REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-learning

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak ustawić wygładzanie czcionek w Windows 7?

Firma Microsoft specjalnie z myślą o użytkownikach korzystających z monitorów LCD stworzyła technologię wygładzania czcionek o nazwie ClearType. W starszych wersjach systemu Windows dostosowywanie efektu wygładzania czcionek było bardzo utrudnione lub w ogóle niemożliwe. W systemie Windows 7 natomiast możemy sobie pozwolić na indywidualne dopasowanie wygładzania, żeby uzyskać na ekranie możliwie najbardziej czytelną czcionkę. Jak to zrobić?

Jak prawidłowo wyszukiwać informacje w sieci wpisując odpowiednie frazy?

Wyszukiwanie informacji w sieci może być niezwykle łatwe i szybkie pod warunkiem, że zna się podstawowe zasady jakimi rządzą się wyszukiwarki internetowe. Internet to skarbnica wiedzy, z której korzystać może każdy. Jednak przydatność, rzetelność i prawdziwość tych informacji zależy nie tylko od wyszukiwarki, ale i od użytkownika, który musi nauczyć się wykluczać informacje nieprawdziwe, niechciane reklamy i błędne treści.

Jak wyszukiwać informacje w sieci techniką plus/minus?

Internet jest jak wielka książka. Jeśli ktoś nie potrafi czytać, niczego się z tej książki nie nauczy. Podobnie Internet, jeśli ktoś nie potrafi wyszukiwać w nim informacji, na nic mu się nie przyda. Internet to niemal nieograniczone źródło informacji, w którym można znaleźć dosłownie wszystko. Treści zawarte w Internecie mogą być zarówno prawdziwe i sprawdzone, jak również mogą być stekiem bezwartościowych bzdur. W jaki sposób umiejętnie wyszukiwać informacje?

E-learning a tradycyjne szkolenia

Każda innowacja na początku nie budzi zaufania. Podobnie było z e-kursami. Mają one jednak tak wiele zalet, które stawiają je ponad tradycyjne nauczanie, że obecnie stają się coraz bardziej popularne zarówno w edukacji, jak i w biznesie.

REKLAMA

E-learning a rotacja pracowników w firmie

Sprawne funkcjonowanie współczesnego przedsiębiorstwa związane jest między innymi z właściwym przepływem informacji. Prawidłowe zarządzanie kapitałem intelektualnym organizacji powinno dotyczyć zarówno stałych pracowników, jak i nowoprzyjętych. W przypadku tych drugich zdobycie konkretnej wiedzy o firmie, jej usługach czy produktach jest kluczowym procesem do osiągnięcia niezbędnych kompetencji.

Praktyczne zastosowanie e-learningu w biznesie

Nowe zlecenia, zwiększona ilość zamówień do realizacji w krótkim czasie: problem, czy szansa na sukces? Dla wielu przedsiębiorstw wizja nagłego zatrudnienia grupy pracowników do konkretyzacji większej ilości zadań, ich zrekrutowanie, a przede wszystkim przeszkolenie jest niemożliwe do wykonania zwłaszcza mając ograniczenia czasowe.

Mity o e-learningu

E-learning to nowoczesna i skuteczna metoda nauczania. Jedna jeżeli nauczanie na odległość jest taką świetną sprawą, to dlaczego nie jest on masowo wdrażany w przedsiębiorstwa i szkoły?

Zalety e-nauki

Kraje zachodnie, które już dawno wykorzystują zaawansowane technologie doceniły także zalety e-learningu. Jakie są właściwie pozytywne strony nauczania na odległość?

REKLAMA

E-learning wciąż jest nowością

Polska musiała pokonać bardzo długi i szeroko zakrojony cykl przemian technicznych i merytorycznych, aby móc zrównać się poziomem z technologicznie zaawansowanym Zachodem. Dlatego nauczanie na odległość jest nowością na rynku usług edukacyjnych.

Nauczanie na odległość - nowa era w szkoleniach dla firm

Zmniejsz budżety szkoleniowe oraz podnieś motywację i kompetencje pracowników. Zrób to jednocześnie.

Webcasting we współczenym nauczaniu

Z każdym dniem przybywa użytkowników Internetu, którzy mogą korzystać z obecnych i przyszłych multimediów. Stale rosną możliwości dostępu do sieci, jej użytkownikami stali się młodzi ludzie i choć powszechnie krytykuje się owe zjawisko jako hamujące rozwój, to rzeczywistość pokazuje, że wielu z nich wykorzystuje urządzenia i oferowane przez nie możliwości, formy interakcji i komunikacji w celu zdobywania, przekazywania, a także wymiany informacji.

Jak skonfigurować darmowe konto pocztowe (Outlook)

Jeśli chcesz skonfigurować konto oparte na sieci www  (WP, Gmail, Onet, O2) albo masz już takie konto i chcesz po prostu korzystać z niego za pomocą programu Outlook lub Outlook Express. Jeśli próba samodzielnej konfiguracji się nie powiodła zajrzyj do tej porady.

Nawiązywanie połączenia trwa zbyt długo

Outlook lub Outlook Express wybiera numer serwera dostawcy usług internetowych ale nawiązanie połączenia zajmuje zbyt wiele czasu. Kilka ustawień może wpłynąć pozytywnie na skrócenie tego czasu. Sprawdź i zmień swoje ustawienia.

Konto pocztowe nie działa (Outlook)

Masz konto mailowe, otrzymałeś od dostawcy informacje na temat jego konfiguracji w programie Outlook/Outlook Express. Wprowadziłeś wszystkie informacje konto jednak nie chce działać. Warto sprawdzić wszelkie możliwe powody tego stanu rzeczy.

Jak zaimportować adresy z programu Netscape Messenger (Outlook)

Jeżeli do tej pory używałeś programu Netscape Messenger i tam przechowywałeś wszystkie kontakty i adresy e-mail, a teraz zdecydowałeś się używać programu Outlook(lub wersji Express) wcale nie musisz przepisywać swojej bazy ręcznie. Microsoft umożliwił import danych z Netscape Messenger do Outlooka.

Outlook i Outlook Express korzystają z różnych list kontaktów

Jeśli dotychczas używałeś programu Outlook Express, a teraz zainstalowałeś dodatkowo program MS Outlook. W poprzednim programie zebrałeś już długą listę kontaktów i chciałbyś z niej również korzystaj w nowym.

Co jeśli nie widać folderu z kontaktami (Outlook)

Chcesz wysłać ważną wiadomość do klienta, którego nazwisko i adres e-mail znajdują się w specjalnym podfolderze folderu Kontakty tak aby nie mieć problemów z jego znalezieniem - ale kiedy klikasz w oknie nowej wiadomości przycisk Do, nie możesz znaleźć katalogu z potrzebnym ci kontaktem. To żaden problem, musisz po prostu wskazać specjalny folder. Sposób zależy od konfiguracji programu.

Kontakty są ustawione w niewłaściwej kolejności (Outlook)

Za każdym razem gdy zaadresować wiadomość kontakty w oknie dialogowym Wybierz adresatów ułożone są w niewłaściwej kolejności. Odszukanie właściwego nazwiska na liście zawierające setki nazwisk może nie być łatwe. Na szczęście listę można szybko ułożyć w odpowiedniej kolejności.

Niewłaściwe kontakty w domyślnej książce adresowej (Outlook)

Charakter Twojej pracy zmusza cię do ciągłego utrzymywania kontaktów przez pocztę elektroniczną z klientami. Ich adresy znajdują się w specjalnym podfolderze folderu Kontakty. Za każdym razem gdy adresujesz wiadomość do jednego z tych klientów, musisz dodatkowo wejść do podfolderu, zanim będziesz mógł kliknąć nazwę klienta. Chciałbyś pominąć ten krok i określić podfolder z adresami klientów jako domyślny folder książki adresowej.

Jak wyłączyć/włączyć dźwiękowe powiadomienie o nowej wiadomości (Outlook)

Dźwiękowe powiadomienie o nadejściu nowych wiadomości jest domyślnie włączone. Niektórych do denerwuje gdyż dźwięki są rozpraszające. Dla innych nadejście poczty jest tak ważnym wydarzeniem, że nie chcą przegapić tego momentu. Zarówno w Outlook jak i Outlook Express można te funkcje dostosować do swoich potrzeb.

Jak wyłączyć/włączyć dźwięki towarzyszące (Outlook)

Gdy wykonujesz w Outlooku jakąś czynność np. otwierasz program lub usuwasz wiadomość domyślnie towarzyszy jej dźwięk. Jeśli dźwięki towarzyszące denerwują cię możesz je wyłączyć.

Jak wyłączyć/włączyć dźwięki przypomnienia (Outlook)

Dźwięki przypomnienia towarzyszące przypomnieniom w Kalendarzu i w Zadaniach mają na celu zaalarmowanie cię, że zbliża się zadanie lub spotkanie. Jeśli nie słyszysz alarmu (a chciałbyś) musisz poszukać miejsca w którym wyłączono dźwięk. Przypomnienia mogą być wyłączone lub włączone do wszystkich zadań, spotkań i wydarzeń nawet jeśli pojawiają się przypomnienia wizualne.

Jak wydrukować listę numerów telefonicznych wraz z adresami (Outlook)

Możesz szybko wydrukować listę telefonów swoich kontaktów wybierając styl książki telefonicznej w oknie dialogowym Drukuj. Ale wydruk w tym stylu zawiera wyłącznie numery telefonów i nie możesz zmienić w nim pól. Możesz jednak utworzyć własną listę telefonów z adresami.

Outlook drukuje zbyt wiele dni na stronie

Drukujesz widok miesięczny ale na stronie z 42 polami daty znajdują się we wszystkich polach (kilka ostatnich dni poprzedniego miesiąca i kilka następnego). Chciałbyś widzieć na wydruku tylko jeden miesiąc to zastosuj się do poniższej porady.

Tekst wydruku jest obcięty (Outlook)

Po wydruku kalendarza okazało się, że brakuje kilku ostatnich liter lub słów w niektórych wpisach. Problem polega na tym, że Outlook może wydrukować tylko tyle tekstu ile zmieści się w danym polu.

Jak wydrukować wszystkie strony Kalendarza (Outlook)

Chcesz wydrukować informację o spotkaniach z sześciu miesięcy.Jednak z drukarki wychodzi jedna, góra dwie strony.Papieru nie brakuje więc na czym polega problem ? Przyczyny mogą być dwie drukarka nie ma wystarczającej pamięci aby wydrukować całe zadanie lub określiłeś niewłaściwie zakres dat.

Jak znaleźć brakujące elementy w Outlook Express

Potrzebna Ci wiadomość otrzymana jakiś czas temu od kolegi, ale nie możesz jej znaleźć w folderze Skrzynka odbiorcza. Wydaje się, że lista otrzymanych wiadomości jest krótsza niż być powinna. Jesteś pewien, że otrzymałeś poszukiwaną wiadomość i jej nigdy nie usuwałeś. Być może szukasz w niewłaściwym folderze lub też w bieżącym widoku zastosowano filtr, który ukrywa cześć danych.

Wyszukiwanie w plikach zarchiwizowanych (Outlook)

Jeżeli szukasz wiadomości poczty elektronicznej, którą otrzymałeś kilka miesięcy temu, a teraz nie możesz jej znaleźć ? Jeśli jesteś pewien, że nie usunąłeś poszukiwanego elementu, przyczyn  może być to, że element ten został zarchiwizowany.

Jak znaleźć brakujące elementy programu Outlook ?

Szukasz wiadomości poczty elektronicznej, którą otrzymałeś kilka miesięcy temu, a teraz nie możesz jej znaleźć ? Jeśli jesteś pewien, że nie usunąłeś poszukiwanego elementu, przyczyn Twoich problemów może być kilka - może szukasz w niewłaściwym folderze, może w bieżącym widoku zastosowano filtr, który ukrywa część danych, a może element został zarchiwizowany.

Sortujemy dane w Excelu

Jeśli Twoja firmowa baza danych pracowników jest w postaci arkusza kalkulacyjnego to zapewne często sortujesz ją w różnych ustawieniach. Zamieniając miejscami pracowników lub inne dane tabeli najwygodniej jest ustawić wszystko tak aby odpowiednie numery pozostawały na swoich miejscach. Oto sposób jak jednym kliknięciem posortować taką tabelę.

Wybieranie określonej wartości tabeli (Excel)

Porada ta z pewnością przyda się wszystkim właścicielom firm. Zestawiając dwa arkusze, jeśli jeden zawiera dane z bazą kosztów poszczególnych działów w rozbiciu na miesiące. Drugi jako podsumowanie ma w dwóch komórkach odpowiednio nazwę działu i miesiąc. Zestawieni to ma na celu po uzupełnieniu dwóch komórek wyświetlenie razem wartości z komórek miesiąca i działu. Oto potrzebna do zbudowania takiego zestawienia funkcja.

Podgląd na najważniejsze komórki arkusza (Excel)

Jeśli zbudowaliśmy duży i rozbudowany arkusz, który dodatkowo podzielony jest na kilka części z pewnością mamy nie lada kłopot z odnalezieniem wybranych informacji. Excel na szczęście wyposażony jest w podgląd zawartości, który umożliwi nam obserwację najważniejszych danych z wybranego arkusza. Nasza porada powinna przybliżyć wam funkcję podglądu.

Filtry w Excelu

Filtry pomagają wszystkim którzy stworzyli dużą tabelę pełna różnego rodzaju danych. Za ich pomocą możemy szybko wydzielić najważniejsze w danej chwili wiadomości np. wielkość sprzedaży w danym kwartale. Korzystanie z filtrów to bez wątpienia wygoda i szybkość odnajdywania kluczowym informacji.

Jak szybko skopiować całą zawartość arkusza (Excel)

Jeśli podczas pracy z Excelem masz potrzebę skopiować wszystkie dane do innego/nowego arkusza to poniższa porada powinna podpowiedzieć Ci jak najszybciej zakończyć tę operację.

Jak bezpośrednio wysłać arkusz mailem ? (Excel)

W Excelu mamy możliwość szybkiego wysłania stworzonego przez nas arkusza pocztą e-mail. Ta szybka i wygodna funkcja działa niestety tylko z domyślnymi programami pocztowymi Microsoftu (Outlook / Outlook Express). Poniższa wskazówka powinna wytłumaczyć jak sprawnie wysyłać arkusze w ten sposób.

Kolorowanie wierszy arkusza (Excel)

Excel daje nam możliwość kolorowania co drugiego wiersza w arkuszu. Jest to wygodna i potrzebna funkcja jeśli tworzymy tabelę z dużą ilością danych, a chcemy zachować jej przejrzystość. Poniższa porada powinna pomóc w takim ustawieniu swojego arkusza.

Podgląd dużych tabel (Excel)

Jeśli stworzyłeś w Excelu duża tabelę to z pewnością irytuję Cię fakt, że musisz ją przewijać non stop w górę i w dół aby zobaczyć to co jest poza ekranem. Na domiar złego zjeżdżając w dół tracisz z oczu nagłówki kolumn i wierszy przez co nie wiesz jakie dane sprawdzasz. Z pomocą przychodzą specjalne okienka do podglądu, oto jak je stworzyć.

Niestandardowe formaty liczbowe (Excel)

W tej poradzie przyjrzymy się bliżej różnego rodzaju niestandardowym formatom w programie Excel, które mogą nam się przydać w obliczeniach naszych firmowym i domowych budżetów.

Otwieranie plików Office w konkretnej wersji programu (Excel)

Przypuśćmy, że na komputerze w pracy lub w firmie zainstalowane masz dwie wersje pakiet u Office. Pewnym jest fakt, że otwierając pliki np. Excela z poziomu Eksploratora Windows dokument otworzy się za każdym razem w losowo wybranym programie. Jeśli chcesz odzyskać kontrolę nad tym zjawiskiem musisz dodać w systemie akcje do plików z określonym rozszerzeniem.

Obliczanie średniej warunkowej w Excelu

Najlepszym przykładem ilustrującym zastosowanie średniej warunkowej jest podsumowanie sprzedaży przedstawicieli handlowych w danym okresie i na określonym terenie. Pierwszy zawiera dane odnośnie przedstawicieli , drugi zestawienie regionów. Jeśli zatem chcesz obliczyć średnią wartość sprzedaży użyj następującej formuły.

Drukowanie arkuszy (Excel)

Jeśli jeszcze nigdy nie drukowaliśmy niczego z arkusza kalkulacyjnego po pierwsze powinniśmy sobie zanotować – nie drukujemy na ustawieniach domyślnych. Dlaczego ?? Jeśli chcemy się przekonać na własnej skórze drukujemy, lecz efekt naszej pracy na 90% będzie wyglądał inaczej niż na ekranie komputera.

Obszar roboczy (Excel)

Gdy pracujemy z wieloma arkuszami jednocześnie warto ułatwić sobie pracę przy pomocy obszarów roboczych. Dzięki nim nie będzie musimy otwierać wszystkich plików osobno.

Co kryje się za słowem e-learning?

W dobie coraz dynamiczniej rozwijającego się społeczeństwa i popularnego trendu dążącego do poprawy stanu naszej planety zmuszeni jesteśmy do poszukiwania nowych dróg kształcenia. Jedną z możliwości są rozwiązania, które proponuje nam e-learning.

Tabele przestawne w Excelu

Tabele przestawne, choć dość skomplikowane w budowie są jedną z najlepszych technik analitycznych i prezentacyjnych. Choć tworzenie tabel nie jest łatwe to każdy kto obcuje z Excelem w kilka godzin do perfekcji możemy opanować całą technikę.

Kopiujemy komórki między arkuszami (Excel)

Ta porada w prosty sposób wytłumaczy Wam jak tworzyć odwołania pomiędzy komórkami znajdującymi się w różnych arkuszach.

Zabezpieczamy makra (Excel)

Jeśli często pracujemy na markach wiemy jak czasochłonne jest ich stworzenie. Aby nie tracić czasu po sformatowaniu dysku i ponownej instalacji arkusza warto je zabezpieczyć i zapisać na pendrive lub płytę.

Przenoszenie szablonów (Excel)

Jeśli pracujemy z arkuszem kalkulacyjnym na kilku komputerach możemy mieć nie raz kłopot z formatowaniem wielu tabel. Aby wszystko było w porządku zaleca się przenoszenie również plików szablonu. Jak to zrobić ?

Wyłączamy autokorektę (Excel)

Excel od edycji z 2000 roku wyposażony jest w funkcję autokorekty. Niestety jak to bywa ze wszystkim co automatyczne korekta taka również często zawodzi. Sprawdźmy jak ja szybko wyłączyć w wypadku gdy zacznie szkodzić i spowalniać naszą pracę.

Formuła ostatniej kolumny wiersza (Excel)

Jeśli w swojej pracy potrzebujesz aby wybrana komórka wyświetlała zawsze wartość ostatniej komórki wybranego wiersza to zastosuj się do poniższej porady. Za pomocą formuły tablicowej ustawisz wszystko w kilka minut.

Tworzymy oszczędne tytuły (Excel)

Odwieczny problem wszystkich pracujących w Excelu – co zrobić z długimi tytułami które są dłuższe niż kolumny w komórkach poniżej nich ? Poszerzanie nie zdaje egzaminu gdyż cała tabela staje się mało czytelna. Jak sobie z tym poradzić ?

REKLAMA