| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > Dzień Normalizacji Polskiej i jubileusz 90-lecia Polskiego Komitetu Normalizacyjnego

Dzień Normalizacji Polskiej i jubileusz 90-lecia Polskiego Komitetu Normalizacyjnego

20 maja obchodzony jest Dzień Normalizacji Polskiej. W tym roku ma on szczególny charakter, gdyż wiąże się z Jubileuszem 90-lecia istnienia Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Nawiązując do obu uroczystości, PKN organizuje w Warszawie konferencję pt. ”Normalizacja – jak sprostać wyzwaniom przyszłości”.


Konferencja ma na celu wieloaspektowe przedstawienie przyszłości normalizacji – z punktu widzenia samej instytucji, urzędów, konsumentów i przedsiębiorców. Do dyskusji zaproszono przedstawicieli kadry zarządzającej polskiego biznesu, administracji państwowej, reprezentantów środowiska naukowego oraz federacji i stowarzyszeń branżowych i konsumenckich. Spotkanie będzie okazją do podkreślenia korzyści, jakie stosowanie norm przynosi naszej gospodarce i społeczeństwu.

Coroczne obchody Dnia Normalizacji Polskiej przyczyniają się do zwiększenia świadomości normalizacyjnej wśród producentów, usługodawców i konsumentów, a w konsekwencji do podniesienia jakości i bezpieczeństwa oferowanych produktów i usług. Normalizacja staje się nie tylko narzędziem konkurencyjności, lecz także sprawdzianem świadomości konsumenckiej.

Patronat honorowy nad konferencją objęły: Ministerstwo Gospodarki, Komisja Europejska - Przedstawicielstwo w Polsce, Krajowa Izba Gospodarcza, Federacja Konsumentów.

Patroni medialni: „Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw”, „Przegląd Techniczny”,

portale: eGospodarka.pl, Infor.pl, biznes2biznes.com.


Krótki rys historyczny PKN:

Pierwsze posiedzenie Komitetu odbyło się w 1924 r., wtedy też Komitet przyjął nazwę POLSKI KOMITET NORMALIZACYJNY – był to początek normalizacji na szczeblu krajowym. Od początku działalności PKN stara się, aby system normalizacji został w pełni wykorzystany dla ułatwienia działania i rozwoju przedsiębiorstw oraz bezpieczeństwa konsumenta. Od czasu uzyskania członkostwa w Europejskim Komitecie Normalizacyjnym CEN i Europejskim Komitecie Normalizacyjnym Elektrotechniki CENELEC – Polski Komitet Normalizacyjny uczestniczy w ugruntowywaniu Jednolitego Rynku Europejskiego poprzez udział w opracowywaniu Norm Europejskich. Natomiast jednym z działań służących zwiększaniu świadomości normalizacyjnej było ustanowienie Dnia Normalizacji Polskiej.


Więcej na stronie: www.pkn.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »