| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > ABC szkoleń > Coaching zdrowia

Coaching zdrowia

W ostatnich 10 latach coaching znalazł się w głównym nurcie życia osobistego i pracy zawodowej w skali światowej. Jeśli kiedyś dotyczył dwóch głównych kategorii - life coachingu dla osób prywatnych i executive coachingu dla menedżerów w korporacjach, obecnie ewoluuje i rozprzestrzenia się w postaci setek wariantów i hybryd. Jednym z tych wariantów jest Coaching Zdrowia.

Coaching Zdrowia przeznaczony jest dla osób, które:

    szukają wsparcia w nieustających wysiłkach związanych ze zmniejszeniem wagi ciała;

    przeżywają kryzys w trakcie kuracji odchudzających;

    chcą zapanować nad emocjami;

    chcą pokonać stres;

    cierpią na bezsenność;

    walczą z nałogiem;

    i innymi problemami zdrowotnymi, które mają podłoże psychosomatyczne.

Podczas indywidualnych sesji coachingowych możesz zanalizować swoje nawyki żywieniowe i styl życia, odzyskać wewnętrzną równowagę i pewność siebie, dowiedzieć się w jaki sposób skrywane emocje wpływają na twoje ciało. Coaching pomaga również rozpracować mechanizm powstawania nałogu oraz skonfrontować się ze swoimi ograniczającymi przekonaniami i na pewno wzmocnić swoje zaangażowanie, motywację oraz dotrzeć do własnych rozwiązań.

Zobacz serwis: Szkolenia

Jak widać coachowie i formy coachingu są przeróżnych rozmiarów, kształtów i kolorów. Czynniki, które można brać pod uwagę w rozróżnieniach, to między innymi ramy czasowe, środek przekazu coachingu oraz długość i częstotliwość sesji. Ci z nas, którzy prowadzili coaching dla klientów wiedzą, jak silnie może wpłynąć na czyjeś życie. Odczuliśmy ten wpływ również na sobie. A teraz możemy przenieś doświadczenie coachingowe każdej z tych osób na cały świat i wyobrazić sobie, że coaching jest integralną częścią codziennego życia. W świecie, w którym obowiązywałyby fundamentalne zasady coachingu, ludzie byliby zaangażowani w dotrzymywanie zaciągniętych wobec siebie zobowiązań, do prowadzenia przynoszącego satysfakcję życia osobistego i zawodowego. Byłby to świat ciekawości, zadziwienia i słuchania w zupełnie nowy sposób.

Autor: Elżbieta Lange

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adam Głos

Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Prezesa Tax Care. Wcześniej, przez blisko trzy lata, pracował na stanowiskach: Dyrektora Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »