| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > Konferencja z okazji Dnia Normalizacji Polskiej

Konferencja z okazji Dnia Normalizacji Polskiej

W dniu 20 maja br., już po raz piąty, obchodzono Dzień Normalizacji Polskiej. W tym roku obchody miały szczególny charakter, gdyż połączone były z Jubileuszem 90-lecia istnienia Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Nawiązując do obu uroczystości, PKN zorganizował w Centrum Konferencyjnym „Myślnik” w Warszawie konferencję pt. ,,Normalizacja – jak sprostać wyzwaniom przyszłości?''. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

Spotkanie miało na celu wieloaspektowe przedstawienie przyszłości normalizacji z punktu widzenia samej instytucji, urzędów, konsumentów i przedsiębiorców.

Konferencję otworzył Tomasz Schweitzer, Prezes PKN, który opowiedział o początkach PKN       i o genezie Dnia Normalizacji Polskiej. Przypomniał także, że w tym roku obchodzimy okrągłą 10. rocznicę naszego członkostwa w CEN i CENELEC – europejskich organizacjach normalizacyjnych. Zaznaczył, że udział w pracach normalizacyjnych na szczeblu europejskim jest bardzo ważny, ponieważ po pierwsze był jednym z warunków akcesji do Unii Europejskiej, a po drugie pozwala na ugruntowanie Jednolitego Rynku Europejskiego.  

W części merytorycznej spotkania zaproszeni prelegenci zaprezentowali następujące tematy: „Normalizacja narzędziem polityki gospodarczej”, „Normalizacja – filantropia czy inwestycja?”, „Małe i średnie przedsiębiorstwa a normalizacja”, „Lepsze normy – bezpieczni konsumenci”.

W wystąpieniach zaakcentowano, że normalizacja może efektywnie wpływać na gospodarkę państwa -  wówczas powinno się zwiększyć nie tylko świadomość ewentualnych interesariuszy, ale również podejście administracji państwowej do zadań PKN. Jak wspomniał jeden z prelegentów -  Tomasz Haiduk z firmy Siemens Sp. z o.o. – normalizacja to przede wszystkim biznes i podejście do niej także powinno być biznesowe. Wskazał również, że stosowanie norm = bezpieczeństwo, ale nie chodzi tylko o bezpieczeństwo konsumenta, lecz również bezpieczeństwo w relacjach między firmami.

Andrzej Ryczer, Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem POLALARM w swojej prezentacji: „Małe i średnie przedsiębiorstwa a normalizacja” wykazywał jakie korzyści ze stosowania norm mają MSP, m.in.: zdobycie nowej, trudno dostępnej wiedzy; precyzyjne, zgodne  z normą określenie kwalifikacji personelu; opracowanie wyrobów/usług zgodnych z normami; mniejsze straty i prawdopodobieństwo pomyłek. Dzięki temu poprawia się jakość wyrobów/usług.

Spotkanie zakończył panel dyskusyjny, w czasie którego uczestnicy konferencji podkreślali,    że normalizacja jest bardzo ważna w ich pracy zawodowej.

Miłym akcentem uroczystości były życzenie i gratulacje, które z okazji Jubileuszu 90-lecia PKN składali przedstawiciele zaproszonych firm i instytucji.

Patronat Honorowy nad konferencją objęli: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Ministerstwo Gospodarki RP, Krajowa Izba Gospodarcza, Federacja Konsumentów.

Patroni medialni: „Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw”, „Przegląd Techniczny”, portale: eGospodarka.pl, Infor.pl, biznes2biznes.com.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Szkolenie./ Fot. Fotolia
Szkolenie./ Fot. Fotolia

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Szukampracy.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK