| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > Współpraca biznesu z edukacją - debata ekspertów z Lublina

Współpraca biznesu z edukacją - debata ekspertów z Lublina

Współpraca biznesu z edukacją będzie przedmiotem debaty ekspertów w ramach projektu "Biznes dla edukacji". Seminarium odbędzie się dnia 21 listopada 2013 r. w Lublinie.

Jak kształcić zgodnie z potrzebami rynku? Jak skutecznie budować wizerunek pracodawcy w szkołach i na uczelniach? Na te pytania odpowiedzi udzielą eksperci z lubelskich instytucji, uczelni oraz firm, którzy 21 listopada wezmą udział w Seminarium Biznes dla edukacji organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Seminarium realizowane w ramach projektu Biznes dla edukacji odbędzie się 21 listopada w Hotelu Europa, przy ulicy Krakowskie Przedmieście 29 w Lublinie. Wydarzenie ma na celu kontynuację debaty dotyczącej potrzeby współpracy biznesu z edukacją oraz konsekwencji do jakich brak takiej kooperacji prowadzi. - Chcemy uświadamiać pracodawcom, że ich merytoryczna obecność w szkołach i na uczelniach to recepta na pozyskanie efektywnej kadry, a tym samym inwestycja w długofalowy rozwój organizacji – komentuje Anna Świebocka-Nerkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Kapitału Ludzkiego PARP.

Zagadnienia

Wystąpienia praktyków oraz przedstawicieli lubelskich placówek edukacyjnych poświęcone będą m.in. zagadnieniu niedopasowania kompetencyjnego na polskim rynku pracy oraz narzędziom współpracy biznesu z edukacją. Zaprezentowane zostaną również rozwiązania i dobre praktyki służące kształceniu zgodnie z potrzebami rynku i tym samym – ograniczaniu bezrobocia młodych i wspieraniu ich przedsiębiorczości. Kluczowym punktem seminarium będzie debata z udziałem przedstawicieli lokalnych instytucji, uczelni oraz firm poświęcona najważniejszym wyzwaniom w obszarze edukacji z uwzględnieniem potrzeb pracodawców.

Biznes dla edukacji

Seminaria Biznes dla edukacji to cykl 16 regionalnych spotkań organizowanych w każdym z województw. Mają one na celu wywołanie szerokiej społecznej debaty dotyczącej potrzeby kompleksowej współpracy przedsiębiorców ze szkołami ponadgimnazjalnymi oraz wyższymi. Konferencje skierowane są głównie do dyrektorów personalnych, HRowców i menedżerów. Szczegółowe informacje na temat seminarium dostępne są na stronie projektu www.biznesdlaedukacji.parp.gov.pl.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Janiak

Prawnik, ekspert w zakresie prawa cywilnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK