| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > ABC szkoleń > Czas na rozwój

Czas na rozwój

Pragniesz się rozwijać, zdobywać nową wiedzę i umiejętności, jednak ciągle brak Ci czasu? Chciałbyś nauczyć się nowych języków obcych, poszerzyć swoją wiedzę zawodową oraz kształcić się w obszarze swoich zainteresowań? A może chciałbyś pracować w swoim wymarzonym zawodzie, jednak nie masz czasu na zdobywanie potrzebnej wiedzy i umiejętności? Nie poddawaj się! Zdobycie kilku prostych umiejętności w połączeniu ze zmianą niektórych przyzwyczajeń dadzą Ci czas potrzebny do rozwoju we wszystkich innych dziedzinach. Potraktuj to jako inwestycję w wysokości złotówki, która przyniesie zwrot w wysokości tysiąca złotych.

Zdecyduj, ile czasu każdego dnia poświęcisz na pracę, na odpoczynek i na rozwijanie siebie. Kiedy zajmujesz się danym obszarem, rób to w pełni.

Tego, jak efektywnie pracować, nauczysz się na szkoleniu z zarządzania sobą w czasie. Jak jednak efektywnie odpoczywać? Po pierwsze - regularnie. Zadbaj o regularne godziny snu, podczas których Twój organizm będzie mógł się zregenerować po intensywnej pracy. 

Dla dobrego samopoczucia konieczny jest odpowiedni poziom aktywności fizycznej. Dlatego taką właśnie formę powinien przyjmować nasz codzienny wypoczynek. Co najmniej trzy razy w tygodniu, poświęć godzinę na intensywny trening aerobowy. Jeżeli połączysz to z codzienną gimnastyką ogólnorozwojową, trwającą chociażby 15 minut, zaczniesz pracować szybciej, a Twój mózg będzie zachowywał wysoką sprawność przez cały dzień. Nie zapominaj także o fakcie, że regularna aktywność fizyczna wpłynie także pozytywnie na Twój wygląd, co dodatkowo poprawi Twoje samopoczucie i pewność siebie. Wybierz sport, który lubisz, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.

Ważna jest też odpowiednia dieta, która zapewni Ci dobre samopoczucie i wysoką sprawność umysłową. Odpowiednie odżywianie wpływa też na Twój poziom motywacji. W tej kwestii, zasięgnij najlepiej opinii eksperta, który dobierze odpowiedni sposób odżywiania do Twoich potrzeb. Jeżeli potrzebujesz dodatkowo motywacji do wytrwania przy zdrowym odżywianiu, pomyśl o konsultacjach z coachem żywnościowym.

Efektywna nauka

Posiadanie przez Ciebie wiedzy lub umiejętności z danego zakresu, często determinuje Twoje szanse dostania się do wymarzonej pracy, czy uzyskania długo oczekiwanego awansu. Czy masz czasami wrażenie, że po raz kolejny czytasz ten sam tekst, ale Twoja pamięć nie chce go przyswoić? Możliwości Twojego mózgu z łatwością wygrają nawet z najbardziej zaawansowanym komputerem. Aby jednak właściwie z niego korzystać, potrzebujesz instrukcji obsługi.

Taką instrukcję najłatwiej zdobędziesz na kursie efektywnej nauki. Po pierwsze, dowiesz się z niego, na jakiej zasadzie przebiega proces zapamiętywania i w jaki sposób możesz to wykorzystać. Nauczysz się też, w jaki sposób organizować swoją pracę, aby zapewnić sobie optymalne warunki.

Główną część szkolenia będzie stanowiło poznanie i wyćwiczenie technik ułatwiających zapamiętywanie. Tak zwane mnemoniki lub mnemotechniki to proste i sprawdzone sposoby, dzięki którym z łatwością zapamiętasz różnorodne dane. Chciałbyś w ciągu kilku minut zapamiętywać skomplikowane procedury postępowania lub kilkudziesięciocyfrowe liczby? A może zależy Ci na umiejętności zapamiętywania imion, nazwisk i innych nazw własnych?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK