REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konferencja „Odpowiedzialność osobista członków zarządu, dyrektorów finansowych i głównych księgowych”

Konferencja „Odpowiedzialność osobista członków zarządu, dyrektorów finansowych i głównych księgowych”
Konferencja „Odpowiedzialność osobista członków zarządu, dyrektorów finansowych i głównych księgowych”
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

W dniu 28 września 2015 r. w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona problematyce odpowiedzialności osobistej, cywilnej i karnej, kadry kierowniczej firm (w tym członków zarządu, dyrektorów finansowych i głównych księgowych) za zobowiązania wynikające z ich działalności. Konferencję organizuje Akademia Biznesu MDDP. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Cel konferencji

Na osobach pełniących w spółkach funkcje prezesów, członków zarządu i głównych księgowych spoczywa ogromna odpowiedzialność. Ich działania są sformalizowane licznymi aktami prawnymi, jednak zdarzają się przypadki, że decyzja podjęta pod wpływem impulsu, stresu, czy błędnych danych może spowodować naruszenie prawa. Wiele ustaw, poza kodeksem karnym i kodeksem karnym skarbowym, zawiera regulacje karne. W gąszczu przepisów problematycznym jest właściwie ocenić ryzyka związane z biznesową aktywnością lub jej brakiem.

REKLAMA

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

VAT po zmianach od 1 lipca 2015 r.

Prowadzący

REKLAMA

Aldona Pietrzak – radca prawny oraz wspólnik w Kancelarii GESSEL. Kieruje działem korporacyjnej obsługi spółek oraz odpowiada za prace zespołu audytu przygotowującego analizy prawne przedsiębiorstw na potrzeby transakcji kapitałowych. Specjalizuje się w obsłudze korporacyjnej spółek oraz prawie papierów wartościowych, przede wszystkim w publicznym obrocie papierami wartościowymi.

Michał Boryczka – radca prawny w Kancelarii Prawnej GESSEL. Doradza w zakresie transakcji prywatyzacyjnych, opracowywania programów opcji menedżerskich oraz bieżącej obsługi prawnej stowarzyszeń i fundacji. Uczestniczy w pracach zespołu prawników przygotowujących prospekty emisyjne oraz analizy due diligence na potrzeby transakcji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Łukasz Czekański – doradca podatkowy, counsel w zespole prawa podatkowego WKB. Specjalizuje się w doradztwie dla Klientów biznesowych w zakresie prawa podatkowego, w szczególności w przygotowywaniu struktur podatkowych, związanych z szeroko pojętą restrukturyzacją podmiotów gospodarczych. Doradza Klientom również w zakresie bieżącej obsługi podatkowej oraz reprezentuje Klientów w postępowaniach podatkowych oraz sądowo-administracyjnych.

REKLAMA

Anna Wyrzykowska – adwokat, członek zespołu nieruchomości i procesu inwestycyjnego Kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Współpracuje z zespołem fuzji i przejęć, zespołem corporate governance oraz zespołem rozwiązywania sporów i postępowań sądowych. Specjalizuje się głównie w prawie obrotu nieruchomościami oraz doradza we wszelkich etapach budowlanego procesu inwestycyjnego. Posiada także wieloletnie doświadczenie w zakresie szeroko rozumianego prawa korporacyjnego.

Krzysztof Pawlisz – partner, radca prawny Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Na początku kariery zawodowej pracował w warszawskiej firmie prawniczej EVIP, a następnie jako główny doradca prawny Zarządu Banku Pocztowego S.A. W latach 1995-98 kierował kancelarią prawną stowarzyszoną z Coopers & Lybrand. Został partnerem połączonych kancelarii prawnych PricewaterhouseCoopers, odpowiedzialnym za usługi prawne w zakresie finansów, bankowości, obrotu papierami wartościowymi.

Marcin Kolasiński – radca prawny, wspólnik  Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna sp. j. Posiada bogate doświadczenie szczególnie w kwestiach związanych z ochroną konkurencji i konsumentów, zwalczeniem nieuczciwej konkurencji, zamówieniami publicznymi, compliance, bezpieczeństwem produktów, rozwiązaniami prawnymi sektorów regulowanych oraz doradztwem korporacyjnym.

Program

9:30-10:00 – rejestracja uczestników, powitalna kawa

10:00-11:15 – Aldona Pietrzak, Michał Boryczka – GESSEL Kancelaria Prawna - Odpowiedzialność członków zarządu, dyrektorów finansowych i głównych księgowych

1.  Odpowiedzialność cywilna i karna.

2.  Odpowiedzialność dotycząca obowiązku wnioskowania o ogłoszenie upadłości spółki.

3.  Staranność wynikająca z zawodowego charakteru pełnienia funkcji członka zarządu.

4.  Kiedy członek zarządu odpowiada jedynie za własne decyzje, a kiedy za działania całej spółki i wspólników?

5.  Odpowiedzialność dyrektorów finansowych i głównych księgowych.

11:15-11:30 – przerwa kawowa

11:30-12:30 – Łukasz Czekański – WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp. k. - Odpowiedzialności członków zarządu za zaległości podatkowe spółek kapitałowych

1. W jakich sytuacjach członek zarządu może odpowiadać za zaległości podatkowe spółki kapitałowej?

2. Czy wszyscy członkowie zarządu mogą odpowiadać za zaległości podatkowe spółki?

3.  W jaki sposób członek zarządu może uwolnić się od odpowiedzialności?

4.  Na co należy zwrócić uwagę aby taką odpowiedzialność ograniczyć lub wyeliminować?

5.  Omówienie wybranych przypadków odpowiedzialności, które zdarzają się w praktyce.

12:30-13:30 – Anna Wyrzykowska – WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp. k. - Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych w świetle prawa karnego oraz skarbowego

1.  Zakaz pełnienia funkcji członka zarządu – omówienie art. 18 Kodeksu spółek handlowych.

2. Odpowiedzialność karna na gruncie Kodeksu spółek handlowych.

3. Odpowiedzialność karna na gruncie Prawa upadłościowego i naprawczego.

4. Odpowiedzialność karna na gruncie Kodeksu karnego – omówienie najważniejszych przestępstw.

5. Odpowiedzialność na gruncie Kodeksu karnego skarbowego – omówienie najczęstszych przypadków odpowiedzialności.

13:30-14:30 – lunch

14:30-15:30 – Krzysztof Pawlisz – Sołtysiński Kawecki & Szlęzak - Odpowiedzialność cywilnoprawna i odszkodowawcza członków zarządu

1.  Za co i wobec kogo odpowiada członek Zarządu?

2.  Jakie są przesłanki odpowiedzialności cywilnej?

3. Odpowiedzialność z tytułu naruszenia przepisów KSH.

4. Inne podstawy odpowiedzialności cywilnej (odszkodowawczej).

5. Praktyczne sposoby ograniczenia ryzyka odpowiedzialności. Ubezpieczenie D&O.

15:30-16:30 – Marcin Kolasiński – Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna sp. j. - Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych w świetle prawa konkurencji

Informacje organizacyjne

Koszt uczestnictwa:
– jednej osoby 1290 zł + 23% VAT,
– dwóch lub więcej osób z jednej firmy 1190 zł/os + 23% VAT.

PROMOCJA!
Przy zgłoszeniu do 31 sierpnia koszt uczestnictwa wynosi 990 zł/os. + 23 % VAT

Cena obejmuje: uczestnictwo w konferencji, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch, certyfikat.

Formularz zgłoszeniowy

Miejsce zajęć:  
Hotel The Westin Warsaw
Al. Jana Pawła II 21, 00-854 Warszawa

Informacje:     
Anita Musiał
tel. (022) 208 28 33, fax (022) 211 20 90
anita.musial@akademiamddp.pl

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

REKLAMA

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA