REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konferencja "Fuzje i Przejęcia 2016 - transakcje restrukturyzacyjne w nowych realiach gospodarczych. Wyzwania i nowe możliwości dla organizacji"

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.
Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.
Konferencja
Konferencja "Fuzje i Przejęcia 2016 - transakcje restrukturyzacyjne w nowych realiach gospodarczych. Wyzwania i nowe możliwości dla organizacji", Warszawa, 29 lutego - 1 marca 2016, Hotel Novotel Centrum

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy do udziału w konferencji "Fuzje i Przejęcia 2016 - transakcje restrukturyzacyjne w nowych realiach gospodarczych. Wyzwania i nowe możliwości dla organizacji", która odbędzie się w dniach 29 lutego - 1 marca 2016 r. w Warszawie. Patronat medialny nad konferencją objął portal Infor.pl.

Konferencja "Fuzje i Przejęcia 2016 - transakcje restrukturyzacyjne w nowych realiach gospodarczych. Wyzwania i nowe możliwości dla organizacji"

REKLAMA

Warszawa, 29 lutego - 1 marca 2016, Hotel Novotel Centrum

O konferencji

Z raportu Central and South Eastern Europe wynika, że Polska jest w pierwszej trójce państw Europy Środkowej i Wschodniej pod względem ilości przeprowadzonych transakcji fuzji i przejęć, np. w roku 2012 doszło do 276 tego typu transakcji o łącznej wartości 8,02 mld USD. Podobnie było w roku 2014. Inwestorzy konsolidujący aktywa nie przejmowali się marazmem panującym na rynku giełdowym. Podobny trend utrzymuje się na rynku globalnym, w ubiegłym roku zawarto ponad 3,2 tys. transakcji fuzji i przejęć o wartości 3,12 bln dolarów, co oznacza wzrosty odpowiednio o 45 proc. i 70 proc. To najlepszy rok od ośmiu lat, a transakcjom sprzyjało środowisko niskich stóp procentowych, dostępność do finansowania i stabilność na rynkach finansowych.

Konferencja Fuzje i Przejęcia 2016, organizowana jest przez kancelarię Russell Bedford w partnerstwie z KKP Poland oraz kancelarią Dziewa i Rutyna.

Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy przedstawione zostaną:

  • Planowanie transakcji restrukturyzacyjnych
  • Kluczowe problemy prawne związane z połączeniem i podziałem spółek prawa handlowego
  • Aspekty bilansowe zdarzeń restrukturyzacyjnych
  • Aspekty podatkowe zdarzeń restrukturyzacyjnych: połączeń, podziałów i wydzieleń aportowych
  • Kluczowe problemy związane z rozliczeniem połączeń i podziałów spółek w świetle polskiego prawa bilansowego
  • Praktyka stosowania MSR i MSSF w przypadku połączeń, podziałów i wydzieleń aportowych
  • Nowe przepisy podatkowe mające kluczowy wpływ na planowanie zdarzeń restrukturyzacyjnych. Aspekty podatkowe uznania zespołu aktywów za zorganizowaną część przedsiębiorstwa
  • Najistotniejsze ryzyka oraz korzyści związane z planowaną transakcją połączenia podziału lub wydzielenia aportowego

W trakcie konferencji "Fuzje i Przejęcia" zaproszeni Eksperci odpowiedzą Państwu na pytania związane z przejęciem i łączeniem spółek oraz pomogą uniknąć szeregu pułapek i błędów. Dowiecie się Państwo, jak skutecznie zorganizować i przeprowadzić proces fuzji czy przejęcia, począwszy od podjęcia decyzji aż do końcowej realizacji. Udział w konferencji będzie również doskonała okazją, aby spotkać się z praktykami – przedstawicielami firm, które z powodzeniem zrealizowały transakcje M&A.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Do udziału w konferencji zapraszamy

  • Prezesów i Członków Zarządu
  • Dyrektorów ds. Strategii, Rozwoju i Inwestycji
  • Dyrektorów Finansowych
  • Dyrektorów Zarządzających

Prelegenci

dr Andrzej Dmowski

Partner Zarządzający Russell Bedford, Adwokat, Doradca Podatkowy,Certified Public Accountant – Biegły Rewident w Irlandii, Certified Fraud Examiner - Biegły ds. Wykrywania Przestępstw i Nadużyć Gospodarczych, Certified Internal Controls Auditor - Międzynarodowy Audytor Wewnętrzny. Doktor z zakresu prawa finansowego, absolwent University of Cambridge - British Centre for English and European Legal Studies - Faculty of Law and Administration, absolwent i stypendysta Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w rozliczeniach transakcji między podmiotami powiązanymi - transfer pricing, aspektach prawno-podatkowych M&A oraz zagadnieniach dotyczących pochodnych instrumentów finansowych.

Monika Drab-Grotowska

Radca prawny od 2004 roku, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.  Karierę zawodową rozpoczęła od pracy w Departamencie Domów Maklerskich Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (obecnej Komisji Nadzoru Finansowego), gdzie prowadziła postępowania administracyjne od przesłuchań po uczestnictwo w rozprawie. Następnie, była Zastępcą Dyrektora Zespołu Kontroli Wewnętrznej i Finansowej w Agencji Prywatyzacji. W lutym 2001 r. ukazała się książka, której jest współautorką, zatytułowana „Papiery wartościowe i prawa pochodne – aspekty prawne i rachunkowe”. Doświadczenie zawodowe zdobywała także, zasiadając w radach nadzorczych (będąc niejednokrotnie przewodniczącą) firm takich jak: „Daewoo Engineering & Construction Poland Sp. z o. o.” z siedzibą w Warszawie (lipiec 2001 r. - maj 2002r .), „Pilmet S.A.” z siedzibą we Wrocławiu (marzec 2002 r. - luty 2003 r.), „Huta Szkła Ujście S.A.” z siedzibą w Ujściu (listopad 2003 r. - czerwiec 2004 r.), a także zarządzając spółką inwestycyjną (luty 2003 r. - sierpień 2004 r.).  Wiedza merytoryczna poparta doświadczeniem sprawia, że jest wykładowcą, prelegentem na wielu konferencjach i szkoleniach. Obecnie jest partnerem w kancelarii prawnej Drab-Grotowska, Juszczyńska, Achler Sp. p.

dr Roman Seredyński

Doktor nauk ekonomicznych. Tytuł naukowy uzyskał w katedrze rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Karierę zawodową rozpoczął w międzynarodowej firmie audytorskiej. Brał udział w licznych projektach między innymi dotyczących badania sprawozdań finansowych, w tym spółek giełdowych, przekształcania sprawozdań finansowych zgodnie z  MSR/MSSF oraz HGB, sporządzaniu analiz finansowych typu Due Dilligence oraz wyceny przedsiębiorstw. Posiada bogate doświadczenie z dziedziny Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Obecnie zarządza Grupą ECA. Autor  licznych artykułów z zakresu audytu oraz sprawozdawczości finansowej, ceniony wykładowca z zakresu rachunkowości. Autor i współautor podręczników z zakresu polskich oraz międzynarodowych standardów rachunkowości.

Paweł Dymlang

Prawnik, doradca podatkowy. Trener i wykładowca z prawa podatkowego; specjalizacja: podatek od towarów i usług, podatek dochodowy. Obecnie prowadzący własną kancelarię doradztwa podatkowego. Poprowadzonych blisko 1000 szkoleń otwartych i zamkniętych. Autor licznych publikacji prasowych i książkowych.

Grzegorz Błaszkowski

Partner Zarządzający odpowiedzialny za Departament Audytu i Usług Poświadczających. Absolwent kierunku Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, biegły rewident oraz członek ACCA. Przez ponad 10 lat związany z wiodącymi firmami konsultingowymi (KPMG, Ernst & Young). Był zaangażowany w projekty wykonywane dla wielu międzynarodowych korporacji i grup kapitałowych, w tym także podmiotów notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W latach 2009-2010 uczestniczył w pracach zespołu ACCA i Polskiego Instytutu Dyrektorów w zakresie przygotowania Kodeksu Dobrych Praktyk dla Komitetów Audytu. Obecnie z ramienia Banku Światowego modernizuje system nadzoru i zapewnienia jakości pracy biegłych rewidentów stosowany przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów. Jest także autorem i współautorem licznych publikacji prasowych z zakresu sprawozdawczości finansowej i doradztwa oraz współautorem podręcznika dla członków Rad Nadzorczych „KOMITET AUDYTU – pierwsze kroki”. Posiada bogate doświadczenie w zakresie badań i przeglądów sprawozdań finansowych, wykonywanych w oparciu o polskie i międzynarodowe standardy sprawozdawczości i rewizji finansowej, raportów specjalnego przeznaczenia oraz innych pokrewnych usług doradczych i poświadczających.

Jarosław Dziewa

Doradca podatkowy /nr wpisu: 4702/, uznany autorytet w dziedzinie opodatkowania obrotu wierzytelnościami, specjalizujący się również w zmianach właścicielskich przedsiębiorstw i ich restrukturyzacją, w zakresie optymalizacji i planowania podatkowego, opodatkowaniem transakcji związanych z obrotem nieruchomościami, a także w postępowaniach podatkowych w zakresie cen transferowych. Posiada bogate doświadczenie w opracowywaniu umów w obrocie gospodarczym oraz w pracach Rad Nadzorczych spółek kapitałowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz spółek z udziałem Skarbu Państwa. Doradztwem podatkowym zajmuje się od 1992 r.; biegły rzeczoznawca w dziedzinie doradztwa podatkowego; autor artykułów i publikacji, a także wykładowca w dziedzinie podatków; Partner w Kancelarii Prawnej Majchrzak Brandt Dziewa i Wspólnicy w Poznaniu oraz wspólnik w Kancelarii Doradztwa Podatkowego „Dziewa & Rutyna” Sp. j. w Legnicy.

Program

Dzień I

  • 9:30 - 10:00 Rejestracja uczestników oraz kawa powitalna
  • 10:00 - 10:10 Przywitanie uczestników
  • 11:15 - 12:15 Kluczowe problemy prawne związane z połączeniem i podziałem spółek prawa handlowego - Monika Drab-Grotowska
  • 12:15 - 12:30 Przerwa kawowa
  • 12:30 - 13:30 Aspekty bilansowe zdarzeń restrukturyzacyjnych - Grzegorz Błaszkowski
  • 13:30 - 14:30 Lunch
  • 14:30 - 16:00 Aspekty podatkowe zdarzeń restrukturyzacyjnych: połączeń, podziałów i wydzieleń aportowych - Paweł Dymlang

Dzień II

  • 9:30 - 10:00 Rejestracja uczestników i kawa powitalna
  • 10:00 - 11:00 Kluczowe problemy związane z rozliczeniem połączeń i podziałów spółek w świetle polskiego prawa bilansowego - moduł I - dr Roman Seredyński
  • 11:00 - 12:00 Praktyka stosowania MSR i MSSF w przypadku połączeń, podziałów i wydzieleń aportowych - moduł II - dr Roman Seredyński
  • 12:00 - 12:15 Przerwa kawowa
  • 12:15 - 13:30 Nowe przepisy podatkowe mające kluczowy wpływ na planowanie zdarzeń restrukturyzacyjnych. Aspekty podatkowe uznania zespołu aktywów za zorganizowaną część przedsiębiorstwa - Jarosław Dziewa
  • 13:30 - 14:30 Lunch
  • 14:30 - 15:50 Najistotniejsze ryzyka oraz korzyści związane z planowaną transakcją połączenia podziału lub wydzielenia aportowego - dr Andrzej Dmowski
  • 15.50 – 16.00 Podsumowanie konferencji

Zapisz się on-line

Więcej szczegółów na stronie: http://www.konferencjafuzje.pl/

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA