| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > ABC szkoleń > Czas na rozwój

Czas na rozwój

Pragniesz się rozwijać, zdobywać nową wiedzę i umiejętności, jednak ciągle brak Ci czasu? Chciałbyś nauczyć się nowych języków obcych, poszerzyć swoją wiedzę zawodową oraz kształcić się w obszarze swoich zainteresowań? A może chciałbyś pracować w swoim wymarzonym zawodzie, jednak nie masz czasu na zdobywanie potrzebnej wiedzy i umiejętności? Nie poddawaj się! Zdobycie kilku prostych umiejętności w połączeniu ze zmianą niektórych przyzwyczajeń dadzą Ci czas potrzebny do rozwoju we wszystkich innych dziedzinach. Potraktuj to jako inwestycję w wysokości złotówki, która przyniesie zwrot w wysokości tysiąca złotych.

Jeżeli nawet nie znajdziesz interesujących Cię pozycji, to nic straconego. Istnieją syntezatory mowy, dzięki którym możesz przerobić większość tekstów na wersję audio. Stanowi to doskonałe rozwiązanie, jeżeli ciągle brakuje Ci czasu, aby pozostać na bieżąco z ciekawymi artykułami branżowymi, dostępnymi w wersji elektronicznej.

A może chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności językowe? Czy wiesz, że słuchanie książek w wersji audio, zwłaszcza tych nagranych przez profesjonalnych lektorów, ułatwia przełamanie bariery językowej? Możesz się zdziwić, jak początkowo niezrozumiały tekst, już po kilku godzinach staje się tak prosty, że zapominasz o tym, że słuchasz go w obcym języku. Słuchając audiobooków, uczysz się prawidłowej wymowy słów, a także zapamiętujesz, w jakim kontekście i formie są one stosowane.

Słuchając audiobooków, uczysz się języka w sposób naturalny, czyli tak, jak uczą się małe dzieci. Pomyśl, jak szybko dziecko zdobywa umiejętność swobodnego porozumiewania się w języku używanym przez osoby z jego otoczenia. Dodatkowo, łączysz naukę z przyjemnością, ponieważ możesz wybrać takie pozycje z literatury, które od dawna miałeś ochotę przeczytać, a po prostu brakowało Ci na to czasu. 

Pisanie bezwzrokowe

 Spędzasz dużo czasu przed komputerem? Zastanów się, ile czasu spędzasz dziennie na pisaniu różnych tekstów. Jeżeli nie posiadasz jeszcze umiejętności szybkiego, bezwzrokowego pisania na klawiaturze, to pomyśl, ile czasu możesz dzięki niej zaoszczędzić. Nawet, jeśli na chwilę Twoje tempo zwolni, to szybko zauważysz poprawę. Już w ciągu miesiąca możesz zwiększyć swoją szybkość dwukrotnie, a im dłużej będziesz z tej umiejętności korzystał, tym szybciej będziesz pisał.

Jesteś menedżerem i chcesz zadbać o rozwój i zwiększenie efektywności swojego zespołu?

Przejrzyj jeszcze raz ten artykuł i zastanów się, w jaki sposób możesz usprawnić pracę swoich podwładnych. Wielu pracowników chciałoby pracować lepiej, ale po prostu nie wie, jak. Niezliczona ilość firm miała już okazję przekonać się o tym, że inwestycja w rozwój personelu przynosi wymierne korzyści, przekraczające często najśmielsze oczekiwania. Samorealizacja jest szczytową potrzebą w piramidzie potrzeb Maslowa, a jej kluczowym elementem jest rozwój osobisty. Jeżeli chcesz zmotywować swój zespół do pracy, a jednocześnie zapewnić mu skuteczne narzędzia do osiągania wspólnych celów, zadbaj o jego rozwój.

Chcesz, aby Twój zespół pracował szybciej i bardziej efektywnie? Zapewnij mu rozwój w tym obszarze. Kursy z zarządzania sobą w czasie, z szybkiej nauki oraz szybkiego czytania zapewnią Twoim pracownikom konkretne umiejętności, które ułatwią im także rozwój w innych obszarach. Pomyśl także o zapewnieniu im dostępu do odpowiedniej literatury fachowej w formie audio. W ten sposób pozwolisz im na bardziej efektywne wykorzystywanie swojego czasu, a jednocześnie zmotywujesz ich do działania.

Pamiętaj o tym, że dbając o czas swoich pracowników, dbasz także o swój czas!

Zobacz serwis: Zarządzanie

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK