| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Temat: kredyt konsumpcyjny

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu kredyt konsumpcyjny. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące kredyt konsumpcyjny.

Kiedy i za co można trafić do BIK?

Aktualizacja: 10.11.2011

Czarna lista dłużników, tak zazwyczaj kojarzony jest BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej. W rzeczywistości Biura te uprawnione są do gromadzenia, przetwarzania i udostępniania innym podmiotom informacji o konsumentach. »

Odstąpienie od umowy kredytu

Aktualizacja: 10.11.2011

Dla niektórych z nas fakt, że jest się dłużnikiem, ponieważ wzięło się kredyt nie jest komfortowa sytuacją. Niektórzy z kolei po zawarciu umowy  o kredyt dochodzą do wniosku, że wcale nie jest im on potrzebny. Dlatego też istnieje możliwość odstąpienia od umowy. »

Porównanie kredytów gotówkowych

Aktualizacja: 15.12.2009

W ostatnich tygodniach wiele mówi się o podwyżkach i ograniczeniach związanych z kredytami hipotecznym. Banki podnoszą marże, zaczynają wymagać wkładów własnych, ograniczają dostępność kredytów. To efekt kryzysu szalejącego na rynkach finansowych. Analitycy Open Finance porównali zmieniające się koszty pożyczek. »

Utracone dokumenty należy zastrzec

Aktualizacja: 15.12.2009

Fakt kradzieży dokumentów powinniśmy niezwłocznie zgłosić na policji. Jednak wizyta wyłącznie na komisariacie może nie uchronić nas przed większością kłopotów. Powinniśmy zgłosić się także do banku. »

Dług na karcie czy kredyt

Aktualizacja: 05.09.2011

Karty kredytowe pozwalają na korzystanie z nieoprocentowanego kredytu niemal dwa miesiące. Potem dług już kosztuje. »

Kredyt bez zgody małżonka

Aktualizacja: 15.12.2009

Małżonkowie, którzy posiadają wspólnotę majątkową kredyt zaciągają razem. W przypadku jednak, gdy suma kredytu nie jest zbyt duża lub bank ustanowi dodatkowe zabezpieczenie, zgoda małżonka nie jest konieczna. »

Spłata karty na raty

Aktualizacja: 04.01.2010

Niektóre banki rozkładają spłatę zakupów opłaconych kartą kredytową na równe raty. Jest to najprostszy sposób uzyskania kredytu ratalnego. »

Kredyt na szkolną wyprawkę

Aktualizacja: 15.12.2009

Rozpoczęcie roku szkolnego kojarzy się młodym rodzicom ze stresem związanym z dużymi wydatkami. W rodzinach wielodzietnych koszt szkolnej wyprawki liczony jest w tysiącach złotych, trzeba się więc szybko zastanowić, jak ją sfinansować. »

Windykator może ściągnąć dług od jednego z żyrantów

Aktualizacja: 15.12.2009

Jeśli warunki zabezpieczenia pożyczki nie były w umowie określone inaczej, windykator może wyegzekwować cały dług od jednego żyranta. »

Ubezpieczenie kredytu

Aktualizacja: 15.12.2009

Kredyt gotówkowy coraz częściej wymaga ubezpieczenia. Warto wiedzieć, ile to kosztuje i czy się opłaca. »

Małżonek odpowiada za kredyt

Aktualizacja: 06.11.2009

W banku kredyt zaciągają oboje małżonkowie. Jednemu z nich bank udzieli kredytu tylko wówczas, gdy zawarł on umowę o rozdzielności majątkowej. »

Odpowiedzialność małżonka za spłatę kredytu

Aktualizacja: 15.12.2009

W jaki sposób małżonkowie odpowiadają za spłatę kredytu udzielonego im przez bank? »

Czy z kredytu można zrezygnować

Aktualizacja: 15.12.2009

Nawet jeśli podpiszemy już umowę kredytową z bankiem i otrzymamy pieniądze, z większości kredytów, które zaciągamy dla potrzeb konsumpcyjnych (nie na prowadzenie działalności), możemy zrezygnować, gdy np. trafimy na tańszą ofertę kredytu samochodowego. »

Kredyt na wakacje

Aktualizacja: 10.11.2011

Najpopularniejszym sposobem zdobycia pieniędzy na wakacje są kredyty gotówkowe. Oferuje je większość banków na rynku. W niektórych bankach możemy skorzystać ze specjalnych ofert wakacyjnych, w innych - z oferty całorocznej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK