| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Temat: karta kredytowa

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu karta kredytowa. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące karta kredytowa.

Podział kart płatniczych

Aktualizacja: 31.10.2009

Bankowe karty płatnicze dzielą się na karty: bankomatowe, debetowe, obciążeniowe, kredytowe i przedpłacone. »

Karty chipowe bezpieczniejsze od magnetycznych

Aktualizacja: 05.09.2011

Wystawcy kart starają się popularyzować karty z mikroprocesorem, zapewniają one większe bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji niż zwykłe karty płatnicze. Sfałszowanie takiej karty jest praktycznie niemożliwe. »

Różnice między kartami

Aktualizacja: 31.10.2009

Klient decydując się na kartę powinien przede wszystkim wziąć pod uwagę korzyści wynikające ze sposobu rozliczania transakcji zawartych za jej pomocą. »

Kryteria wyboru karty

Aktualizacja: 01.11.2009

Funkcjonalności poszczególnych kart płatniczych sprawiają, iż należycie wykorzystywane mogą się stać wygodnym i efektywnym instrumentem zarządzania finansami zarówno domowymi jak również, w przypadku kart firmowych, budżetu przedsiębiorcy. Warto więc zastanowić się nad wyborem odpowiedniej karty. »

Jak wykorzystywać karty płatnicze w firmie

Aktualizacja: 01.11.2009

Z kart płatniczych firma może korzystać na wiele sposobów. Można nimi dokonywać transakcji płatniczych płacić za towary i usługi, wybierać pieniądze z bankomatu a także wyposażyć w nie pracowników, którzy często podróżują. »

Bezpieczeństwo firmowych kart

Aktualizacja: 30.10.2009

Karta w firmie nie tylko daje możliwość płacenia za towary i usługi w formie bezgotówkowej. Dołączane są do nich coraz bardziej rozbudowane pakiety usług dodatkowych i ubezpieczenia. »

Kary dla zapominalskich

Aktualizacja: 04.01.2010

Banki naliczają kary za przekroczenie terminu spłaty karty nawet o jeden dzień. Dodatkowo kosztuje też przekroczeniu limitu kredytowego. »

Opłata za użytkowanie karty kredytowej

Aktualizacja: 01.11.2009

Karta kredytowa, na której zadłużenie jest spłacane w całości i w terminie, też kosztuje. Za korzystanie z niej banki pobierają opłaty roczne. Można ich jednak uniknąć. »

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty

Aktualizacja: 05.09.2011

Reklamy kart kredytowych kuszą nas różnego typu promocjami, rabatami w sieciach sklepów, prezentami. Na jakie podstawowe czynniki powinniśmy zwrócić uwagę wybierając kartę kredytową? »

Karty chipowe

Aktualizacja: 31.10.2009

Karty chipowe zapewniają większe bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji niż zwykłe karty płatnicze, dlatego wystawcy kart starają się o jak największe ich upowszechnienie. »

Karty bankowe i klubowe

Aktualizacja: 31.10.2009

Karty można podzielić w zależności od nazw wydawców, którzy są skupieni w dwóch międzynarodowych systemach. Visa International, MasterCard i Japan Credit Bureau należą do zdecentralizowanego systemu bankowego. American Express i Diners Club do zcentralizowanego systemu klubowego. »

Karty dla firm

Aktualizacja: 01.11.2009

Karty kredytowe dla firm przegrywają konkurencję z kartami obciążeniowymi. Głównie za sprawą dużych firm. Dla małych i średnich firm karty kredytowe mogą być bardzo atrakcyjnym produktem. »

Karta kredytowa zamiast obciążeniowej

Aktualizacja: 05.09.2011

Promocyjne oferty banków zachęcają do zamiany kart obciążeniowych na kredytowe, twierdząc, iż karty kredytowe dają posiadaczom większe możliwości. »

Spłata karty na raty

Aktualizacja: 04.01.2010

Niektóre banki rozkładają spłatę zakupów opłaconych kartą kredytową na równe raty. Jest to najprostszy sposób uzyskania kredytu ratalnego. »

Duplikat karty

Aktualizacja: 30.10.2009

W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia karty, trzeba skontaktować się z bankiem. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK