| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > ABC szkoleń > Czas na rozwój

Czas na rozwój

Pragniesz się rozwijać, zdobywać nową wiedzę i umiejętności, jednak ciągle brak Ci czasu? Chciałbyś nauczyć się nowych języków obcych, poszerzyć swoją wiedzę zawodową oraz kształcić się w obszarze swoich zainteresowań? A może chciałbyś pracować w swoim wymarzonym zawodzie, jednak nie masz czasu na zdobywanie potrzebnej wiedzy i umiejętności? Nie poddawaj się! Zdobycie kilku prostych umiejętności w połączeniu ze zmianą niektórych przyzwyczajeń dadzą Ci czas potrzebny do rozwoju we wszystkich innych dziedzinach. Potraktuj to jako inwestycję w wysokości złotówki, która przyniesie zwrot w wysokości tysiąca złotych.

Pomyśl, o ile sprawniej będzie przebiegała Twoja współpraca z klientami, jeżeli będziesz potrafił łatwo odtworzyć uzyskane od nich informacje, nawet jeśli nie miałeś możliwości zrobienia notatek.

Słyszałeś o technice mind mappingu? Dzięki niej będziesz nie tylko szybciej zapamiętywał, ale też łatwo organizował własne myśli. Zaczniesz szybciej podejmować decyzje oraz znajdować rozwiązania dla pojawiających się problemów. Technika ta rozwinie także Twoją umiejętność kreatywnego myślenia, dzięki czemu z łatwością usprawnisz swoją pracę i zreorganizujesz swoją pracę.

Szybkie czytanie

Jak szybko czytasz? A z jaką ilością tekstu musisz się zapoznać każdego dnia? I jeszcze ważniejsze pytanie: z jaką ilością tekstu chciałbyś zapoznać się każdego dnia, aby zapewnić sobie ciągły rozwój? Przeciętna szybkość czytania wynosi około 250 słów na minutę. Uczestnicząc w kursie szybkiego czytania oraz poświęcając odpowiednią ilość czasu na ćwiczenia, w ciągu kilku miesięcy, a nawet tygodni, jesteś w stanie osiągnąć prędkość powyżej 1000 słów na minutę, przy jednoczesnym wzroście poziomu zrozumienia.

Brian Tracy twierdzi, że przeznaczając godzinę czasu dziennie na studiowanie książek z interesującej Cię dziedziny, w ciągu 5 lat staniesz się ekspertem. Pomyśl, ile możesz osiągnąć, jeśli będziesz czytał 4 razy szybciej.

Najlepszy czas na naukę występuje rano, zaraz po wstaniu z łóżka. Wykorzystaj to! Zaplanuj, że niezależnie od natłoku obowiązków, będziesz wstawał codziennie o godzinę wcześniej i czas ten poświęcał nauce. Jest to dobry czas zarówno na naukę szybkiego czytania, jak i wykorzystywanie tej umiejętności do rozwoju w innych dziedzinach. Jeżeli godzina wydaje Ci się nierealnym osiągnięciem, to zacznij od pół godziny. Ważne, aby czas ten był całkowicie poświęcony nauce. Nie pozwól na żadne zakłócenia z zewnątrz. Jeżeli trzeba, to zainwestuj w zatyczki do uszu i powieś na drzwiach kartkę z napisem „Nie przeszkadzać”.

Zobacz serwis: Manager

Audiobooki

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile czasu w ciągu roku spędzasz za kierownicą? Kilkaset godzin, a może kilka tysięcy? Pomyśl, ile byłbyś w stanie osiągnąć, gdybyś ten czas przeznaczył na naukę. Jest to nie tylko możliwe, ale nawet łatwe. Wystarczy zaopatrzyć się podstawowy sprzęt audio oraz w audiobooki.

Wybór dostępnych pozycji jest ogromny i ciągle rośnie, więc każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie. Możesz zdobywać wiedzę potrzebną Ci do pracy, a także zadbać o swój rozwój osobisty i umiejętności interpersonalne. Na rynku znajdziesz szeroki wybór audiobooków w tematyce takiej jak komunikacja, automotywacja, zarządzanie czasem, marketing, sprzedaż czy zarządzanie. Istnieją także pozycje powiązane z konkretnymi branżami. 

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Karpowicz

Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu Masterlease Polska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK