| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > Współpraca biznesu z edukacją - debata ekspertów z Lublina

Współpraca biznesu z edukacją - debata ekspertów z Lublina

Współpraca biznesu z edukacją będzie przedmiotem debaty ekspertów w ramach projektu "Biznes dla edukacji". Seminarium odbędzie się dnia 21 listopada 2013 r. w Lublinie.

Jak kształcić zgodnie z potrzebami rynku? Jak skutecznie budować wizerunek pracodawcy w szkołach i na uczelniach? Na te pytania odpowiedzi udzielą eksperci z lubelskich instytucji, uczelni oraz firm, którzy 21 listopada wezmą udział w Seminarium Biznes dla edukacji organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Seminarium realizowane w ramach projektu Biznes dla edukacji odbędzie się 21 listopada w Hotelu Europa, przy ulicy Krakowskie Przedmieście 29 w Lublinie. Wydarzenie ma na celu kontynuację debaty dotyczącej potrzeby współpracy biznesu z edukacją oraz konsekwencji do jakich brak takiej kooperacji prowadzi. - Chcemy uświadamiać pracodawcom, że ich merytoryczna obecność w szkołach i na uczelniach to recepta na pozyskanie efektywnej kadry, a tym samym inwestycja w długofalowy rozwój organizacji – komentuje Anna Świebocka-Nerkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Kapitału Ludzkiego PARP.

Zagadnienia

Wystąpienia praktyków oraz przedstawicieli lubelskich placówek edukacyjnych poświęcone będą m.in. zagadnieniu niedopasowania kompetencyjnego na polskim rynku pracy oraz narzędziom współpracy biznesu z edukacją. Zaprezentowane zostaną również rozwiązania i dobre praktyki służące kształceniu zgodnie z potrzebami rynku i tym samym – ograniczaniu bezrobocia młodych i wspieraniu ich przedsiębiorczości. Kluczowym punktem seminarium będzie debata z udziałem przedstawicieli lokalnych instytucji, uczelni oraz firm poświęcona najważniejszym wyzwaniom w obszarze edukacji z uwzględnieniem potrzeb pracodawców.

Biznes dla edukacji

Seminaria Biznes dla edukacji to cykl 16 regionalnych spotkań organizowanych w każdym z województw. Mają one na celu wywołanie szerokiej społecznej debaty dotyczącej potrzeby kompleksowej współpracy przedsiębiorców ze szkołami ponadgimnazjalnymi oraz wyższymi. Konferencje skierowane są głównie do dyrektorów personalnych, HRowców i menedżerów. Szczegółowe informacje na temat seminarium dostępne są na stronie projektu www.biznesdlaedukacji.parp.gov.pl.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Bundz

Opiekun Klienta SOHOfinance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK