczęło spadać. Po krótkim okresie wzrostu rentowności lokat, banki znów zaczęły obcinać odsetki. Wróciliśmy więc do tendencji trwającej już od prawie roku.

Coraz więcej funduszy sektorowych

Towarzystwa funduszy inwestycyjnych coraz częściej oferują fundusze sektorowe dzięki którym można inwestować pieniądze w określone branże, np. w budownictwo lub przemysł spożywczy.

24 produkty strukturyzowane do wyboru

Produkty strukturyzowane są stosunkowo nowym sposobem inwestowania kapitału w Polsce. Obecnie na naszym rynku można znaleźć 24 różnego rodzaju produkty strukturyzowane.

Większy zarobek z najmu lokali

W ostatnim miesiącu zaobserwować można było podwyższenie stawek najmu lokali. W efekcie średnia rentowność najmu lokali wzrosła w kwietniu do 4,54 proc. z 4,45 miesiąc wcześniej.

Fundusze inwestycyjne zyskały w pierwszym kwartale

Wyraźny wzrost jednostek funduszy inwestycyjnych w I kwartale zawdzięczać możemy zwłaszcza dobrym marcowym wynikom funduszy inwestujących w walory spółek powiązanych z rynkiem nieruchomości. To zasługa poprawy koniunktury na rynku akcji.

Najwięcej zyskały fundusze akcji europejskich

Właściciele jednostek funduszy inwestycyjnych w większości zyskali w marcu. Najwyższe zyski przyniosły te kategorie funduszy, które inwestują na europejskich rynkach wschodzących, czyli także w Polsce.

Fundusze parasolowe chronią przed podatkiem belki

W rankingu funduszy parasolowych przygotowanym przez Open Finance wygrywa Aviva Investors FIO. Zwycięstwo zawdzięcza dobrym wynikom poszczególnych subfunduszy i bogatej ofercie produktowej.

Ranking lokat bankowych - marzec 2010

W marcu zaobserwować można coraz więcej zmian w oprocentowaniu lokat. Po stabilizacji w pierwszych tygodniach roku i obniżkach w lutym, pojawiły się pierwsze sygnały zmian na lepsze. Część banków nieznacznie obniża oprocentowanie, ale widać też zwiększającą się konkurencję o pieniądze klientów.

Mało atrakcyjne lokaty dynamiczne

Banki coraz częściej starają się przekonać swoich klientów do lokat dynamicznych, gdzie oprocentowanie rośnie z miesiąca na miesiąc, nawet do 12 proc. Lokaty dynamiczne są atrakcyjne jednak tylko na pierwszy rzut oka.

Zalety Indywidualnych Kont Emerytalnych

Wiele instytucji na naszym rynku oferuje inwestycje w ramach Indywidualnych Kont emerytalnych. Nadal jednak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym one właściwie są, jak wiele niosą korzyści i wreszcie - czym różnią się od innych form oszczędzania na emeryturę.

Wyniki produktów strukturyzowanych w 2009 r.

Statystyka stóp zwrotu produktów strukturyzowanych w 2009 r. nie wygląda najlepiej. Co trzeci produkt zakończył ubiegły rok jedynie zwrotem zainwestowanego kapitału, co dziesiąta struktura przyniosła dwucyfrowy zysk.

Opłacalność najmu mieszkań przestała spadać

W ostatnim miesiącu nie zmieniła się znacząco opłacalność najmu mieszkań. Rentowność najmu mieszkań wyniosła w marcu średnio 4,45 proc., czyli tyle samo co miesiąc wcześniej. Trend spadkowy został wyhamowany.

Jakie zyski przyniosły akcje z indeksu WIG20

WIG20 jest indeksem cenowym, nie uwzględnia więc przychodów z dywidend i praw poboru. Analitycy firmy Expander, obliczyli ile wynosiłby dzisiaj indeks WIG20, gdyby uwzględnić wszystkie pożytki płynące z akcji znajdujących się w jego składzie. Wszystko to, aby ocenić wyniki pasywnej strategii opartej na tym indeksie.

Duże różnice w wynikach funduszy nieruchomości

Zyski osiągnięte dzięki funduszom inwestującym na rynku nieruchomości w ciągu ostatniego roku mieszczą się w przedziale od 47% do prawie 100% – wynika z analizy Home Broker. W lutym 2010 r. najsłabiej wypadły fundusze lokujące w akcje spółek z naszego regionu. Najwięcej można było zyskać na funduszach obligacyjnych.

Rosną odsetki od lokat bankowych

Przebojowa oferta lokat Meritum Banku wprowadziła zamieszanie w zestawieniach najlepszych depozytów bankowych deklasując dotychczasowych liderów.

Ranking funduszy inwestycyjnych - luty 2010

Luty nie był udanym miesiącem dla właścicieli jednostek funduszy inwestycyjnych. Największe straty przyniosły fundusze inwestujące w Turcji. Jest jednak spora szansa, że była to chwilowa słabość tego rynku. Kolejny miesiąc dobrze radziły sobie fundusze obligacji.

Już rok trwa hossa na giełdach

Mija rok od dnia, w którym odwróciła się tendencja panująca na rynkach finansowych. Nadarza się więc okazja, aby podsumować wydarzenia na rynku walutowym i giełdowym.

Ranking lokat bankowych - luty 2010

Po okresie względnej stabilizacji w pierwszych tygodniach roku, banki zdecydowały się na obniżenie oprocentowania lokat. I nie są to pojedyncze przypadki, jak bywało do tej pory. Widać, że zjawisko to ma charakter bardziej powszechny, dotyczy większej liczby banków oraz niemal wszystkich terminów i walut.

Które lokaty przyniosły straty

W pięciu bankach zakładane rok temu depozyty przyniosły straty, bo ich oprocentowanie nie przekroczyło inflacji.

Banki tną odsetki od lokat

W ofertach lokat bankowych zauważyć można tendencję powolnego i systematycznego obniżania oprocentowania.

Trudno wybrać dobry fundusz nieruchomości

Największe zyski wśród funduszy inwestujących w spółki budowlane i nieruchomości przyniósł swoim inwestorom w styczniu DWS Sektora Infrastruktury i Informatyki – wynika z analizy Home Broker. W skali roku rekordzista z tej grupy pozwolił posiadaczom jednostek niemal podwoić zainwestowany kapitał.

Hossa nie zawitała do Polski w styczniu

Posiadacze jednostek funduszy akcyjnych, którzy liczyli na „efekt stycznia” trochę się rozczarowali. Co prawda w pierwszej połowie miesiąca ceny akcji rosły ale potem indeksy giełdowe odnotowały już zniżki.

Niskie notowania funduszy nieruchomości

Spadają notowania funduszy nieruchomości, cena rynkowa ich certyfikatów jest o 30 proc. niższa od wartości aktywów netto.

Konta oszczędnościowe lepsze od lokat

Konta oszczędnościowe są o wiele wygodniejsze od lokat bankowych, pieniądze nie są zamrożone na dłuższy czas. Oprocentowanie kont oszczędnościowych jest tylko nieznacznie niższe od lokat.

Mniejsze zyski z najmu mieszkań

Coraz mniej zarobić można na wynajmowaniu mieszkań, w grudniu średnia rentowność najmu mieszkań spadła do 4,63 proc. Nadal jednak jest wyższa niż większości lokat bankowych, a niższa od zwrotu z inwestycji w obligacje skarbowe.

Fundusze polskich akcji tylko z nazwy

Fundusze polskich akcji coraz chętniej inwestują w zagraniczne papiery wartościowe. Co dziesiąta złotówka powierzona tym funduszom przeznaczona jest na zagraniczne inwestycje.

Surowce najlepszą inwestycją ostatniej dekady

Hitem inwestycyjnym podczas ostatnich dziesięciu lat okazał się rynek surowcowy. Droższa ropa naftowa czy miedź przełożyły się na wzrost inflacji, ale nawet po jej uwzględnieniu na surowcach trudno było stracić. Najwięcej dało zarobić złoto.

Efekt stycznia, czyli jak kalendarz pomaga w inwestowaniu na giełdzie

Wielu analityków na początku studiuje wykresy indeksów giełdowych z lat poprzednich zastanawiając się, roku zastanawia się, czy w styczniu mamy większą szansę na zyski z giełdowych inwestycji. Praktyczna użyteczność inwestycyjna tych rozważań przez jednych jest lekceważona, inni próbują z nich korzystać. Kto ma rację?

Fundusze inwestycyjne przyniosły zyski w 2009 r.

Właściciele jednostek otwartych funduszy inwestycyjnych mogli zarobić w 2009 roku kilkadziesiąt procent. Najlepszy fundusz akcji małych i średnich spółek zyskał w tym czasie 83 proc.

Rating funduszy inwestycyjnych – grudzień 2009

Średnia stopa zwrotu z funduszy polskich akcji w 2009 roku przekroczyła 40 proc. W ostatnich 10 latach większe zyski były tylko w roku 2006.

Dekada 2000-2009: Mizerne zyski na rynkach akcji

Podczas ostatnich dziesięciu lat wartość największych spółek z indeksu WIG20 wzrosła o jedną czwartą, ale w rzeczywistości inwestycja w te akcje przyniosła straty. Czemu? Inflacja po cichu zjadała zyski. To było stracone dziesięciolecie na rynku akcji.

Ranking funduszy inwestycyjnych – listopad 2009

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w większości przypadków fundusze inwestycyjne przyniosły swoim klientom sowite zyski. Rok okazał się pomyślny nie tylko dla tych, którzy zdecydowali się na te najbardziej ryzykowne, czyli akcyjne. Powodów do narzekań nie mieli też ci, którzy zdecydowali się na powierzenie pieniędzy funduszom papierów dłużnych. Najlepsze z nich dały zyski przekraczające 20 proc.

Które fundusze mają największe zyski podczas hossy

Okazuje się, że fundusze inwestycyjne, które miały najgorsze wyniki inwestycyjne podczas bessy giełdowej, notują największe zyski podczas hossy. Najlepszy fundusz polskich akcji do odrobienia strat poniesionych w okresie bessy potrzebuje jeszcze 30-proc. wzrostu.

Inwestycja w fundusze mogła przynieść zyski

Ostatni rok na rynku funduszy inwestycyjnych w większości przypadków okazał się korzystny dla właścicieli jednostek uczestnictwa. Fundusze przyniosły swoim klientom sowite zyski. Powodów do narzekań nie mają zarówno inwestorzy ryzykownych funduszy akcyjnych, jak i funduszy papierów dłużnych.

Warto samemu wybrać fundusze inwestycyjne

Analizując stopy zwrotu funduszy inwestycyjnych, można zauważyć, że zamiast funduszu mieszanego, lepiej jest kupić osobno jednostki funduszu akcji i obligacji.

Efekty kalendarzowe na giełdzie

Inwestorzy giełdowi obserwując kursy akcji starają się wykryć prawidłowości rządzące rynkiem. Na podstawie notowań historycznych można wywnioskować, że kupno akcji w niektórych miesiącach roku jest bardziej opłacalne. Na polskiej giełdzie niektóre tego typu efekty w ostatnich latach sprawdzały się. Strategia „Sell In May and Go Away” stosowana od 1996 r. przyniosła ponad dwukrotnie wyższe zyski niż WIG. Szanse na powtórzenie tego scenariusza są jednak znikome.

Czy warto lokować oszczędności w złoto

Złoto zawsze uważane było za bezpieczną lokatę kapitału. Historycznie złoto przynosiło większe zyski niż inwestycje w akcje. Od początku lat 70-tych średnia roczna stopa zwrotu z akcji wynosi 11,6%, a z inwestycji w złoto 12,4%. Wyższy zysk był jednak obarczony znacznym ryzykiem ze względu na bardzo dużą zmienność cen złota. Zaletą złota jest jednak niska korelacja z innymi rodzajami aktywów.

Inwestorzy chcą wierzyć w Rajd Świętego Mikołaja

Sezon świątecznych zakupów rozpoczyna się na dobre. Inwestorom giełdowym, koniec roku także kojarzy się z zakupami. Grudniowe wzrosty na giełdzie nazywane są Rajdem Świętego Mikołaja. Czy zwiększona sprzedaż przełoży się na notowania giełdowych spółek handlowych?

100 proc. można było zarobić na funduszach podczas 8 miesięcy

Inwestując w jednostki najlepszego funduszu indestycyjnego, od połowy lutego można było ponaddwukrotnie pomnożyć kapitał.

REKLAMA