| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Temat: firma w rosji

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu firma w rosji. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące firma w rosji.

Zasady rządzące podatkiem VAT (NDS) w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Sprzedajesz towary, roboty lub usługi na terenie Rosji? Pora zapłacić rosyjski VAT, czyli NDS (Налог на добавленную стоимость). »

Kiedy trzeba zapłacić CIT w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Osoba prawna prowadząca działalność gospodarczą w Rosji jest opodatkowana CIT. Czy takie same reguły dotyczą przedsiębiorstw zagranicznych? »

Kto musi płacić PIT w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli przebywasz często w Rosji musisz pamiętać o regulacjach dotyczących podatku PIT. Osoba fizyczna, która uzyska certyfikat rezydenta i faktycznie przebywa na terytorium Federacji co najmniej 183 dni, objęta zostaje obowiązkiem podatkowym. »

Kiedy trzeba zapłacić jednolity podatek socjalny w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli podjąłeś decyzję o prowadzeniu działalności w Rosji jako przedsiębiorstwo zagraniczne to nie możesz zapomnieć o podatku socjalnym. Co to za podatek i kiedy należy go zapłacić? »

Kto jest podatnikiem CIT w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Planując rozpoczęcie działalności gospodarczej w Rosji, nie możesz zapomnieć o funkcjonującym w tym państwie systemie podatkowym. Przedsiębiorco, czy będziesz podlegał obowiązkowi płacenia podatków? »

Kiedy płaci się VAT (NDS) w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Podatek VAT w Rosji (NDS) podlega normom prawa międzynarodowego. Należy jednak pamiętać o sprzedaży wspomaganej. Czym ona jest i kiedy płaci się VAT w Rosji - dowiesz się czytając poniższy tekst. »

Jak działa filia sp. z o.o. w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli Twoja firma w Polsce dynamicznie się rozwija i planujesz rozszerzyć zakres swojej działalności, możesz założyć filię w Rosji. Jak to zrobić? »

Zakup gotowej sp. z o.o. na terenie Federacji Rosyjskiej

Aktualizacja: 15.11.2011

Zastanawiasz się na rozpoczęciem działalności gospodarczej w Rosji? Może warto zakupić funkcjonującą i dochodową spółkę z o.o.? »

Jak przebiega likwidacja osoby prawnej w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli Twój biznes w Rosji nie powiódł się lub z innych przyczyn podjąłeś decyzje o przeprowadzeniu likwidacji, musisz wiedzieć jak powinna ona przebiegać. Do kogo się zgłosić i jakie formalności należy dopełnić? Przeczytaj. »

Jak funkcjonują organy sp. z o.o. w Rosji – dyrektor generalny i komisja rewizyjna

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub dopiero planujesz założenie firmy, a Twój wybór padł na działalność w Rosji, prędzej, czy później staniesz przed ważnym wyborem – jaką formę działalności wybrać. Poniżej przedstawiamy kolejny artykuł z cyklu poświęconego spółce z o.o. Jakie obowiązki i prawa ma dyrektor generalny oraz komisja rewizyjna. »

Jak funkcjonuje zarząd spółki z o.o. w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Planujesz założyć spółkę z o.o. w Rosji? Pamiętaj, że jednym z organów spółki z o.o. jest zarząd. Jakie ma uprawnienia i obowiązki? »

Jak obniżyć kapitał zakładowy spółki z o.o. w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Prowadząc w Rosji działalność gospodarczą w formie spółki z o.o. przedsiębiorca może stanąć przed koniecznością obniżenia kapitału zakładowego. Na jakich zasadach można tego dokonać? »

Jak podwyższyć kapitał spółki wkładami osób trzecich

Aktualizacja: 15.11.2011

Podwyższanie kapitału zakładowego w spółce z ograniczona odpowiedzialnością w Rosji odbywa się może na różne sposoby powiązane z podmiotami działającymi w spółce. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedna możliwość. Jaką? »

Jakie są terminy na podwyższenie kapitału w sp. z o.o. w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z o.o. w Rosji jest ograniczone czasowo do ściśle wyznaczonych terminów. Są one uzależnione od tego w jaki sposób podwyższenie jest dokonywane. »

Jak podwyższany jest kapitał sp. z o.o. w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Kapitał spółki z o.o. może zostać podwyższony na kilka sposobów. Którą drogę wybrać, jaka jest najskuteczniejsza? »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK